Ana Sayfa Forumlar Forumlar Ustalar ve Servisler Istanbulda Amerikan Ustasi

• Bu konu 19 yanıt içerir, 9 izleyen vardır ve en son 17 yıl önce zafer25 tarafından güncellenmiştir.
19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      piyu
      Anahtar yönetici

arkadaslar merhaba,
      daha once de buraya konu acmistim fakat net bir yanit alamaistim. 1975 Gran Fury Custom aracimi restore etmek istiyordum. Bir sure once Halil Safak adli Amerikan ustasina goturdum ve aldigim yanit beni cok uzdu. Cok isi var buna ayiracak vaktim yok zaten parcasini da bulamazsin gibisinden bir seyler dendi bana. simdi sizden istedigim gercekten eski amerikanlari hakkiyla restore eden bir yr var mi bildigniz avrupa veua anadolu yakasi fark etmez.

piyu
      Anahtar yönetici

bu arada mail adresim;
      taskintorlak@msn.com veya
      taskin@torlakshipyard.com

piyu
      Anahtar yönetici

selamlar,

Forum’da bu bölümde herkesin faydalanması icin tum bilinen usta’ları yazmak istemistim fakat zaman içerisinde tecrube ettiklerimden dolayı, usta onermeyi istemez oldum.

Guvendigim dedigim ustalar 3 kurus icin isleri sallayınca ya da sacma sapan isler ortaya cıkartınca pisman oldum.

Oncelikle toplanamaz diye bir seyin soylenmesi mumkun degil, sadece bunun ucuz ya da pahalı olması sozkonusudur. Amerika’dan parcaları temin edilir, cok az bulunan parcalarda ise bu tip cok az bulunan parcaları satan kisiler var, onlar bulunabilir. Diğer yandan Amerika’da bulunan bir tanıdık ile hurdalıklardan parca temin edilebilir. Internetin gelismesi sonucunda forum’lardan ve sitelerden de parca temin edilebilir.

Arkadaslar usta tavsiyelerini lutfen dogrudan mail adresine gönderin.

Bana hangi parcalara ihtiyac duyabileceginizi soylerseniz bir arastırma yapmak isterim (mesela amblemler, aksesuarlar, kaporta parcaları vs…)

Ek olarak sitemize üye olmadan forum’lara yazdınız, üye olursanız üyelere özel haklardan faydalanabilir ve üyelerimiz ile ǖzel MesajlaşŸabilirsiniz. Tabiki sadece üyelerin girebileceği bölümlere de girebilirsiniz…

Angelus
      Katılımcı

Ustalar kanser ediyor..adamı sinir stres sahibi yapıyor.. Bir bakıma rahatlamak deşŸarj olmak için girdiğin bu olaylar aksine adamı şŸarj ediyor :) Tamamen şŸanşŸ.. Bence arabanı yükle kamyona adana – antakya – mersin üçgenine götür iyi bir kaporta ustası bul eskilerden adam gibi yaptır…

Bu arada Cuma günü başŸıma gelen olayı anlatayım LJarşŸamba günü benim Ford’u park ettim, cuma günü uzun yola çıkmak için eşŸyalarla birlikte yanına geldim alarma bastım ses yok normal anahtarla kapıyı açtım araba bağırmaya başŸladı,kaputu açtım alarmın fişŸini çıkardım motoru çalışŸtırayım dedim marşŸ bastı motor çalışŸmadı alarm bloke etmişŸ motoru.. Ford Euro Service i aradım bir araç gönderdiler otokoç dolapdereden,… adam 2.5 saat arabayı inceledi söktü baktı ve abi arabanın benzin pompası veya beyni bozuk çektirelim aracı yarın bizim orda bakalım dedi.. sen bana kartını ver dedim ben sabah seni ararım .. 40 ytl servis ücreti aldılar benden işŸ hallolmadan.. Sabah kalktım beşŸiktaşŸ yıldızda izbe bir elektrikçi buldum adamı aldım gittim 20 dk da arabayı çalışŸtırdı yerine çektik arabayı tesisatı düzeltti 20 ytl para verdim…..Benzin pompası ve beyinde hiçç bir şŸey yokmuşŸ..600 km de yol yaptım şŸu ana kadar herhangi bir problem yok..

Profesyonel euro service böyle yapıyosa diğerleri ne yapar düşŸünün…

nakeebo
      Katılımcı

arkadaşŸlar,eğer yolunuz düşŸerse muğla ortaca’da sırf bu işŸi yapan büyük bir açıkhava tamirhanesi var,adı da yanlışŸ hatırlamıyorsam “amerikan show” gibi birşŸey, bir de elektrik konusunda,özellikle jeep elektriği konusunda marmaris sanayide akın usta var, sadece bu işŸle uğraşŸıyor,tam bir amerikan özellikle jeep profesörü,ısrarla tavsiye ederim

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Mugla Ortaca dan kesinlikle uzak durmak lazım!!! daha once cok tartısıldı orası 😉

66coupe
      Katılımcı

fury için usta doğru söylemişŸ mekanikden başŸka yedek parça bulman cok zor hem amerikada hemde burada.
      bence arabayı dagıtmadan evvel neler lazım ve ne parçalar satılıyor onu tespit ed ona göre arabayı dağıt.

piyu
      Anahtar yönetici

selamlar arkadaşŸlar bende amerikan arabası kullanıcısıyım ayrıca vw guruba bağlı SEAT marka araç satışŸı yapıyorum,1976 model plymouht sw kullanıcısıyım mersinde oturuyorum aslen adanalıyım arabam babamdan kalma 1976 yılından buyana bizde arabamı çok seviyorum satmaya kıyamıyorum toplamak istiyorum usta konusunda tavsiyede bulunurmusunuz herkeze selamlar

ermar
      Katılımcı

75 6 malibuya hangi marka tüp tercih edersiniz?

Angelus
      Katılımcı
      ömür wrote:
      selamlar arkadaşŸlar bende amerikan arabası kullanıcısıyım ayrıca vw guruba bağlı SEAT marka araç satışŸı yapıyorum,1976 model plymouht sw kullanıcısıyım mersinde oturuyorum aslen adanalıyım arabam babamdan kalma 1976 yılından buyana bizde arabamı çok seviyorum satmaya kıyamıyorum toplamak istiyorum usta konusunda tavsiyede bulunurmusunuz herkeze selamlar

Adanadamısın ıstanbuldamı?

piyu
      Anahtar yönetici

Herkese Merhaba,

Bundan 3 ay önce bir tanıdığımdan 76 model chavrolet nova marka bir araba aldım. ılk bir ay benim için çok keyfliydi. Sonuçta kaç kişŸinin hayatındaki ilk arabası bir amerikan olabilir ki. Ardından arabamın baskı-balatasında sorunlar yaşŸamaya başŸladım ve dolapdere de önerilen bir tamirciye giderek balata çaktırdım. 1 hafta geçmemişŸti ki vites( koldan vites) kolundan şŸanzımana giden mil yerinden çıkarak vitesi kilitledi. Bunu da dolapdere de hallettirdikten sonra. Debriyajdan ayağımı çekip gaza yüklendiğim anda cırrrrr diye bir ses arabayı tutmaya ve ciddi performans kaybına sebebiyet veri. Tekrar dolapdereye götürdüğümde baskı-balata ve bilyesinin değişŸmesi gerektiği söylendi. Şimdi 1976 model nova aracıma çıkma baskı-balata takımı arıyorum ve tabi ki bunu yapacak ustayı. Dolapderede ki tamircilere artık güvenmiyorum. ınanın ilk arabam olduğu halde hevesim kursağımda kaldı. Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

piyu
      Anahtar yönetici

bana ulaşŸmak için :anil@nlpgrup.com

Anonim
      Ziyaretçi

ArkadaşŸlsr
      Bende Buick 54 55 56 meraklısıyım ama bu arabadan anlayacak ustada bulamıyorum mesajlarda herkes kara bulutlar ciziyor vaktim yok ama parasını verip bunun kursu olsa arkadaşŸımı gönderecegim.Amerikan eğitim kursu açılsa amerikadan yetkili birisi gelse egitim verse ne güzel olur bakın bir sürü clubler var onlar yapamazlarmı?
      Bu işŸ gercekten büğyük açık.

piyu
      Anahtar yönetici

Selamlar,

Forum’ları biraz karışŸtırırsanız bu tip aktiviteler planladığımızı ve istediğimizi görebilirsiniz fakat bu tip şŸeyleri yapabilmek hiçte kolay değil.

ıleride yapabiliriz umarım.

piyu
      Anahtar yönetici

beyler 1 izmirli olarak izmirde ciddi şŸekilde önereceğim bir usta veya servis yok anca k tayfun ve engin olabilir(2.sanayi sitesi) ayrıca sorun cozmek içinde mevoto volkan(3.sanayi sitesi) olabilir veya alsancak arkas binası yanı eski japon centerın sahibi hondacı kaya lakaplı bi abimiz gözlerinden ne kadar zeki oldugunu anlıyabılırsınız sorun tespitlerinde cok basarılıdır ama yinede istanbulda as performans en mantıklısı işŸi bilenine goturmek lazımmısşŸşŸ

piyu
      Anahtar yönetici

Sayın arkadaşŸlar, Aynı usta meselesinden belliki bir amerikancı olarak muzdaribiz. Aslında arabayı toplayacak yetenekte adam çok ama belli başŸlı ün yapmışŸ ustalar gayet tabi aranır ama onlarda artık .. yemediği için işŸi almadan kıvırma veya yokuşŸa sürme yok parça bulamazsın gibi sudan bahanelerle kolay para kazanma yöntemini seçiyorlar. Halbuki adamla anlaşŸıyorsun senden (örnek) 7.500 TL alırım diyor iki ayda tamamlarım diyor sen her gidişŸinde çeşŸitli ikram yapıyorsun ve aman işŸimi iyi yapsın diye üstüne düşŸüyorsun bu arada başŸka işŸte alıyor, haydaa bir bakarsın ona yöneliyor senin araba öyle beklemede noldu diye sordunmu bozulular, iki ayda bu para fenamı nerde kaldı şŸerefiyle işŸ yapmak adamın senin araban umurunda bile değil senin merakını ayaklar altına alıyor sırf bu yüzden çok araba restore aşŸamasında hurda oldu gitti, yazık değilmi bu dünyanın öbür tarafıda var. Ben yinede bu anlattıklarımı kısmen yaşŸamışŸ biri olarak yinede iyi insanların varlığına inanıyorum ancak araşŸtırıp soruşŸturup arabayı teslim etmeyi ve devamlı işŸi takip etmeyi öneriyorum., Selamlar

yuki
      Katılımcı

arkadaşŸlar benim camaroyu toplayan kaporta ustasını herkese gözüm kapalı tavsiye edebilirim ankarada

motie
      Katılımcı

ArkadaşŸlar ben Her hususta usta nikelajcı Ahmet Usta’ nın oğluyum eminim bir çok Amerikna meraklısı tanır babamı. 1976 yılından 2002’ye kadar BağlarbaşŸı’ nda YAZICI KARDEŞLER olarak amerikan arabalarının her türlü çıta panjur işŸlerini yaptık. Bizim işŸimiz Amerikan aracınızıın çıta panjur ve hatta tampon gibi bulamadığınız parçalarının numuneden yenisini yapmak düzeltilebilecek gibi olanları düzeltmek ve her türlü kromaj işŸleri. Yeni yerimiz LJengelköy’ dedir ATA 2 mevkiinde ve irtibat için telefonlarımız. Babam Ahmet Usta 0542 – 3127790 ve benim numaram 0535 – 2357842 msn online destek :)) muraty_@hotmail.com Her türlü soru ve sorunlarınız için görüşŸmek üzere… Burasıda inter adresimiz ancak site filan yok Sarıyer’ deki Ataman müzesi için yaptığımız 1957 model Corvette resmi mevcut… http://www.amerikanoto.com

Anonim
      Ziyaretçi

[Selam arkadaşŸ benim uzun zamandır ustalığını bildigim ve amerikan clasik arabalar konusunda bilgili ve hesaplı bir tanıdıgım var şŸu an benim 1953 chevrolet topluyor ama az işŸi kaldı ümraniye oto sanayide Erol usta telefonu 0535 325 40 41 telefonu internetten ve Bilger den aldıgını söyle ve tanışŸ yardımcı olabilir.

zafer25
      Katılımcı

20 yıllık Amerikan’cıyım. Ustalar ve parça sıkıntıları hakkında mesajların çoğunu okudum. Usta işŸi bayağı zorlaşŸtı. Herkes yeni arabaya yeni parçayı takıp parasını hemen almaya bakıyor. Hala daha ustalar var, fakat tek önemli tavsiyem, ödeme konusunda; başŸtan yalnızca 500-1000 lira parça/masraflar için vereceksiniz, gerisini işŸ bittiğinde. ǖbür türlü her zaman üzülmeye mahkumsunuz. Kabul etmiyorsa da başŸka usta arayacaksınız. Bir de, işŸ bitene kadar başŸında durup taciz edeceksiniz. Bu sorun kaporta ve boyacılarda büyüktür. Motor, mekanik, klima, elektrik gibi konularda ise Türkiye’nin en iyilerinden bazıları arkadaşŸımdır. Ciddi ve parasız olmayan arkadaşŸlara yardımcı olurum.

Parça konusunda da çok sorunlar ve kötü tecrübeler vardır. Ingilizce ikinci ana dilim olduğu ve zaten işŸim işŸalat/ihracat olduğu için hep kendi parçalarımı ve eşŸin, dostun, arkadaşŸların parçalarını kendim getirdim. LJoğu zaman para kazanmadan, yalnızca (telefon, yazışŸma vs.) masraflarımı alarak. Bulunamayan parça bu güne kadar çok ender oldu. Zaten internetten artık yeni/çıkma/tamirli her yere ulaşŸılıyor.

Beni de diğerleri gibi e-mail bombardımanına tutmazsanız, mesajınızda marka, model, yıl, motor no., şŸasi no., kapı sayısı, convertible, T-Top gibi ayrıntıları belirtirseniz yardımcı olurum. Mesajında bu detaylar olmayanlar benden cevap beklemesin başŸtan belirteyim. Ikincisi, kar amacı gütmediğim için parça ve masraf parasını siparişŸte peşŸin almak zorundayım.

Teknik konularda, tercümede vs. de vaktim oldukça herkese yardımcı olmaya çalışŸırım.

Siteyi yeni keşŸfettim ve üye oldum. Güzel. Tüm “ǜyelere” sevgiler.

19 yanıt dizini görüntüleniyor
  • ‘Ustalar ve Servisler’ forumu yeni konu ve yanıtlara kapalı.