Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar ılk amerikanı olacak

17 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Şimdiden söyleyeyim ben arabalarla pek ilgilenmem ben harleyciyim
      Dyna Glide FXDC kullanıyorum Bende amerikancı sayılırım yani :D KardeşŸim 28inde 18ine giriyor peder beyle karar verdik büyük bir takıntısı olan amerikan arabalardan alıcaz

Şimdi şŸöle söylemek istiyorum kardeşŸim hız delisidir harleyi bi kere verdim sonra korktum ve bidaha veremedim bu yüzden motoru küçük olsunki hız yapamasın

Bu yaşŸına kadar hiç araba kullanmadı ama arabaya kasko yaptırıcaz edek parça sorun olmayacak

bide olabildiğince ucuz olsun çünkü biraz pro olunca bu araba ona yetmicek.

arbanın dışŸında birde soru sorucam mat siyah boyanın maliyeti nedir??

Anonim
      Ziyaretçi

Birde önerdiğiniz araçların şŸehiriçi ve şŸehirdışŸı tüketimleri hakkında bilginiz varsa ve bilgilerinizi paylaşŸırsanız sevinirim

mugatse
      Katılımcı

kardeşŸini seviyorsan amerikan felan alma gidin ve ona bir kaplumbağa alın

Anonim
      Ziyaretçi

ǖyle bişŸi yapsak gider arabayı satar tosbağaya elini bile sürmez üstenede babamın tahoeyi aşŸırır. Kız çocukluğundan beri amerikana biniyor. Babam eskidende amerikana binmişŸ halende biniyor ama o arabayı alıyor bi kaporta yaptırıyor motora bakmıyor bile 4-5 yıl kullanıp satıyor bu yüzden amerikandan pek anlamıyor. KardeşŸimin bindiği arabalar:
      1991 Caprise
      1996 Grand Cherokee V8
      1976 Buick Regal)
      1995 Tahoe

firrebird
      Katılımcı

ǖncelikle hoşŸgeldiniz sitemize..

Kasko yaptıracaz diyorsanız eğer, ’90 model öncesini hiç dikkate almıyorsunuz o zaman?
      ’89 model civarı kare kasa Caprice’lere kasko yapılabiliyor mu acaba..? :? 🙄

curly89 wrote:
      …Bu yaşŸına kadar hiç araba kullanmadı ama arabaya kasko yaptırıcaz edek parça sorun olmayacak
      Anonim
      Ziyaretçi

aklıma gelmemişŸ sabah sabah zaten caprise’i kasko olmadığı için satmışŸtk

Anonim
      Ziyaretçi

Babamla bu gece konuşŸurken pazar günü oto pazarına gittiğinde 15000 dolara Blazer için anlaşŸan arkadaşŸının kredisinin onaylanmadığını söleyince. Aradığımız arabayı bulduk dedim içimden aradığımız sartları karşŸılamasada kardeşŸimin en çok güven içinde olacağı araçlardan biri diye. Arabayı babam pek bi met etti tek kötü yanıysa araç 10 aydır LPG kullanıyormuşŸ. LPG yeni sıralı sistemmişŸ. Bu araç kafamıza baya yattı. Yarın görüşŸmeye gidicez.

Ayrıca amerikan araçlarına bakarken zamanında bastırdığım amerikan aşŸkım yeniden depreşŸti. Harleyimi yenilediğim için satmaya uğraşŸtığım eski harleyimi bikaç gün içinde ankaradan görmeye gelicekler.YaklaşŸık olarak 12000 ytlye elimden çıkarıcam. Bu paraylada bi amerikan alsam diye düşŸünmeye başŸladım. Arabanın motoru sağlam olsun kalanını kendi isteğime göre(boyama ve iç döşŸeme)yapmak istiyorum. Ama şŸölye bi isteğim araba şŸehir içinde motorumdan az yaksın. Motorum 1600cc + modifiyeleri ile şŸehir içinde 16-20 litre arası harcıyor.Malum altınızda harley varken yavaşŸ yavaşŸ gitmek olmaz biraz şŸahlanmak lazım:). Amacım klasik görünüm ve amerikandan vazgeçmeden çoğu kişŸinin aksine tasarruf amaçlı AA kullanmak istiyorum. Şimdi bana motoru yetrince ufak, ağırlık olarak yeterince hafif, pahada max 6-7 milyar olacak, yedek parçası bol ve ucuz olacakbir araç arıyorum işŸte kalan parayıda boya iç döşŸeme ve harleyime harcıcam

zimazima
      Katılımcı

aradığın paraya ve benzin şŸartlarına uyacak tek amerikan araba sanırım nova :) caprice’de bulunabilir gerçi aşŸinalıkta varmışŸ.

piyu
      Anahtar yönetici

curly89 aramıza hosgeldin,

senin 1600cc motorun 16-20 lt harcıyorsa (düz mantık :) ) alacagın her amerikan daha az tuketecektir :)

5700 cc desen yaklasık 4 katı 70-80lt benzin demek…. yok yok mumkun degil :) buna gore cok ekonomik… saglam modifiye etsen bile 25-30t’yi gecmez…..

bu istediklerin olabilir ama kasko cok cok zor… ekonomikten kastın 16-18lt civarı ise yeni jenerasyonlar V8’ler ile bu rakamları elde edebilirsin… klasik dersen 6 silindir almak lazım… hemde cok hızlı gitmez…

Anonim
      Ziyaretçi

Harleyime motor demeyin üzülür sonra :P
      Aslında sehir içi kullanımda 11-12 litre harcıyordu ama kakışŸlarda ban eski harleyim kadar atak değildi. Bu yüzden hava filtresini değişŸtirdim bunu çıkarınca 5-6 litre arttı ama kalkışŸları daha süpper oldu:) Sonra egzozla biraz oynadım oldu 20 litre için bi canavar(şŸehir dışŸı suan 12 litre civarı). Ztn 250cc motor alıp gösterişŸ yapıp gel kapışŸalım diyen insanlara uyuz olduğum için yaptım bunları.

Şimdi konumuza dönelim 6 silindirli araçlarla hız yapılmaz demişŸsiniz. 6 silindirle max kaç km hız yapabilirim. Zaten arabanın arkasına şŸehirler arası giderken konteynır koymayı planlıyorum çünkü harleyi konteynıra yükleyip gidicem gitçeğim yere. Şehiriçi zaten fazla hız yapılmaz.

firrebird
      Katılımcı

1600 cc bi harley (motor diil, harley :) ) ve 20 lt yakıt tüketimi.. :?:
      inanılır gibi diil valla 😯
      30 yıl öncesinin teknolojisine sahip 2 ton ağırlığında 5.7 lt’lik motoru olan bi camaronun yakıt tüketiminden bile daha az 🙄

hız yapmaz derken, bi 305 cui’lik yada 350 cui’lik V8 motorlar kadar seri hızlı olamayacağı kesin.. ama yerlerde de sürünmez..
      hız ve akselerasyon konusunda tek başŸına motoru ele almak da zaten doğru birşŸey değil. motor ile birlikte şŸanzıman,difransiyel gibi aktarma organları da işŸin içine katmamız gerekir.
      arabanın bu organlarının sağlıklı ve bakımlı olduğunu varsayarsak çok rahat 160-170 km/h’i görürsün.. 😉
      hızlanması belki çok tatmin etmez ama bu konu da yine biraz önce saydığımız parçaların uyumu ve bakımlılığı ile ilgili..
      Yeri gelmişŸken düz 6 silindir motorlar çok vefalı ve cefakar motorlardır, az sorun çıkartır çok işŸ görürler 😉

XLR-V
      Katılımcı

20 lt mi ? Aman bu ne boyle Vortec 6.0 bile nerdeyse daha az yakacak lol

Angelus
      Katılımcı
      firrebird wrote:
      1600 cc bi harley (motor diil, harley :) ) ve 20 lt yakıt tüketimi.. :?:
      inanılır gibi diil valla 😯
      30 yıl öncesinin teknolojisine sahip 2 ton ağırlığında 5.7 lt’lik motoru olan bi camaronun yakıt tüketiminden bile daha az 🙄

hız yapmaz derken, bi 305 cui’lik yada 350 cui’lik V8 motorlar kadar seri hızlı olamayacağı kesin.. ama yerlerde de sürünmez..
      hız ve akselerasyon konusunda tek başŸına motoru ele almak da zaten doğru birşŸey değil. motor ile birlikte şŸanzıman,difransiyel gibi aktarma organları da işŸin içine katmamız gerekir.
      arabanın bu organlarının sağlıklı ve bakımlı olduğunu varsayarsak çok rahat 160-170 km/h’i görürsün.. 😉
      hızlanması belki çok tatmin etmez ama bu konu da yine biraz önce saydığımız parçaların uyumu ve bakımlılığı ile ilgili..
      Yeri gelmişŸken düz 6 silindir motorlar çok vefalı ve cefakar motorlardır, az sorun çıkartır çok işŸ görürler 😉

Harley Davidson o motor değil kawasaki ve capon hiç değil… :)

103215.2003.Harley-Davidson.VRSCA.V-Rod.jpg

2006-Harley-Davidson-FXSTBISoftailNightTraind.jpg

Ya işŸin komik tarafı 1. idealim 3. nesil bir camaro 2. side Harley di :) 1. tamam gibi sıra 2. de 😆

Angelus
      Katılımcı

Tabii birazda bu gaz olduu…

:)

http://www.youtube.com/watch?v=KqtxeYsnaZ0

Anonim
      Ziyaretçi

Zaten kullandığım bir harley bildiğiniz motorlardan değil. Ayrıca bu kadar yakmasına neden olan 3 sey var biri benim kullanmam2.si 120 kilo olmam 3.sü arkamda en azından bir erkek veya iki kız olması yani motorda en azından 200 kilo yük oluyoruz .
      EskişŸehirde bildiğim kadarıyla benden sonraki en büyük hacim Honda VFR 800 ABS de oda 800cclik ve 12 ile 14 litre arası yakıyor.Onla bir sefer yarışŸ yapmaya kalkışŸtık kalkışŸta ezdi geçti beni ama 300 metre bile yapamadan aynı AAda oldugu gibi geriden gelip tozumu suratına savurdum.

Angelus bu arada bence harley alcaksan sıfır alma alınıdığı yıl satmaya kalkanlar bile %30 zararla satıyorlar ben acil satmak isteyen birinden 19000euroluk 5aylık harleyi 13000 euroya aldım ve plaka- devir masraflarını o karşŸılayacak. Para işŸindede düşŸük faizli bayram kredileri acyip yardımcı oldu. Resmini koyduğun modelin adı aklıma gelmedi ama ankarada satılık vardı o medelden.

Bu arada 68 model 6 silindirli impala buldum ama eski arbalardan fazla anlamam eskişŸehirdede bunu göstercek yer bilmiyorum. motorun sağlam olduğunu nerden anlarım birde motor temizse sehirdışŸında kaç litre yakmalı Arabanın ilk sahibi zamanında v8 den 6 silindire dönüşŸüm yapmışŸ az yaksın diye diyor ama bana baya saçma geldi orjinl 6 silindir impalada var diye biliyorum yanlışŸ biliyor olabilir miyim??

XLR-V
      Katılımcı

Evet 6 silindir Impala var hatta genelde onlar koldan manual vitesli olurlar otomatik yerine . Tuketim icin bir sey diyemeyecegim ama su kadar soyliyebilirim 94 litre depo ve araba full dolu bagaj dahil , yolda da 110 km falan yaparsan ,en fazla 400 km gidebilir .
      Motosikletten bahsederken Honda Goldwing en begendigim model hatta yan yana geldik bir kere adam bir kalkti ama gormek lazim :D

Anonim
      Ziyaretçi

bu tüketim v8ler için bile fazla geldi bana 110 km hızla 100km yolda 23,5litre benzin çok aşŸırıya kaçmışŸ. Bi linke tıklada bak istersen http://www.amerikanaraba.com/index.php?name=Forums&file=viewtopic&t=677&highlight=yak%C4%B1t

piyu
      Anahtar yönetici

curly89 üyelerimizden ebrar eskişŸehir’de olmalı, kendisi bazen forumlarımıza güzel yorumlarda bulunur… bilgili olduğunu düşŸünüyorum, forum’larda nick’i arayıp email gönderebilirsin, yardımcı olabilir diye dusunuyorum…

17 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.