Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 69 Model Camaro

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Nazým Ak
      Katılımcı

ıstanbulda oturuyorum , ve 69 model cabrio bir tane camaro istiyorum , yurtdışŸından getirtmeyi planlıyorum bu konuda tanıdığı veya yardımcı olabilecek birisi varsa biraz fikir verirse sevinirim maliyet konusunda

riko
      Katılımcı

HoşŸgeldin AA ya

Hem de Cabrio ha, çok nadir bir araba seçmişŸsin, umarım bulursun.
      Sanırım maliyet bol sıfırlı olacaktır.;)

Nazým Ak
      Katılımcı

Ben şŸahsen şŸu 25 yaşŸ üstü arabaların klasik olarak sayılması ve vergilerinin azalmasını konu alan tüzükten yararlanmak istiyorum , Orada bir cabrio camaro 69 model 30 bin dolara bulsam , fiyatını düşŸük göstertsem , 10 – 15 bin dolar arası onun üzerinden vergilerini halletsem , sonuçta 45 bin dolara getirebilirim diye tahmin ediyorum , bu konuda daha önce chevyman biraz bilgi vermişŸti , fakat tam detaylı öğrenmek istiyorum , yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim …

Lowrider
      Katılımcı

fiyat + %84 ötv + %18 kdv + nakliye+ gümrük işŸlermleri masrafı var.
      ayrıca fiyatı sizin ordan aldığınız fatura fiyatı değil, buradaki expertiz raporu doğrultusunda fiyatlandırılıyor.
      5000 dolara aldığınız 69 camaroyu 5000$ dan değilde burda verilen raporda o arabanın değeri 40.000$ dedikleri zaman 40.000$ dan vergilendiriliyor.

Nazým Ak
      Katılımcı

Lowrider daha önce böyle bir işŸlemi gerçekleşŸtirdin mi ? Avatarında 67 model camaro ss gözüküyor , o yüzden soruyorum ? Mesela oldu ki ekpertize daha uygun kelimeyle bahşŸişŸ vermek mümkün mü ? Yani yaklaşŸık %100 lük bir masraf çıkıyor araba fiyatının üstüne

Lowrider
      Katılımcı

%10 da gümrük vergisi varmışŸ onu unutmuşŸum %112+masraflar gibi oluyor.
      ışŸalat işŸiyle uğraşŸmadım ama getirmek istemişŸtim Gümrük komisyoncusu arkadaşŸımdan öğrenmişŸtim bunlarıda. Ben 67yi burdan aldım.

fiyatlandırmayı yapanlar bir kişŸi mi komisyon mu onu bilmediğim için ve dediğiniz şŸekilde gerçekleşŸir mi hiçbir fikrim yok.

Lowrider
      Katılımcı

buarada bitane 68 camaro var satılık. masrafsız en ince ayrıntısına kadar yenilenmişŸ durumda 68 model. ilgilenirseniz sahibinin telefon numarasını bulmaya çalışŸırım. 42.000$ gibi bişŸey istiyolardı en son.

Nazým Ak
      Katılımcı

Aklımda bir kurnazlık daha var =) , mesela yurtdışŸından aldığım arabanın motorunu söktürsem , arabayı motorsuz hurda demir diye getirsem , gerekirse gümrükte bir kaç kişŸiyi görsem , üstüne motoru ayrı soksam gümrükten , sonra arabayı kayıt ettirsem trafiğe nasıl olur acaba =) ? LJok mu fantezi oldu

Angelus
      Katılımcı

Buraya yazarsan bu fantazini sana akıl verenlerle beraber Edirne F tipinde biter. :)

taylaner
      Katılımcı

Lowrider yazan:

Quote:
      buarada bitane 68 camaro var satılık. masrafsız en ince ayrıntısına kadar yenilenmişŸ durumda 68 model. ilgilenirseniz sahibinin telefon numarasını bulmaya çalışŸırım. 42.000$ gibi bişŸey istiyolardı en son.

ben ilgileniyorum araba hakkında daha fazla bilgi varmı fotoğraf falan varmı…. araba nerde… telefon numarasını alabilirmiyim…

Lowrider
      Katılımcı

Telefonu mail attım.
      iyi günler hayıslısı olur inşŸallah

10 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.