Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar yardımlar b?i sorcam size

26 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Ogulcan öðüt
      Katılımcı

arkdaslar bi araba buldum nsıldır fiyatına göre iyi midir bi bakarmısınız
      http://www.sahibinden.com/1974_camaro_z28_su_an_mat_siyaha_boyaniyor_WQQaXQQ10347320WQQpXQQdisplayitem

poweroto
      Katılımcı

2.gen bi camaro için belki yüksek bi fiyatı var ama yapılan işŸlemler yazılmışŸ zaten sıkı makina olduğu belli 502 cid. motor olduğu için birazda bu fiyatlarda. 350 motor olsaydı 502 yerine fiyat düşŸük olurdu.fiyatına göre iyimidir demişŸsin bence iyi piyasadaki 25-40 arası değişŸen tırt arabaları alıcağıma belki 2.gen için fazla ama 30 verip böyle sağlam bi camaro alırım. bence zaten çok kalmaz bu araba aynı fiyat olmasada 1-2 aşŸağısına alırlar. ;)

riko
      Katılımcı

Güzel bir araç, fiyat ilk etapta fazla geliyor ama ucuza vasat durumda bir Z 28 bulup bu duruma getirsen heralde bu civarlarda bir para harcarsın.
      (artı emek ve zamanda cabası tabi, ama onunda zevki başŸkadır o ayrı mevzu)

Yalnız bu kadar güçlü Amerikanlar kullanması zapdetmesi kolay olmayan arabalardır, tecrüben yoksa ve bu tip güçlü bir Amerikanla başŸlamayı düşŸünüyorsan çok dikkatli olmalısın, alır almaz ilk hevesle gaza falan gelmemelisin ) ;)

poweroto
      Katılımcı

evet riko haklısın kolay kontrol altına alınacak araba değil. aslında performans amerikanları kontrola altında tutmak modifiyeli avrupa yada japon arabalarını zaptetmeye hiç benzemiyor. kontrolü kaybederseniz toparlamanız çok zor tabi direksiyonunuzun sağlam olmasıda gerkmekte bunları kullanırken.

riko
      Katılımcı

poweroto, nerede okuduğumu hatırlamıyorum ama, Amerika’da bu muscle car rekabetinin kızışŸtığı zamanlar yani 60 ların sonu özellikle, arabayı bayiden teslim alıpta ilk gün, hatta ilk 1 km. içinde gidip biryere patlatanların sayısı acayip rakamlardaymışŸ.

Hatta o zamanlar işŸi bilmeyenler, dışŸarıdan baktınmı corvette, cuda, mustang v.s. gibi spor bir görüntüsü olmayan, gücü hakkında pek ipucu vermeyen 440 veya hemi gtx leri yada 428 torino’ları aile arabası niyetine alıp galerinin kapısından çıkar çıkmaz spin attırıp aynen geri galeriden içeri dalıyorlarmışŸ :)

poweroto
      Katılımcı

:laugh: doğrudur amerikan arabası şŸoför koltuğundaki kişŸiyi gerçektende tahrik ediyor. insana hem haz hemde GAZ veriyor. :laugh: ee tabi dışŸardaki insanların tepkiside çok olumlu olunca insanında biraz adrenalin yapıcağı tutuyor. kısacası pekde şŸaşŸırmadım bu kazalara. :cheer:

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

ilk arabam olcak gencim daha amerikan merakı var EN küçüklükten daha :D şŸimdi hayata geçirelim diyorjz

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

Birde yasadıgım yerde gençler tanıyorum hepsini işŸte pejo 106 . bmw 320 falan alıp yarısıyorlar ve arabalarıın güçleri ile öle övünüyorlarki bu camaro hepsini paklar die düşŸündüm :P

Angelus
      Katılımcı

Bu araba ilk araban olacaksa sana çok fazla. Bence daha mütevazi araçlara bir bak sonra bu tarz araçlara geçersin.Bu araç nereden baksan en az 400 bg’dir.Bununla bir duvara yada agaca patlatma olasılıgın oldukça yüksekki daha önceki örnekleride oldukça çok.

Lowrider
      Katılımcı

Birde bu araç 74 model değil.
      78 ön burun takıldı demişŸler ama arka taraf ve arka cam da 74 değil.
      ruhsatını ve sase numaralarını iyice kontrol etmek lazım.

poweroto
      Katılımcı

ilk arabansa çok kuvvetli kontrol etmesi zor bi camaro seçmişŸsin. bu senin içinde bi problem olabilir.ben bi daha düşŸün derim. ;)

volkan han
      Katılımcı

Görüntü güzel lakin kusursuzluk beni hep uyuzlandırır Amerikanlarda özellikle, vuruk çizik yokken eğer bu fotolar kandırmaca değilse neden siyaha dönüşŸ? madem satacaksın bunca masrafa neden giriyorsun? kamu hizmeti mi?Kaldı ki, kırmızı orjinal renkleri arasında ve oldukça da güzel.. Motor 1000km de yazıyor e güzelde kim rektifiye yaprı? 1000 de kaç yataklar? bana fiyat yüksek geldi + siyah dönüşŸmesi kıllandırdı..
      Sevgilerimle..

Anonim
      Ziyaretçi

arac tanıdık derken hemen bilgisayardaki turk amerikan foto arsivim aklıma geldi… ve buldum :)

bu Murat-Ahmet ustaya gelen üzerinde Deniz Yatcılık vs yazan camaro, donusum onceden yapılmıs olmalı cunku ben aynı halini 2000-2001 yılında gormustum… motoruda cok sıkı modifiye edilmistir… hatta cok arasam motor calısma videosunu da kaydetmistim…

arka camlar 74 degil ama daha once 74-78 donusumunu arka cam dahil yapanlar duymustum :)

drag yarıslarına da katılmıstı… guzel gidiyor diye hatırlıyorum…

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

haklısınız sanırım fazla güçlü bana ne önerirsiniz

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

riko
      Katılımcı

Dodge_Charger yazan:

Quote:

Camaro iyi bir tercih başŸlangıç için, ama daha uysal olanı :)

numan samet kalyoncu
      Katılımcı

şŸekil güzel ama önemli olan kabutun ici ama onun görünümü nü kaldırac motor hızlı be güzzeldir

numan samet kalyoncu
      Katılımcı

ooo çok palıdır bençe

numan samet kalyoncu
      Katılımcı

ooo çok palıdır bençe

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

fazla gencim bi hataya düşŸüp pişŸman olmak istemiyırum keep.on.rising_@hotmail.com eklerseniZ ıYı olur yardıma ihtiyac var

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

türkiyedde 1968 firebird bulabilir miyim acaba

sschevyss
      Katılımcı

yanlışŸ hayırlamıyorsam bu arabakırmızıydı ve eskişŸehir de bir süre kalmışŸtı organize yolunda bir benzinlikte duruyordu beyaz bir trans am ile baraber, ozman benim gidip incelemişŸtik baya, vuruk ezik büzük yoktu alette ama, çılgın bi alet, 502 deyince kendimden geçmişŸtim:laugh: zaten
      resimlerini çekmişŸtim bulmaya çalışŸacağım bulunca ekleyeceğim

riko
      Katılımcı

Dodge_Charger yazan:

Quote:

Bak bizim "acaba Türkiye’de bulabilirmiyiz" dediğimiz arabayı millet ne hallere getiriyo :angry:

Off road bird

1968-pontiac-firebird-4x4.jpg

1968-pontiac-firebird-4x4-2.jpg

1968-pontiac-firebird-4x4-4.jpg

Ogulcan öðüt
      Katılımcı

ya evet içm gidio böle arabaları görünce y msnden ekleyebilri misiiz beni keep.on.rising_@hot..

poweroto
      Katılımcı

riko yazan:

Quote:
      Dodge_Charger yazan:

Quote:

Bak bizim "acaba Türkiye’de bulabilirmiyiz" dediğimiz arabayı millet ne hallere getiriyo :angry:

Off road bird

1968-pontiac-firebird-4x4.jpg

1968-pontiac-firebird-4x4-2.jpg

1968-pontiac-firebird-4x4-4.jpg

orası sonuçta bu arabaların anavatanı olduğu için arabalara yaptıkları herşŸey mübah gibi geliyor. ama bence yaptıklarıda hani yakışŸmıyor değil. bu arabalarla hep iç içe oldukları için her şŸeyi yapabiliyorlar arabalara düşŸünmüyorlar. bizde şŸuan böyle araba bolluğu olmadığı için bize ilginç geliyor orjinalliğin dışŸına çıkmak. kolay ulaşŸılabilseydi bu arabalar belki bu kadar değerli gelmeyebilirdi.zaten ulaşŸamadığınız şŸey her zaman sizi cezbeder. :)

riko
      Katılımcı

poweroto, dediğinde haklısın fakat bu araçlar bir daha tekrarı pek mümkün olmayan bir otomobil kültüründen geriye kalan sayılı örnekler, ben her zaman tabiatına uygun olarak korunması taraftarıyım.

Yani şŸimdi bu araç bir off road aracı değil, bir yol canavarı, bence o şŸekilde yaşŸamalı, zaten kaç tane kaldılar ;) off road yapacaksan bronco ile, willys ile falan oyna dimi hocam :)

poweroto
      Katılımcı

riko yazan:

Quote:
      poweroto, dediğinde haklısın fakat bu araçlar bir daha tekrarı pek mümkün olmayan bir otomobil kültüründen geriye kalan sayılı örnekler, ben her zaman tabiatına uygun olarak korunması taraftarıyım.

Yani şŸimdi bu araç bir off road aracı değil, bir yol canavarı, bence o şŸekilde yaşŸamalı, zaten kaç tane kaldılar ;) off road yapacaksan bronco ile, willys ile falan oyna dimi hocam :)

orası öyle riko herkes orjinallikten yana özellikle araba amerikansa. ama amerikada yapılan project arabalar yada custom arabalar gerçekten profesyonelce ve çok düzgün işŸçilikle yapılıyor. hani yaptıkları zamanda kimse onlara ya bu arabayı niye bozdunuz demiyor. tr.de olsa araç orjinalliğin dışŸındaysa çok eleşŸtiri alıyor. buda hem işŸçilik hem tr.de zaten artık bu arabaların çok sınırlı sayıda kalması diye düşŸünüyorum. ;)

26 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.