Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar yeny uyeden herkese slm

• Bu konu 9 yanıt içerir, 3 izleyen vardır ve en son 15 yıl önce illetyus tarafından güncellenmiştir.
9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      tugrul demir
      Katılımcı

mrb herkese aranıza yenı katıldım..adım tugrul,ızmıtlıyım,23 yasındayım ve gazıantep’te makına muhendıslıgınde okuyorum…bılgılerınızden yararlanmak ısterım azcık motor ve tamır hakkında bılgım war ve aklımda bı proje var sızlerden bılgı almak ıstıyorum….
      kucuklugumden berı mustang hastalıgı war fakat fıyatları baya bı asıyo benı..alternatıf olarak ford taunus gxl 1973 model bı ılan war..v6 motor var uzerınde 3000 lıra dıo ılanda…benım aklımda olanda arabayı alıp şŸasesını kaportasını elden gecırdıkten sonra motorunu ınjeksıyonlu bı modelle degıstırmek…en son ıcıyle ugrasmak.. taunusa uyacak motorların fıyatı-gucu hakkında bılgı verebılırmısınız???

Angelus
      Katılımcı

Selam Tugrul,

Begendigim modellerden birisidir Taunus,Consul vs.. Enjeksiyonlu hangi tip motor takılabilir bir araşŸtırmak gerekli. Ama bence onun yerine kendi motorunu bırak motor üzerinden modifiye çalışŸmaları yap.Taunusun o motoru oldukça dayanıklı ve istenilen randımanlara çıkan bir motordur.. Sanırım 2.3 veya 2600 cc olması lazım.

Angelus
      Katılımcı

Mesela aktarma organlarını şŸanzıman , dişŸli gibi gelişŸtirebilir ve değişŸtirebilirsin örnek 4 ileriyi 5 ileriye çevirme , yol tutuşŸ iyileşŸtirme, hatta belki v8 motor bile takılabilir.

tugrul demir
      Katılımcı

uzerındekı motor 2.0…yenı motor olursa zaten ona gore aktarma organlarındada degısıklık yapılması gereklı zaten…pekı kendı motoru uzerınde ne gıbı degısıklıkler yapılabılır????

Angelus
      Katılımcı

O konuda uzman olarak maslak oto sanayide uzman oktaykan power var.onlarla irtibata geç

http://www.oktaykanpower.com/

illetyus
      Katılımcı

Selamlar hosgeldin…

Angelusun dedigi gibi de yapabilirsin ama benim aklima baska bisey takildi…

Kaporta boya diyorsun ki bunlara girilipde adam gibi bir sey yapilmaya kalkinca bayagi bir maliyet yukselecek (O yillarin Almanlari govde yapisi ile Amerikanlara cok benzer)

Ardindan alt yurur,aktarma sistemi, hadi arkasindan illaki elektrik cikacak, e bunlarin hepsini halletmeye basladikca gaza gelinecek haydaaa dosemeye girilecek…

Bunlarin hepsine harcanacak toplam maliyeti dusununce biraz daha bekleyip buraya harcanacak parayi biriktirmek ve istenilen Mustang i almak daha mi dogru olur acaba… :dry:

Angelus
      Katılımcı

illetyus yazan:

Quote:
      Selamlar hosgeldin…

Angelusun dedigi gibi de yapabilirsin ama benim aklima baska bisey takildi…

Kaporta boya diyorsun ki bunlara girilipde adam gibi bir sey yapilmaya kalkinca bayagi bir maliyet yukselecek (O yillarin Almanlari govde yapisi ile Amerikanlara cok benzer)

Ardindan alt yurur,aktarma sistemi, hadi arkasindan illaki elektrik cikacak, e bunlarin hepsini halletmeye basladikca gaza gelinecek haydaaa dosemeye girilecek…

Bunlarin hepsine harcanacak toplam maliyeti dusununce biraz daha bekleyip buraya harcanacak parayi biriktirmek ve istenilen Mustang i almak daha mi dogru olur acaba… :dry:

Ama şŸöyle bir durumda var Taunus’un kaporta boyası en fazla 1.000 ytl tutarken o araba mustang olunca 5.000 ytl olur. Araba var arabacık var.

illetyus
      Katılımcı

:laugh: Bu da dogru….

Yukarida biyik, asagida sakal meselesi valla nediimmm….:laugh:

tugrul demir
      Katılımcı

yanıı bı taunus parca fıyatları ıscılık fıyatları ıle mustang karsılastırılamaz bence…ve taunus ustasını heryerde bulabılırsın fakat klasık bı amerıkanın ısını her ustaya yaptırmazsın….ınsallah ılerde bı mustangımız olur ozamn masrafı ona yaparız:)
      bakalım ılk once arabayı alıımda gerısıne bakacaz…

illetyus
      Katılımcı

Valla araba sokulmeye baslayipda is yarilaninca durum pek de
      oyle evde hesaplandigi gibi carsiya uymuyo ama…
      Neyse… Secim senin tabii.

Hele birde araba yapildikca ve sen keyfe geldikce
      yapmak isteyeceklerini uzerine eklenebilme ihtimalini koyarsak….
      Dedim ya, neyse iste ben daha devam etmiim… 👿

9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.