Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar Komple arabayı boyatmak

13 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Anonim
      Ziyaretçi

Selam.Bu kışŸ benim mustang ‘i komple boyatıcaz aklıma bir kaç soru takıldı 1- fiyattı nedir (3milyar diye duydum) 2-boyanıcak yerler haricindeki diğŸer parçaların hepsi sökülüyormuşŸ sanırım, yeniden takıldığŸında bir sorun oluşŸurmu (zangırdama gevşŸeme sesleri gibi) 3- üzerindeki boya kazınıyor dimi kazınıyorsa kaportaya bir zarar geliyormu? 4-Tahmini ne kadar sürede olur bu boya işŸi (2 ay)
      Yardımlarınız için şŸimdiden teşŸekkür ederim. 😮
      Saygılar :)

piyu
      Anahtar yönetici

boyaya ve yapılacak ise gore sanırım 1-2milyardan baslar(sadece ustten boya icin soyluyorum) ust limit yoktur…

ustten boya atılacak ise ve herhangi bir curuk carık yok ise cok zor bir is degil… zor olan kaporta ve curuklerin tamiri ile astarlarının atılması… boya isi ne kadar zamanda yapılır bilemiyorum ama bence 1-2 haftayı gecmemesi lazım… (araya is alır ya da yavas yaparsa bilemiyorum ama yoksa avrupa arabanı servis’te boyattırdıgını dusun, hic boya icin 2 ay bekleyeni duydun mu?)

boya ve iscilik sokulen parcalarla baglantılı bence… parcalar sokulmeden boyanırsa guzel olmaz bence…(yada suanda oyle dusunuyorum) kapı kolları, amblemlerin tumu kesin sokulecek zaten…farlar stoplar kilitler… fakat kromaj parcaların varsa(cam cıtaları gibi) nasıl sokerler takarlar bilemiyorum… bu arada arabanın 35 yaşŸında oldugunu unutma… illaki sokulen parcalardan kırılan dokulen, yada takılamayan olacaktır… bunların yenisini getirmen gerekecektir…

bu arada bu tip bir ise yaz sonu eylul gibi girmen ya da nisan-mayıs’ı beklemen daha iyi olur diye dusunuyorum… boya ile beraber yapılması sana avantaj sağŸlayacak başŸka işŸleri varsa aradan çıkartman iyi olur…. (ne olur suanda aklıma gelmiyor, belki cam fitilleri, ya da altının ziftlenmesi gibi???)

Bence arabanın suanda bu tip isleme ihtiyacı yok, guzel bir pasta-cila ile guzel olacaktır diye dusunuyorum… ama tabi senin tercihin… belki biraz daha kullandıktan sonra siyah renge boyatmak ya da sagına soluna fiber eklemek ihtiyacın ortaya cıkabilir…ya da orjinal renginin beyaz oldugunu ogrenir ve orjinal rengine donmek isteyebilirsin (uc bir ornek ama kontrol etmediysen boyle bir ihtimali de var…)

Pontiac301
      Katılımcı

EğŸer o arabayı söktürüp boyaya sokarsan araba eskisi gibi yakışŸıklı olmaz….ama söktürüp pişŸman olursan sökük vaziyette nakit 3000 dolar veririm….:) monoblok mustang yani sonuçta …f body bile değŸil :) 😮

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:7d2dc77a0f=”Pontiac301″]EğŸer o arabayı söktürüp boyaya sokarsan araba eskisi gibi yakışŸıklı olmaz….ama söktürüp pişŸman olursan sökük vaziyette nakit 3000 dolar veririm….:) monoblok mustang yani sonuçta …f body bile değŸil :) :o[/quote:7d2dc77a0f]Arabanın üzerindeki boya 16 senelik ve bazı çizilmeler oldu ayrıca bazı yerleride silinmekten matlaşŸtı ve hatta beyazlık çıktı bir de bazı atek yerlerde paslanmalar oldu oralar tamir edilemk içinde sökülücek onlarda boyanması gerekecek mademki yapıcaz tam yapalım dedik ustayla beraber .Hemde kışŸ aylarında araba sokakta durucağŸına karda kışŸ da. Tamirhanede yenilenir.
      Bide ben satabilirim filan dedim Mı? 😡 😡 😡

Pontiac301
      Katılımcı

Söküp takmak kolay değŸil… Bir kazınsın kızlığŸı bir çıksın ortaya ondan sonra karar verirsin …

Anonim
      Ziyaretçi

[quote:0d8360eb9e=”Pontiac301″]Söküp takmak kolay değŸil… Bir kazınsın kızlığŸı bir çıksın ortaya ondan sonra karar verirsin …[/quote:0d8360eb9e]YA HAVLE KARDEŞıM BEN ARABAMI SATMAK ıÇıN ALMADIM NEREDEN ÇIKTI BU SATMA DAVASI HALLA HALLA. Bu benim dostum gibi bir şŸey kız arkadaşŸımdan bile çok seviyorum insan hiç dostunu satarmı ben satmaktan filanda bahsetmedim de 👿

piyu
      Anahtar yönetici

araban dedigin durumda ise… boyatmak mantıklı olabilir…ama cok dikkat etmen lazım…parası biryana… boyandıktan sonra yaw keske boyatmasaydım dememen lazım…

ustana defalarca sor…altından kalkabilirmi diye… sonra oyarım filan de… kendinden emin ise basla… boyanın tonu ve kalitesi de onemli…

bu arada mehmet’in dedigi sey su… arabayı boyatıcam komple dediginde aklının ucundan bile gecmeyen noktalarda sorun cıkabilir… bu arabaların neresinin ne durumd asındıgını bilemessin… supriz cıkıp gormedigin yerlerde curuk olur… ve bu is basladıgın zaman bosver o curugu devam et diyebilecegin bir is degil… isin icine girdin mi 2 ucu .oklu degnek… devam etmessen yaptıgın ise yazık… devam edersen surekli para artacak… ama kafana koyduysan umarım az suprizle karsılasırsın… 😉

Pontiac301
      Katılımcı

Beni gerçekten anladığŸın için teşŸekkürler sevgili adminim :)

Angelus
      Katılımcı

Geçen hafta discovery channel’de seyrettim eski mustang’leri alıp ilk önce karbonatla kumlayıp boya ve macunu kazıyorlar metali ortaya çıkarıyorlar çürük çarıkları temizledikten sonra boyama işŸlemine geçiyorlar ve arabaları eleanour’a çeviriyorlar. herifler 60 sn için yanlışŸ hatırlamıyorsam 21 tane mustang elenour yapmışŸlar…

Şu an adana mersin’deyim Bu arada Adanada galerinin birisinde çok temiz nova SS var fıstık yeşŸiil.

acmecamaro
      Katılımcı

angelus kac para istiyor galerici?

Pontiac301
      Katılımcı

angelus 68-72 arasımı???? dikkat ettinmi????

piyu
      Anahtar yönetici

sahibinden.com adresinde bir tane enfes ss vardı fiyatı da azdı ama uzun sure satılmadı halen satılmamıs olabilir bi kontrol edin…

Pontiac301
      Katılımcı

… novasımı abi????? yoksa yandan yemişŸ gri 75 novadanmı bahsediyosun…. ???

piyu
      Anahtar yönetici

valla o dedigin kisiyi tanımıyorum!!!
      ayrıca SS dedim Mehmet :)

yok adana gibi biryerde…

13 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.