Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 4×4 SILVERADO SUBURBAN ??

20 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      firrebird
      Katılımcı

Selam herkese AA dostları,

ǖncelikle site için çok tşŸkr, katkısı olan herkesin eline sağlık..
      ArkadaşŸlar yardımlarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var bi konuda, konu tahmin edeceğiniz gibi 4X4 silverado :)
      Şöyleki, bu aracı tesadüfen buldum. 83 model, uzun yıllar kapalı garajda yatmışŸ daha sonra şŸu anki sahibi almışŸ. Araç 8 otom. ve üzerinde 6.2 diesel bi makine var, şŸu anki sahibi aracın motorunu ve şŸanzımanını toplatmışŸ yürüyeninde ve motorunda ciddi bi sıkıntı yok arabanın. Ancak gelin görün ki kaporta çok işŸ çıkarcağa benziyo.. :( genel olarak baktığınızda kaporta sağlam görünüyo ancak yakından ve detaylı bakınca çürükleri farkediyosunuz. uzun yıllar garajda yatmışŸ ve kaportasının hassas yerlerinde (kapı eşŸikleri,etekler,kaportasının kimi yerleri vs.) çürümeler,kabarmalar var. Bu arada üzerinde hala orjinal boyası var, bunu da belirtiyim 😆 Sahibi 12.000 YTL ister. bana fiyatı emsallerine göre makul geldi.
      Ama sıkıntım şŸu, şŸimdi bu aracı alıpda kaportaya sokunca çok başŸ ağrıtır mı acaba :?: :?: Kazıdıkça altından çıkartır mı yeni yeni işŸler, kötü sürprizler?? Neden bilmiyorum araba bana cazip geldi ama işŸte işŸin bu kaporta tarafı biras gözümü korkutuyo. daha önce hiç AA sahibi olmayışŸım nedeniylede acaba arabanın fiyatı+masraflar yerine o paraya temiz bi camaro filan mı baksam diorum ama, ama işŸte.. :?
      biras afaki bişŸey istiyorum galiba ama yardımlarınıza ve fikirlerinize ihtiyacım var 💡 Bu arada bi dipnot araç ankarada, dolayısıyla herhangi bir ustayı götürüpde fikir alma şŸansım yok. ışŸte bu nedenlede fikirleriniz önemli. Araba ankarada ama fotağrafları var, fikirleriyle yoluma ışŸık tutmak isteyen arkadaşŸlara göndrebilirim 😉
      Herkeslere bol homurtulu günleeerrr

Angelus
      Katılımcı

Güzel aletdir ustasını bulmak lazım ustalarıda onun adana tarafında kaymak gibi çıkar orada nikelajı-kaportası 3-30 paraya ama yerli bir adam bulmak lazım hatta çiftçi bir tanıdık dışŸarıdan gelenleri yoluyorlar. Adana-karataşŸ yolu üzerinde bir sürü görmüşŸtüm canavar gibi suburban-dallas vss vss 😯

firrebird
      Katılımcı

valla ne diim, kulağa çok hoşŸ geliyo ama adana çok terso maleseff :( istanbul niree adana nire..
      istanbulda yada civar illerde bu canavarın kaportasından anlıcak işŸinin ehli bi usta yok mudur acaba ???

piyu
      Anahtar yönetici

vardır vardır bulunur ama iyileri guzel para ister… vasat para vasat is… az para kotu is…

12.000ytl 83 model icin bana biraz fazla geldi ama 6,2lt dizel güzel… benzinden de bayılmazsın…(cunku benzinlisi bayag yakar) motor sanz. iyi olup olmadıgını anlamak icin tecrubeli bir motor ustasına gostermen uygun olur…. ayrıca daha once benzer arac kullanan biri de sana yardımcı olur…. sonucta cekisinden de bazı seyler anlasılır… 4×4 icin ozel olarak neye dikkat edilir ben bilmiyorum fakat surekli 4×4 ise calısıp calısmadı ve diferansiyeller onemli olabilir…

firrebird
      Katılımcı

çok saol öneriler için piyu, eyvallah..

evet haklısın iyi işŸçilik iyi para ister kesinlikle, emeğin karşŸılığını vermek gerekir.
      ya bu araba 1 aydır aklımda, son 15 gündür kişŸisel çevremi de kullanarak usta araşŸtırıyorum ama daha bi sonuca ulaşŸamadım malesef..
      yanlışŸ olabilir ama duyduğuma göre dolapdere tarafında varmışŸ amerikan ustaları, henüz gidemedim ama gidip araşŸtırcam.

dostlar, fikir ve önerilerinizin yanı sıra bu arabanın dilinden anlıycak bildiğiniz ustalar varsa paylaşŸımlarınızı bekliyorum

XLR-V
      Katılımcı

Maslak Oto Sanayi de Tarik Usta var onu bulabilirsen yardimci olacaktir bir de Ilhan Elagoz ama her iksibide tanimam sadece bu islerde ugrastiklarini bilirim .Ben zaten AVK Servis’e bakim yaptiririm .
      Dolapdere de su an var mi bilemiyorum Oto Nayr bizim o zaman ki Amerikanlara servis veriyormus

firrebird
      Katılımcı

Tarık Usta ve ılhan Alagöz, ok bu isimleri not ediyorum çok teşŸekkürler 💡
      bi de ucuz etin yahnisi yavan olur var 😆

Szopen
      Katılımcı

Bence motoru benzin li Chevy 350 yapın. :D

hcetin
      Katılımcı

80 model 6.2 dizel silveradoların motorları çok uzun ömür değiller.Bence mutlaka daha önce dizel silverado (aynı yıllarda ) kullanmışŸ birilerini bul.Oda sana muhtemelen 1 yılda üçkez conta yaktım diye şŸikayetlenecektir.Benzinlisine hiç lafım olmaz.

Anonim
      Ziyaretçi
      firrebird wrote:
      Tarık Usta ve ılhan Alagöz, ok bu isimleri not ediyorum çok teşŸekkürler 💡
      bi de ucuz etin yahnisi yavan olur var 😆

Git avk ye bi hesap çıkarsunlar sana. Arabayı bırak hatta oda yetmez bide üzerindekileride ver.

firrebird
      Katılımcı
      Szopen wrote:
      Bence motoru benzin li Chevy 350 yapın. :D

ne o satılık bi benzinli chevy 350 motoru var galiba ?? :)

illetyus
      Katılımcı

Almayi dusundugun 4×4 icin motor ve mekanigi hakkinda degil ama kaporta durumu hakkinda birkac sey soylemek isterim…..
      Eger gercekten bu arabanin hic kazasi yok ve hala original boyasi duruyorsa bu seni hemen heveslendirmesin !!
      Cunki disaridan bakildigi zaman kucuk bir kac noktadan gorulen kabarma ve cillenmeler boyayi actikca altindan daha buyuk bolgeler olarak cikabilir.
      Hatta bazi saclari parca olarak degil komple degistirmen gerekebilir.
      Uzerinde hala kendi boyasi bulunan bir Amerikani kaportaya soktugun zaman, gorunen ve ulasilan yerleri yaptikdan sonra kafanda soru isareti kalmamasi yada sonradan diger yerlerden supriz cikarmamasi icin yapilacak en temiz is arabayi komple kazitmaktir…ki buda maliyeti oldukca yukseltir.
      Her ne sartla ve kac paraya alirsan al farketmez, Amerikanda dogru duzgun kaporta ve boya yaptirayim dedigin anda arabanin sana olan maliyetini ikiye katlayarak dusunmelisin…!!
      Boyle bir isleme girdigin zaman karsina nasil bir durum cikacagi ve maliyetin ne olacagi Amerikani alirken yaklasik olarak bile hesaplanamaz…..gercekten ufak tefek birkac curukde olabilir ve cok ucuzada halledilebilir, boya ve izolasyon altinda sinsi yayilmis kanserli alanlarda olabilir.

Herseye ragmen alicam ve yaptiricam diyorsan Kasimpasa tarafindan kaporta (isciligin guzel, maliyetin makul olmasi acisindan) konusunda sana yardimci olabilirim. Kasimpasada kaporta konusunda eskilerin bildigi ve guvendigi “eski ve bilen” ustalardan malesef 2 adet kaldi. Onlarda benim arabayi yaptilar zaten….O tarafda is yaptiracaksan dikkatli olmani tavsiye ederim. Maslak tarafinda gercekten guzel isler cikiyor ! ancak orada da yine “ustayi” iyi secmek lazim ve normalin uzerinde ikiye katlanmis fiyati kabullenmis olman gerekir…!!

firrebird
      Katılımcı

evet, benim öncelikli merak ettiğim konu bu olayın kaporta tarafı zaten.. zira şŸu ana kadar hiç kaporta boyaya girmemişŸ olması beni de biras kıllandırmışŸtı.. hıımm tamamen risk ve kumar diosun yani hocam, az bi işŸ de çıkarabilir çok bi işŸ de…

keşŸke çok işŸ çıkarıp çıkarmıycağını bilebilsek.. :? çok işŸ çıkarcak olsa bile oturup uğraşŸmak zaman, para ve emek harcamak isterim ama maddi durumlar itibari ile şŸu anda o kadar idealist olamıyorum maleseefff :( 👿 :(

yine de kasımpaşŸa tarafındaki bu eski ustalardan fikir almak isterim.. nasıl ulaşŸabilirim bu ustalara ?

Angelus
      Katılımcı

Araba ankarada ise ankaranın havasındanmı suyundanmı bilmiyorum kolay kolay çürüme olmuyomuşŸ die duymuşŸtum ankarada bir ustaya göster bence güvendiğin…

Eğer gidip bakma durumun varsa belki tanıdık 1-2 usta bulabiliriz o tarafta. Yada gidip bakmalarını istiyebiliriz.

firrebird
      Katılımcı

ankarada tanıdığım usta hiç yok, kassam tanıdığın tanıdığı şŸeklinde çıkartarım belki ama sanırım çok zor..

ama dediğin gibi oralardan tanıdık bi usta bulup da görmelerini isteme imkanımız olursa süper olur. tabii ben eşŸlik de edebilirm, hem de zevkle..

haldic
      Katılımcı

Garaj Amerikan var Ankara da 05386419203 Gökhan belki yardımcı olur.

firrebird
      Katılımcı

eywallah hocam..
      peki burası galeri midir yoksa atölye, tamirhane filan mı?

haldic
      Katılımcı

ivedik sanayi sitesinin alt tarafında bir atölye, ben3 ay önce gitmişŸtim bir arabaya bakmaya o zaman gördüm yerlerini, küçük sayılmayacak bir yerdi hatırladığım kadarıyla, 4-5 AA rahatlıkla alıp toparlayabiliyorlar aynı yerde, yedek parça vb. şŸeylerde var 2. el Ankara daki görüşŸtüğüm birkaç AA cilda biliyorlar o arkadaşŸları, şŸimdiye kadar kötü bi haber de duymadım.
      Kolay gelsin Gönlüne göre olur inşŸallah

illetyus
      Katılımcı
      firrebird wrote:
      evet, benim öncelikli merak ettiğim konu bu olayın kaporta tarafı zaten.. zira şŸu ana kadar hiç kaporta boyaya girmemişŸ olması beni de biras kıllandırmışŸtı.. hıımm tamamen risk ve kumar diosun yani hocam, az bi işŸ de çıkarabilir çok bi işŸ de…

keşŸke çok işŸ çıkarıp çıkarmıycağını bilebilsek.. :? çok işŸ çıkarcak olsa bile oturup uğraşŸmak zaman, para ve emek harcamak isterim ama maddi durumlar itibari ile şŸu anda o kadar idealist olamıyorum maleseefff :( 👿 :(

yine de kasımpaşŸa tarafındaki bu eski ustalardan fikir almak isterim.. nasıl ulaşŸabilirim bu ustalara ?

Evet bir anlamda kumar gibi bisey ama araba gercekten iyi korunmussa isi kolay maliyeti dusuk olur.
      Bana kalirsa, arabanin Ankara da ve Ankara plakali olmasindan baska, gercekten hep Ankarada miymis yada ne kadar zamandir orada onu arastirmak lazim.

Sadece satabilmek icin bile bir kac ay once o6 plakaya cevrilmis olaninada rastladim cunki…..Dikkat !!

Ustalarin Tel i :
      Ramazan Usta : 0537 318 21 98
      Tum kaporta aksami + ince detay isciligi

Yasar Usta : 0536 765 09 63
      Tum kaporta aksami + sase dogrultma

firrebird
      Katılımcı
      haldic wrote:
      ivedik sanayi sitesinin alt tarafında bir atölye, ben3 ay önce gitmişŸtim bir arabaya bakmaya o zaman gördüm yerlerini, küçük sayılmayacak bir yerdi hatırladığım kadarıyla, 4-5 AA rahatlıkla alıp toparlayabiliyorlar aynı yerde, yedek parça vb. şŸeylerde var 2. el Ankara daki görüşŸtüğüm birkaç AA cilda biliyorlar o arkadaşŸları, şŸimdiye kadar kötü bi haber de duymadım.
      Kolay gelsin Gönlüne göre olur inşŸallah

okdir tekrar çok saol.. umarım öle olur :?

firrebird
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      firrebird wrote:

Evet bir anlamda kumar gibi bisey ama araba gercekten iyi korunmussa isi kolay maliyeti dusuk olur.
      Bana kalirsa, arabanin Ankara da ve Ankara plakali olmasindan baska, gercekten hep Ankarada miymis yada ne kadar zamandir orada onu arastirmak lazim.

Sadece satabilmek icin bile bir kac ay once o6 plakaya cevrilmis olaninada rastladim cunki…..Dikkat !!

Ustalarin Tel i :
      Ramazan Usta : 0537 318 21 98
      Tum kaporta aksami + ince detay isciligi

Yasar Usta : 0536 765 09 63
      Tum kaporta aksami + sase dogrultma

Al sana bi detay, detay olduğu kadar bi kritik bilgi daha, vay ki vayy heyki heyy.. imkanlarımız ölçüsünde yapmaya çalışŸcaz artık küçük bi araşŸtırma

kontak telefonları ve isimler için çok teşŸekkürr…

20 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.