Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar yeni or eski a.a

• Bu konu 17 yanıt içerir, 10 izleyen vardır ve en son 18 yıl önce ebrar36 tarafından güncellenmiştir.
17 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ann71
      Katılımcı

bakıorm son jenerasyon camarolar mustangler pontiaclar 20 bin 30 bin dolar arası. yine aynı fiyatlara hatta daha altna çok temiz 70 ler war. aldıktan sonraki masraflarda göz önüne alındıgında ilk amerikan aracı için sizin tercihiniz ne olur??

http://www.rsmotors.org/index.php?meşŸod=showdetails&list=advertisement&rollid=148&fromfromlist=classifiedscategory&fromfrommeşŸod=showhtmllist&fromfromid=21
      linkteki 71 camaroya aşŸık oldum

Szopen
      Katılımcı

Amerikan demek eski demek yeni araba alcak olsam gider alman alırım ;)

XLR-V
      Katılımcı

Eski ve yeni aslinda gorecelidir kimine gore eski dedigin zaman 50-70 kimine gore 95 bile eski sayilir .
      Ama benim tercihim klasik almak olur yani eski denebilir ama eski demek istemiyorum cunku sani eski dersem o zamanin AA larinin degerini dusurmusum gibi geliyor .
      Ama mesela masrafsiz olduktan sonra klasik bir araba niye almiyim ? Netice de yeni nesil arabalar kullaniyoruz ama kime sorsan ” klasiklerin tadi bir baska onu ancak kullanan bilir ” diyorlar

ann71
      Katılımcı

eski tanımını ve yeni tanımını soruda açıklamaya çalışŸtım
      yeni dediğim son jenarasyon
      eski dediğim ise 2. jenerasyon

Szopen
      Katılımcı

Benim için ne olursa olsun eski daha önemlidir, daha güzeldir. Şuan tabiki öğrenciyim o yüzden arabam yeni sayılır ama ilerde amerikan olsun, alman olsun, ne olursa olsun eski bir araba restore etmek isterdim.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

teknoloji harikası duygusuz arabalara karşŸıyım

80 lere kadar eyvallah sonrası çöpe

ünlü düşŸünür ben bakınız ne demişŸim ;;;

yeni nesil pek embesil

Pontiac301
      Katılımcı

hiçbiri!!! al birini vur ötekine!!! sıfırını alabiliyorsan al ve bin,

Qurny
      Katılımcı

amerıkan alınacaksa klasık alınmalı bence yenı alacak olsam alman yada japon alırım ben de ;)

DeSerT
      Katılımcı

Amerikan dediğin büyük, çirkin , gürültülü ve yaşŸını başŸını almışŸ metal yığını olmalı. ınce sac içine plastik kaplanmışŸ ruhsuz olmamalı…

ann71
      Katılımcı
      Qurny wrote:
      amerıkan alınacaksa klasık alınmalı bence yenı alacak olsam alman yada japon alırım ben de ;)

arkadaşŸ 2003 model mustang koymuşŸsun avatara sölediğin lafa bak bi de 😉

Pontiac301
      Katılımcı

umarım yeniye laf atanlar gündelikte yeni kullanıp test etmişŸtirler,kaldıki bir 94 camaro kullanan adam bir 72 den farkı yoktur, hızlı kuvvetli deli gibi eskinin zevkini veriyor, gerekirse cart diyip yolada çıkıyorsun, atilla bu konuda yardımcı olucaktır

Pontiac301
      Katılımcı

AşŸık olucağın ikinci araba bende duruyor,midnight blue 75 Pontiac Firebird Formula 400,görünce 8 şŸişŸe bira içebilirsin!!!

ann71 wrote:
      eski tanımını ve yeni tanımını soruda açıklamaya çalışŸtım
      yeni dediğim son jenarasyon
      eski dediğim ise 2. jenerasyon
      Szopen
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      AşŸık olucağın ikinci araba bende duruyor,midnight blue 75 Pontiac Firebird Formula 400,görünce 8 şŸişŸe bira içebilirsin!!!

Ben görmedende içerim. 😯

Angelus
      Katılımcı

ıçerim içerim diyorsunuzda işŸ icraata gelince ortada hiç bişŸi yok. :)

Qurny
      Katılımcı
      ann71 wrote:
      Qurny wrote:

arkadaşŸ 2003 model mustang koymuşŸsun avatara sölediğin lafa bak bi de 😉

ama o mustang sımdı 😆

ann71
      Katılımcı

mustang= at arabası :)

burAAk
      Katılımcı

Bana kalırsa 79’dan sonrası=tak sepeti koluna herkes kendi yoluna.Neden 79 derrseniz camaro’dan :)

ebrar36
      Katılımcı

her nekadar ecm yada pcm kontrolü başŸlayıpta amerikan arabalarının çevre kirliliğini önlemek amacıyla gırtlakları sıkılıp sessiz temiz arabalar haline getirilmek istenmişŸsede, benim gibi dört kapıdan yada direkli olmayan bir arabadan başŸkasına binmeyen ve 1949 ile güncel arasında yüzden fazla araç ; almışŸ, satmışŸ, kullanmışŸ, mekaniğini, elektroniğini elden geçirmişŸ biri olarak: amerikan sedan saltanatı 1996 yılında texas arlington daki b body üretim tesisi (muhafazakar şŸekilde GM için konuşŸuyorum) pick up üretir hale geldiğinde bitmişŸtir.

yinede amerikan modelleri 1955 senesinde chevrolet belair ürettiğinde zirveyi bulmuşŸtur.

17 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.