Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar 4. gen trans-camaro

9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      ann71
      Katılımcı

4. generasyon camaro ve trans amın birbirlerine göre avantajları varmı acaba? yıl olarak bir tavsiyeniz warmı 98 öncesi ve ya 98 sonrası gibi. saygılar

gtagucu
      Katılımcı

Transam Camaronun üst modeli oluyor. Tek farkı daha kaliteli olması onun dışŸında mekanik olarak herşŸeyi aynı. Bir nevi Saab 9-3 ve opel Vectra gibi herşŸeyi aynı araçlar ama saab daha kaliteli.

Bunun dışŸında 4. nesil f-body araçlar ikiye ayrılıyor ; 93-97 ve 98-02 ;

93-97 arası olanlarda lt1 motor var 280hp civarı güç üretiyor.

98-02 arası olanlarda da ls1 motor var bu motor komple aliminyum, plastik bir motor bu yüzden çok hafif ayrıca çok verimli bir motor hem az yakıyor hemde güzel güç üretiyor (300hp civarı).

Birde şŸahsen 93 model f-body tavsiye etmiyorum o geçişŸ yılı gibi birşŸey çoğu parçası 4. nesil f-body’lerden farklı ayrıca 3. nesil’den de farklı olduğu için arada kalıyor bu yüzden diğer senelere göre daha kalitesiz bir üretim yılı.

Son olarak bu konu daha öncede işŸlenmişŸti eski mesajları aratırsan daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsin.

ann71
      Katılımcı

benim izlenimime göre tr de camaro parçası daha bol ve ucuz doğrumu. usa de de baktığım kadarıyla body kit vs… gibi parçalar açısından camaro daha bol doğrumu? örnek vermek gerekirse lt1 motorlu bi trans am için body kit bulamadım. ama camaro için dolu var.

Angelus
      Katılımcı

Camaroda,Transamda sevdiğimiz değer verdiğimiz güzel kardeşŸlerimiz :) ǖtesi varmı?

Edit : Bu arada Camaro erkek çocuk olduğu için Transamdan az biraz daha değerli olabilir :) Nede olsa daha macho 😆

firrebird
      Katılımcı

Kız çocukları daha bi değerlidir sanki bea, daha bi zarif felan :D

gtagucu
      Katılımcı
      ann71 wrote:
      benim izlenimime göre tr de camaro parçası daha bol ve ucuz doğrumu. usa de de baktığım kadarıyla body kit vs… gibi parçalar açısından camaro daha bol doğrumu? örnek vermek gerekirse lt1 motorlu bi trans am için body kit bulamadım. ama camaro için dolu var.

Camaro ve Ta parçaları mekanikte aynı bu yüzden parça sorunu pek yok. Body kit olarak ta içinde bol bol bodykit var, hatta bodykit’li birçok ta mevcut ülkemizde.

ann71
      Katılımcı

walla 93-97 arası için trans am da ön tampona uygulanan bi şŸey bulamadım tüm cardomaindeki araçlara baktım ama ön tampona bi uygulama göremedim. link verirseniz sevinirim..

Pontiac301
      Katılımcı

ufuğun 98 camarosu satılık, rs motor timuçinle irtibata geç, çok doğru ve makul rakama satılık,

gtagucu
      Katılımcı
      ann71 wrote:
      walla 93-97 arası için trans am da ön tampona uygulanan bi şŸey bulamadım tüm cardomaindeki araçlara baktım ama ön tampona bi uygulama göremedim. link verirseniz sevinirim..

Mesela şŸurda birkaç bodykit var

http://www.fbodymotorsports.com/body_kits_and_ground_effects

Daha birçok farklı bodykit görmüşŸtüm 4.nesil ta’lar için ama 4. nesil’lerle pek alakam olmadığım için bulduğum 4. nesil linklerini kaydetmiyorum. Jcwhitney’de araşŸtır orasıda satıyordu bodykit sanırım.

Birde zaten bu arabaları sırf dışŸ görünüşŸü için alacaksan hiç girme derim altından kalkamazsın.

ann71
      Katılımcı

bu siteyi biliorm burda camaro için ve 98 sonra sı trans am için bodykit war 98 öncesi trans am için uyuz bi bodykit hariç hiçbişŸey yok malesef..

9 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.