Ana Sayfa Forumlar Teknik Yeni Başlayanlar ilk amerikanım olucak

30 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3630834 . linkdeki araba baya cazip geldi. bu arabayı tanıyan yada yakınında oturup görme şŸansı olan varmı? durumu nedir ? ben 2 yıl büyük masraf yapmadan ve kaborta boya istemeyecek bi amerikan istiyorum ve buda tarife uyuyor :)

yorumlarınızı bekliyorum, satamazsa adam parçalayacakmışŸ.

Angelus
      Katılımcı

Ruhsatı kaydı yok ne demek acaba?

atila
      Katılımcı

Ruhsat kendi üzerine değilse satışŸını veremeyecek demektir ki bu durumda satışŸını alabilmek için ruhsat sahibini bulup bide ona masraf yapman gerekebilir, bence sakat işŸ, ayriyetten LPG yi işŸletebilmen için ruhsata veya ruhsat sahibine mutlaka ihtiyacın olacaktır. Bu arada arabayı yerinde inceledin mi bilemiyorum ama bayagı yatmışŸ gibi görünüyor, şŸahsi kanaatim, dökükte olsa bir araba alayımda nasıl olursa olsun deme

66coupe
      Katılımcı

bu arabayı alrısan ılk ve son amerıkanın olur heralde

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

anladım sıkıntılıymışŸ :S teşŸekkürler :)

zimazima
      Katılımcı

lpg li, ruhsata işŸlenmemişŸ, allah muhafaza bi çevirmeye girsen arabanın bayağı yüksek bi cezası var.çektirdin, ruhsatı üzerine alamadın bittiğinin resmidir.aslında ruhsat işŸlemlerini çözdün desen adam olurmu acaba.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

benim korkum aslında çürüğünün olup olmaması , satışŸı adamdaysa sanırım ruhsat değişŸtirmekte sorun olmaz ama bilmiyorum önce arabayı görmek lazım oralara yakın olan varmı ?

BigBlockBird
      Katılımcı

Fiyati 2 bin ytl. Cürügü olacak tabiki. Belki motorda calismayacak. 20 bin dolara araba almiyosunki kaporta boya motor düzgün olsun, degilmi?

piyu
      Anahtar yönetici

ehuehuehe öldüm gülmekten…

1. adam ruhsat benim üstüme değil diyor… kanunen ruhsat sahibi araç sahibidir… bu ne demek adam arabanın sahibi değil.

2. Adam ruhsat kaydı yapılamamışŸtır dediğinin türkçesi, biz bunu hurda indirimi zamanı hurdaya çıkardık, artık trafiğe dönemiyor demek…

buradan çıkan sonuç bu arabanın trafige donme ihtimali koca bir “0” ama parça arabası olabilir…ya da aynısından 1 tane trafige kayıtlısı alınır ve 2sinden 1 tane alınabilir.

diger alternatif dekoratif amaclı kullanılabilir

AA-Club projemizi hayata geçirebilseydim 1.000 ytl verir alırdık sonra soker takar ogrenirdik….

neden güldüğü açıklamadım… bu durumda olan bir arabayı bırak almayı, konusmaya bile gerek yokken Tempest “benim korkum çürüğü olup olmaması diyor” ehueheuheuehu ben gülmiyeyim de kim gülsün :)

Tempest aman diyorum…

illetyus
      Katılımcı
      TemPest wrote:
      benim korkum aslında çürüğünün olup olmaması , satışŸı adamdaysa sanırım ruhsat değişŸtirmekte sorun olmaz ama bilmiyorum önce arabayı görmek lazım oralara yakın olan varmı ?

Tempest….
      Kendine gel aabi, amanin….Hic biseyi gorme…Hatta gozlerini kapat… 😆 😆 😆

Dur sakin ol…biraz daa sabret buluruz sana helal sut emmis bi iyi aile Amerikani…….

riko
      Katılımcı

Tempest, aman ha, amerikandan soğursun valla.
      Adam (Haziran sonuna kadar sattım sattım yoksa kendi elimle parçalıycam) demişŸ , yani beni bundan kurtaracak bir hayırsever bulamazsam, kendi imkanlarımla kurtulucam diyo :)

XLR-V
      Katılımcı

Tempest ,
      Pahalidir vardir bir hikmeti,ucuzdur vardir bir illeti ;)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

az önce bi arkadaşŸı aradım zamanında off road için jeep yapıyordu, bekir isminde bi abi var ben bu zaata hala ulaşŸamadım baskı yaptım git adamı bul diye biraz daha bulamazsam amerikan bütçeme göre, sıyırıcam. okul yüzünden işŸi bırakabilirim uzun vade kredi risk teşŸkil ediyo, valla kasası hafif bi amerikan hesaplı buldunuz buldunuz yoksa bir site üyesini asabiye koridorlarında forumlara mesaj yazarken görebilirsiniz 😈

illetyus
      Katılımcı

Yaw hepimiz az bucuk klinik vakka’ yiz zaten 😆 ….Ama sen yinede sakin ol…..
      E-mail’ im profilde yaziyor…sen bu ise ne kadar ayirdin onu yaz, ona gore buluruz biseyler.

zimazima
      Katılımcı
      riko wrote:
      Tempest, aman ha, amerikandan soğursun valla.
      Adam (Haziran sonuna kadar sattım sattım yoksa kendi elimle parçalıycam) demişŸ , yani beni bundan kurtaracak bir hayırsever bulamazsam, kendi imkanlarımla kurtulucam diyo :)

baba süper bi teşŸhis şŸahanesin :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

daha önce ne amerikanlar hayata döndürdük ama şŸimdi ne para nede okadar vakit var. çürüğü ve yürüyeninde sorun yoksa motor ianzuman hiçbir problem yaratmaz bence. mühim olan göze az gibi gözüken ama asıl parayı yiyen kaborta aksesuar ve döşŸeme gerisi zamanla hallolur. gerekirse bendeki 250 lerden birini şŸanzumanı diff iyle beraber atarım.

4 bin lira ayırıcam bu işŸe en fazla varsa öneriniz değerlendiririm saygılar.

riko
      Katılımcı
      TemPest wrote:
      daha önce ne amerikanlar hayata döndürdük ama şŸimdi ne para nede okadar vakit var.

Tempest,başŸlığa da “ilk Amerikanım olacak” diye yazmışŸsın,nasıl yani,kafam karışŸtı şŸimdi 😯

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

benim olucak eskiden hep babamın oluyodu :)

Angelus
      Katılımcı
      TemPest wrote:
      daha önce ne amerikanlar hayata döndürdük ama şŸimdi ne para nede okadar vakit var. çürüğü ve yürüyeninde sorun yoksa motor ianzuman hiçbir problem yaratmaz bence. mühim olan göze az gibi gözüken ama asıl parayı yiyen kaborta aksesuar ve döşŸeme gerisi zamanla hallolur. gerekirse bendeki 250 lerden birini şŸanzumanı diff iyle beraber atarım.

4 bin lira ayırıcam bu işŸe en fazla varsa öneriniz değerlendiririm saygılar.

Bence hemen karar verme bekle daha neler çıkacak karşŸına.

Tümer ARCAN
      Katılımcı

tempest bence amerikan çevresi olan(usta araç sahibi garaj sahib v.b) birileriyle çık bi haftasonu istanbulu gez.valla ben bi kere yaptım bunu araba almaya niyetim yoktu ama çok güzel şŸeyler görmüşŸtüm düşŸük fiyattan.internetten daha yararlı.kapalı kapılar ardında çok uygun şŸeylerle karşŸılaşŸabiliyo insan. 😉

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

benim ankarada olmam sorun :S ben 76nova nickli ibrahim abiyle onu ankara sokaklarında yapiim ozaman :D

Tümer ARCAN
      Katılımcı

valla ANKARAYSA bilemem ama istanbulda öle bi elemanla dolaşŸma hatası yaptım, kafayı yedim.lem dedim otur oturduğun yerde. okulunu bitir paranı kazan, cebinde 5 kuruşŸ yok zaten ne dolanıyon o garaj senin bu garaj benim.bi kaç araba gördüm, bide demezlermi satayım şŸu kadara falan.az daha en yakın şŸubeyi soyacaktım 😆 tam da ümidi kesmişŸtim AA dan. okul mokul uzadı. askerlik falan derken en az 3- 4 sene daha göremem meretlerin yüzünü diye…hehehe… o değilde abi ben memlekette bu kadar AA olduğunu bilmiyodum.yaw neler varmışŸ kapalı kapıların ardında? hayret ettim.neyse kardeşŸim. umarım dilediğin gibi bişŸey bulursun.bari allah seni kurtarsın :D 1 hafta sonra da aynı elemanın 1959 impalasıyla 3 saat gezdik(babamın eski arabası ve benim ilk aşŸkım)şŸu kiralık amerikanlar adlı topikteki amerikan.ben hepten yedim o hafta kafayı :D :D :D yıllar olmuşŸ zaten 59 un koltuğundan son defa kalkalı.bu arada ben de fotodan önce hiç görmemişŸtim o arabayı çıplak gözle. araba hakkaten çooook temizmişŸ.valla AA sız hayat zor beeeaaaaah.umarım bi an önce bütçene göre bişŸey bulursun.. 😉

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

saol umarım bulurum :)

piyu
      Anahtar yönetici

arkadaslar, esasında bu tip amerikana ulasamayan arkadaslar icin bir projem vardı ama kimse cesaret etmedi olmadı… dedim herkes 100ytl versin 50-60 kisi beraber bir amerikan alalım… herkeste 1 hafta durabilir… birseyi olursa beraber yaparız, herkes 5 ytl verse (ki para degil) 300 ytl eder, bakım yaparız vs vs enfes plandı ama yurumedi… kiralayayım desen kiralayamazsın…

ayrıca 100 ytl’de para degil amerikan sevgisi icin… neyse ben gene aktif edecegim bu planı…

illetyus
      Katılımcı

Piyu guzel diyorsun ama o ise girmeye cesaret eden adam, arabayi birbirinin elinden almak icin adam vurma cesaretinide gosterir….
      Katliam cikar maazallah…… 😈 😈

Tümer ARCAN
      Katılımcı

abi bu benim içinde geçerli; bişŸeye gireceğimiz zaman herkes tamam diyo da, işŸ reele binince herkes reel düşŸünmeye başŸlıyo.bende güya katılıyodum bi zamanlar bu aa alma işŸine ama patladım birçoğu gibi.olay gerçeğe binince hayaller bi yana kalkıyo ve insan gerçek sorunları düşŸünmeye başŸlıyo.yoksa proje gayet mantıklıydı.düşŸünsene bide zamanla arabanın iyileşŸtirildiğini,4 sene sonra amerikanaraba.com un kendine ait bi 10. yıl özel kulüp arabası ortaya çıkmışŸ.bide dediğin gibi.sitede harp çıkar çünki hepimizin terapiye ihtiyacı var aa konusunda.hangi gün kim alacak falan valla petrol savaşŸları çıkar sitede 😉 allah muhafaza.

piyu
      Anahtar yönetici

kimseye tas atmadım aman yanlıs anlasma olmasın… olur diyipte katılmayan kimlerdi onları bile hatırlamıyorum valla…

durum su prensipler, kurallar cok net olur, herkes iyiniyetli olur ise hersey kolay olur… ama biri sakin sakin turlarken öbürü sürekli burnout yaparsa tabi sorun olur… ya da ileride biri ben para vermem derse tabi hos olmaz…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

kısa vadede hoşŸgörülü olsada piyu bence uzun vadede sıkıntı çıkabilir hasetlik kavramı oturur. kaldıki yeri geldiğinde eşŸlerinizden bile arabalarınızı kıskanıyorsuunz birinin iyi kullanmadığına incilttiğine daha rahat karar verirsiniz .

bu arada dün babamla görüşŸtüm işŸler yüzünden cumartesiden cumartesiye bazen görüşŸebiliyoruz. o paraya vermezler dedi veriyolarsa çürüktür yaramaz dedi boşŸver denk getiririz bitane çok istiyosan dedi :( bilen adam delilik yapmıyo hoşŸ bi durum değil adam durulmuşŸ

emrekaan
      Katılımcı

ya adam kıyamıyormuşŸ ama kendim prçalarım diye tehtit ediyo bide :D :D :D
      yazıya bakarmısınız: 69 chovrole :D :D :D ne kadar bilgili biri satıyor.. kesin araç süperdir…

bence bunun altından kalkmak için en az 10.000 ytl gözdençıkarılmalı… “en azzz! “

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

cragar lar arada kaynamışŸ olmalı 😆

the_judge
      Katılımcı

bu arabayı kaç haftadır takip ediyorum.adamın yazdıkları çok acayip …2 milyara vosvos bile yok .bence ugraşŸmaya değmez.ama adam parçaladıktan sonra hepimiz kullanırız….traşŸ bıçağı olarak…

30 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.