Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın CJ-6 tavsiye bekliyorum

31 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

MKE den CJ-6 alıp toplamayı düşŸünüyorum elimde 6silindir impala motoru ve 3 ileri şŸanzumanı var bu parçaları birbirinden ayırmayıp arkalarına international ın arazi şŸanzumanını koymayı düşŸünüyorum, amacım seriliğŸi orjinal şŸanzumanla sağŸlamak. ıLK planda para geliyor ona göre

daha önce böyle bişŸi deneyen varmı ???? önerilerinizi bekliyorum

emrekaan
      Katılımcı

mke cj 6 nasıl bi araba?? resmi varmı sende?

piyu
      Anahtar yönetici

makine kimya enstitusu jeep cj6’dan bahsediliyor…

konu jeep oldugundan benim bir bilgim maalesef yok…

emrekaan
      Katılımcı

ha o zaman tamam bende otomobil sanmışŸtım da..

Anonim
      Ziyaretçi

bence 5 ondan daha guzel . 6 bıraz buyuk ve hantal kalıyor ve ayrıca cırkın . tabı bu benım gorusum . :?:

emrekaan
      Katılımcı

bu jeepin fotosu varmı???

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

[img:34a159178b]http://images.google.com.tr/images?q=tbn:ZUl2Ffs17lUJ:www.desertrat.com/bushwacker/jeep/jeep_pics/55-83CJ5_CJ6_lg_10902-12.jpg[/img:34a159178b] [img:34a159178b]http://images.google.com.tr/images?q=tbn:z6kh31zQTmcJ:www.4wdonline.com/Jeep/CJ6/PiCs37/CJ6.jpg[/img:34a159178b]

araba bu CJ-6

numb kardeşŸ 5 tam yarışŸlık ama arka koltuğŸu çokdar bende 5 e binmek isterim ama 5 üç kişŸilik sayılır : ))) bakalım belki 5 alırım daha arabalara bakmaya bile gitmedim

[img:34a159178b]http://images.google.com.tr/images?q=tbn:h0ftgvTllm0J:www.jeepzine.com/pics/jeep/cj5_driveway.jpg[/img:34a159178b]

bu da 5

arkadaşŸlarım chevrolet şŸanzumanını jeep de kullanan yok mu ????
      neyse ben takiim olursa siteye yazarım

emrekaan
      Katılımcı

oooooooo 5 gerçektende daha güzel. ama 6yı da 5 gibi yapabiliriz biraz modifiyeyle…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

5-6-7-8 arasındaki tek fark ön koltuktan sonra gelen bölümün uzunluğŸu

acmecamaro
      Katılımcı

is sadece sanziman ile bitmiyor… transfer case i ne yapmayi dusunuyorsun?

Jeep leri yukseltmek… uzerinde oynamak cok zevkli…. zamaninda bir renagade cj5 in bir de 66 model wagoneer im olmustu….

lift kit, fender flare (dodik), iyi bir jant lastik ve guzel bir godterge seti ile oluyu bile diriltebilirsin jeep de ;)

ayrica amortisor konusunda sonsuz bir eglence kaynagi :) cok degisik setupplar yapabilirsin…

acmecamaro
      Katılımcı

bu arag tuzla tabir edilenler yerine kamu satislarindan orijinal jeep bulmani tavsiye ederim… yarin oburgun original bir parca getirisen yerine uyacagina emin olman bakimindan…

illetyus
      Katılımcı
      TEMPEST wrote:
      MKE den CJ-6 alıp toplamayı düşŸünüyorum elimde 6silindir impala motoru ve 3 ileri şŸanzumanı var bu parçaları birbirinden ayırmayıp arkalarına international ın arazi şŸanzumanını koymayı düşŸünüyorum, amacım seriliğŸi orjinal şŸanzumanla sağŸlamak. ıLK planda para geliyor ona göre

daha önce böyle bişŸi deneyen varmı ???? önerilerinizi bekliyorum

Bu konuda bilgim yok ama MKE’ den nasil ve ne fiyatlarla alinabiliyor, ne yapmak lazim bilgi verirsen sevinirim…..

Angelus
      Katılımcı

:) 5-6 sene önce CJ-5 ile çok uğŸraşŸtık off-road yarışŸlarına falan girdik. Çok yolda kaldık :) Sabrın ve paran varsa uğŸraşŸ derim. Motor ve şŸanzımanlar konusunda biz oldukça problem yaşŸadık.Haftanın 2-3 günü maslak sanayi ve sefaköy hurdalığŸı arasında geçti… Alırsan eğŸer aracın mümkün olduğŸunca temiz ve mekanik problemleri olmamasına dikkat et.

acmecamaro
      Katılımcı

ben bir tane oldsmobile v8 350 takilmisini gordum, on differansiyeli iptal etmisler, motor asagida kaliyor, pervane on tamponu serinletiyordu cok komikti :)

piyu
      Anahtar yönetici

bende size bir bomba soyliyim… isyerinden bir tanıdıkta c5 var… bayag temizlerden biri… alet 45-50km’de bir duruyordu… kimse cozemedi…. bir gun ben aldım kullanıdım 70-80 km hemde yagmurda tık demedi… ballıydım… sonra gene 45-50km’de periyodik durmalar devam etti… duruyor… istedigini yap calısmıyor… sonra 10-15dak. sonra kendi kendine duzeliyor… komik olayı… ogun bugundur halen cozulemedi… yakın mesafe kullanıyor :)

acmecamaro
      Katılımcı

cj5 mi c5 mi ?

piyu
      Anahtar yönetici

zuhahaha cj5 tabiki…

acmecamaro
      Katılımcı

c5 hem vette hem de citroen var (fransizlari da arabalarini da hic sevmem yansin p.venkler).

distributorun icine bakmak gerek devir arttikca donen ve atesleme elektrik kesecek bir orasi aklima geliyor…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı
      Quote:
      is sadece sanziman ile bitmiyor… transfer case i ne yapmayi dusunuyorsun?

transfer case den kastın arazi olayı ise international jeeplerin bu işŸ için ayrı şŸanzumanı var yani normal şŸanzuman arkasına ara saft ile arazi şŸanzumanı takılıyo bu uygulamayı gm şŸanzumana yapmayı düşŸünüyodum .

bu araçların hurdası 800ytl falan idi ancak 1 senedir mke de yokmuşŸ. bide yeni ler 1 sene içerisinde gelecekmişŸ ve eskilerin piyasa fiyatları şŸişŸdiği için bide model yükseldiği için 3500ytl gibi uçuk bir fiyat aldım bunları satan adamdan ve landrover lar da aynı fiyat olmuşŸ..hep turizmcilerin işŸi ihale fiyatlarını yükseltmişŸler.

eskiden motoru şŸanzumanı dağınık diye kimse almıyodu fiyatı düşŸe düşŸe 1 mil yar yada 800 milyon oluyodu. kınadım mke

acmecamaro
      Katılımcı

sanzumanin gotunde on safta tahrik veren kutuya transfer case denir… her 4 cekerde vardir…. sadece international e degil tum 4 cekerlerde olur…şŸ350 icin 4 ceker truck yada k5 blazerdan cikma bulursun….

guneyde safariciler fiyatlari arttiriyor…. sehirde kullanman cok zor ama cj5 tipi aletleri….

hajabee
      Katılımcı

bende bir cj kullanıcısı olarak birçok tavsiyede bulunabilirim . öncelikle izmitte seymen hurdalığı var oraya bir göz at çünkü oradan kilo hesabı bir çok parça aldım. ayrıca cj5,6,7,8, arasındaki farklardan bahsetmişŸsin eksikler var cj5 ten sonra 4ileri şŸanzıman kullanılmaya başŸlandı. tuzla diye tabir edilen jipi almanı tavsiye etmem çünkü modelleri düşŸük . arabanın kaputu ile ön cam arası mesafesi az ve de çamurluklar kısa. diferansiyeller eski tip ve çok sorunlu.
      motor koyma konusuna gelince de ben nova custom motoru ve şŸanzımanını koymustum ve bu gibi durumlarda diferansiyel oranları ön plana çıkıyor ona dikkat etmen lazım. international arazi şŸanzımanı koymana hiç gerek yok orjinali kolayca uyar impala 3 ileri sanzımana. ki ben mercedes 300d motoru koydum otomatik şŸanzımanını koydum ve finanşŸ diye tabir ettiğimiz bir aparat ile orjinal arazi şŸanzımanını da uydurdum. cj konusunda yardım almak istersen herzaman …

unimogs
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      :) 5-6 sene önce CJ-5 ile çok uğraşŸtık off-road yarışŸlarına falan girdik. LJok yolda kaldık :) Sabrın ve paran varsa uğraşŸ derim. Motor ve şŸanzımanlar konusunda biz oldukça problem yaşŸadık.Haftanın 2-3 günü maslak sanayi ve sefaköy hurdalığı arasında geçti… Alırsan eğer aracın mümkün olduğunca temiz ve mekanik problemleri olmamasına dikkat et.

Evet! haklısın üstad. Bende 3 sene cj-6 kullandım. 18 yaşŸındayım ve bir sene önce sattık. ısteklerimizi karşŸılamaya yetmiyıor. Ama cj-5′ e göre iki kat daha insan taşŸıyor. Bende derim ki cj’lerden uzak durun. Ancak ççok bakımlıysa alın derim 😳
      :D :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben hurda alıcam ve bu projede haziraz sonuna kadar yattı ondan sonra bakalım nasip

piyu
      Anahtar yönetici

Satılık Araba ilan tahtasında hurda olmasa da bir adet cj var… gördünüz mü?

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

evet willy var bitane

unimogs
      Katılımcı

Mke’ den çıkmışŸ olanları nerde buldunuz? Ostim, ıvedik Hurdalığı bölgelerin de genelde bulunuyormuşŸ, doğru mu?

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ostimde bi adam var topluyo hurdaya 3 lira fiyat çekiyo sadece kasa şŸase 1 milyar. bu adamın abisi de ivedikte mke den alıp toplayıp satıyo ankarada bu adamların tekelinde gibi bişŸi :S tükan isimlerini unuttum ama kime sorsan jeep ci nerde diye gösterir :D

unimogs
      Katılımcı

Haklısın abi. ıhaleye kendin girsen araç aldırmıyorlar. Senin dediğin gibi bazı kişŸilerin tekelinde bu işŸler.
      Bir de Cj-6 modeli kaç? Dif. – Şanzuman -Motor?

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

modelini hatırlamıyorum işŸte standart 4lt motor 3 ileri şŸanzuman belki 4 dür incelemedim de üstündekiler hoşŸaftır zaten kullanılmaz yoksa adam diff lere sadece 1 milyar ister :D para hırsı bürümüşŸ gözlerini :D

fma1976
      Katılımcı

merhaba arkadaşŸlar ben wagner 1354 veya 1350 transfer case arasıyorum bu, arazi sanzumanın bulunduğu arabaları parçalayan varmı ? veya bilgisi olan görüşŸebilirmiyiz.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ankarada olsaydım tarif ederdim giderdin kesin vardır birilerinde bunu bulamazsan interinkilerde iyi kullanabilirsin ama onlar genelde 2 çeker 4 çeker takviye falan yok . istanbuldada jeep le uğraşŸan kesin birileri vardır tamircine falan sorabilirsin

yanı sıra sana önereceğim ilan tahtalarına bi ilan bırak aramızda jeep ci arkadaşŸlar var ve haıtladığım kadarıyla elinde yedek parça olarak yedek jeep tutanlarda var ilgilenebilirler

66coupe
      Katılımcı

http://www.baskanjeep.com/
      ara sana yardımcı olur .
      onda vardır.

31 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.