Ana Sayfa Forumlar Teknik Bilgilerinizi Paylaşın Klasik Araç Kasko

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

Beyler araçlarınıza kasko yaptırıyormusunuz? 10 yaşŸından büyük araçlara kasko yapan 2-3 yer buldum fakat avantajları veya dezavantajları ne olur bu konuda bilgisi olan varmı?

XLR-V
      Katılımcı

Finans Sigorta dan uzak durmanizi tavsiye ederim bilmiyorum onlarla gorustunuz mu ?
      Kasko yaptirirken her ne kadar full dense de bazi 10% hatta 20% muafiyet yapiyor firmalar . Bu ne demek oluyor ? Diyelim ki sel baskini oldu ve araciniz hasar gordu (Allah vermesin) Firma masrafin 10% kismini kesiyor ama arac pert olsa bedelini kesinti omaksizin oduyor buralarda uyanik olmak gerekiyor .Onun icin full oldugundan emin olun .
      Ben tavsiye uzerine Basak Sigorta ya gectim ve tavsiye ederim .
      Bunun disinda , araclar klasik oldugu icin kaska bedelini hesaplarken dikkatli davranmak gerekiyor .Mesela diyelim ki aracinizi sattiniz benim is yaptigim firma noter satis kagidini gosterdigim zaman arac icin odedigim kaska bedelini geri odeme taahhudu var .
      Diger firmalarla bunu da konusmanizi tavsiye ederim .Mesela araciniz satarsaniz sizi hic bir kesinti veya muafiyet yapmadan kaska icin odediginiz bedeli geri oduyor mu veya bunu baska bir araca aktarmaniz mumkun mu ?
      Cunku araclar klasik oldugu icin bazi islemlerde problemler cikabiliyor

piyu
      Anahtar yönetici

1. odeyecegin fiyat yuksek
      2. herhangi bir kazada gelecek parcanın fiyatı nasıl belirlenecek? limitli olursa bir anlamı yok
      3. calınırsa sana ne oderler?

bence 90 sonrası olanlara ve mantıklı kasko bedeli olanlara yaptırılmalı…. (tabi kisisel dusuncem, camaro’m varken aklımın ucundan bilece gecmemisit :) )

gtagucu
      Katılımcı

Şahsen kendi arabam için sormuşŸtum arabanın kasko değerine 10 milyar demişŸlerdi , Yıllık ödenecek primde 2.5 milyar civarı demişŸlerdi koşŸar adımlarla uzaklamışŸtım :)

ebrar36
      Katılımcı

sigorta ve reasürans birliği aracım için 30.000 ytl bedel belirledi.oysa kasko 3.500 ytl prim istedi.aklınızda olsun.

cadillacgage
      Katılımcı

kaskoda asıl-birinci amac nedir?

calınma kaygısı mıdır?
      kaza-carpma kaygısımıdır?
      benzinli ve belki elektrik tesisatı eski bir arac oldugu icin yangın kaygısımıdır?
      yoksa baska bir kaygı var mıdır?

piyu
      Anahtar yönetici

sözkonusu Amerikan olunca bence çalınma kaygısı çok az olmalı… nadir araçlar olduğundan çalmak biraz anlamsız, çalan ne kullanabilir ne de elden çıkarabilir…

bence burada esas konu başŸka arabaya vurursam nasıl öderimdir…

Lowrider
      Katılımcı

yok be abi arabayı çek bi yere 2 hafta hiç elleme geldiğinde yerinde bulamazsın. etraftan neler duyuyoruz adamlar anında götürüp parçalıyolar aracları. amaç kullanmak değil yani :)

daturkishulan
      Katılımcı

ya ben kendi aracıma bişŸi olacak diye değil de hidrolik çelik tamponumla arkadan bi sl e ya da 740 a bindirirsem diye kasko düşŸünür olmuşŸtum bi aralar.

böyle amarganlarla kaza yaptıktan sonra yapılacak en mantıklı şŸey aracı olay mahallinde bırakıp hızla uzaklaşŸmak 😯

8 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.