Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Yeni vergi sistemi geliyor…

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #1016
   Angelus
   Katılımcı

   YeşŸil araçlara düşŸük vergi geliyor

   LJevre Bakanlığı araçların motor hacimlerine göre değil, emisyon oranlarına göre vergi uygulanması için UlaşŸtırma ve Maliye bakanlıklarıyla birlikte çalışŸıyor.

   LJevre Bakanlığı, otomotiv sektöründen yapılan çağrılarla gündeme gelen çevreci araçlara vergi teşŸviği için çalışŸma başŸlattı.

   Maliye ve UlaşŸtırma Bakanlığı ile görüşŸen LJevre Bakanlığı, önce kullanımdaki eski ve yeni araç sayısı ile egzoz oranlarının durumu gibi teknik bir veri tabanı oluşŸturmak istiyor. Ardından da yasal altyapı ve gerekli mevzuat hazırlanacak. Dolayısıyla teknik ve hukuki çalışŸmaların çokluğu nedeniyle yeni vergilendirme sisteminin hayata geçmesinin zaman alacağı görülüyor.

   Sistem uygulanmaya başŸladığında, özü itibarıyla karbon salınımı fazla olan araçlar daha fazla vergi ödemek durumunda kalacak. LJevreye az zarar veren az vergi, çok zarar veren çok vergi ödeyecek

   LJevre Bakanlığı seçimden önce de, araçların motor hacimlerine göre değil, Avrupa BirliğiǢ€™nde olduğu gibi emisyon oranlarına göre vergilendirilebilmesi yönünde görüşŸ bildirmişŸti.

   UlaşŸtırma Bakanlığı da karbon emisyonlarının yüksekliği nedeniyle 20 yaşŸın üzerindeki 250 bin aracı trafikten bedelleri karşŸılığı toplamayı planlıyor. Bakanlık, öncelikle 35 ve 40 yaşŸın üzerindeki araçları piyasa fiyatından satın almayı planlıyordu ancak bu çalışŸma, üreticiler ve araç sahiplerinden farklı görüşŸler geldiği için hayata geçirilemedi.

   NTVMSNBC

  • #14922
   redcj576
   Katılımcı

   bu yasa ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı ??
   bide
   arkadaşŸlar bu satın alma olayı isteğe göre değil mi ?? zorla arabamızı
   almicaklar .ölüürm de satmam yani :)

1 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.