17 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Yazar
  Yazılar
  • #360
   Olds442
   Katılımcı

   * 72-73 dodge charger hakkında ne düşŸünüyorsunuz?..
   * mopar parçaları taşŸıyan bir arabayı türkiyede toplamaya kalksanız ( yolda kalmıyacak bir sekilde) maliyeti sizce ne olur?
   * plymouşŸ yada dodge kullanan arkadaşŸlar parça bulmakta zorluk çekiyorlarmı?
   * fiyatları gm parçalara göre kıyaslayabilirmisiniz?

  • #6082
   Angelus
   Katılımcı

   Valla bir arkadaşŸın babasının ilk sahibi olduğŸu 72 model mavi dodge charger’la az yakıyor diye 74 ww 1303 ü başŸabaşŸ takas ettiğŸini duyduğŸumdan beri iyi şŸeyler düşŸünmüyorum charger hakkında… Kafayı yiyoruumm…Yapılırmı buu yaaaaa!!!!!!!!!!

  • #6083
   Olds442
   Katılımcı

   iyi bi takas olmuşŸ… gerçekten çok başŸarılı

  • #6084
   Anonim
   Ziyaretçi

   olds parayı verilince her arabnın parçası geliyor ama charger’ın 2.el parçası bulunamaz 0 getirticeksin gm parçları ile çok bi fark yok tahminimvede bi 5000$ harcarsan arba yolda bırakmak değŸil yarışŸa bile sokarsın gönül rahatlığŸı ile bu arada o arabyı buldunmu 69 charger var oda 90.000$ ben onu bilyorum bi tek ama

  • #6085
   Pontiac301
   Katılımcı

   GM ile mopar parçları arasında fark yok demek biraz anlamlı gelmiyor…kataloglara bi bakın bakalım….millet kerizmi gm alıp biniyor:) ayrıca 72 charger makbul bir araba değŸil….zaten türkiyede mopara binmekte bu parça durumu ve bu ustalarla pek akıl karı değŸil….

  • #6086
   piyu
   Anahtar yönetici

   Zevkler ve renkler tartışŸılmaz ama 68-69 harici Charger kasaları çok kötüdür… o kasalarda çok pahalı olduğŸundan Charger Türkiye için çok büyük bir fantazidir… EğŸer elinde böyle bir araç var ya da gerçekten ucuz bir rakama bulduysan almak mantıklı olabilir ama bahsettiğŸin yıllara ait parçalar Chevrolet parçalarından çok daha az vardır (fiyatlarını bilemiyorum)

   detay verebilirmisin?

   Eleanor68 (Cihan)ın dediğŸi gibi 5000usd harcayıp yarısa sokmak olayı biraz karışŸlık, aldığŸın arabanın durumuna göre 5000usd sadece yürütmek içinde harcayabilirsin, belki ona bile yetmez, yada araba cok temizdir zaten 1000usd guzellestirmeye harcarsın kalanı ile de modifiye edersin ama dediğŸim gibi %100 arabaya bağŸlı…

  • #6087
   Anonim
   Ziyaretçi

   Sana her türlü yardım edebilicek adres veririmde reklam filan gibi olmasın şŸimdik sitede .Ustasıda bulunur kaç senelik moparcılar var ohooo.

  • #6088
   Olds442
   Katılımcı

   68 69 zaten 1 yada 2 kişŸide var… ama benim gördüğŸüm kadarıyla 72 73 arası chargerlara rastlanabiliniyor.. gerçi dediğŸiniz gibi pek makbul değŸil ama aero dinamik olarak bence iyi sayılır (şŸahsi fikrim)… türkiyede hem ucuz,kolay bulunabilinir hemde mopara bineceksen çok fazla seçenek yok gibi geliyor bana.. (desoto dolmuşŸlar hariç = onada razıyım yeterki olsun)

  • #6089
   piyu
   Anahtar yönetici

   turkiyede mopar cok zor bulunuyor 72-73 var dedigini de gormedim valla…

   68-69 pahalı ve yok
   72-73 yok :)
   umarım bulabilirsin….

   neden mopar??? tam bir mopar fanatigisin bu durumda…

  • #6090
   Olds442
   Katılımcı

   72 73 istanbul da bikaç yerde gördüm ben. hatta ortaköyden yıldıza çıkan ara yokuşŸta bitanesi uzun süre yattı. tabi bu söylediğŸim şŸeyin en az 5 senesi vardır..
   aslında oldsmobile ve pontiac daha çok ilgimi çeker. ama mopar, gm arabalarına göre tasarım ve motor özellikleri açısından daha farklı sanki.
   benim amerikanda aradığŸım özellik biraz farklılık. mesela en kolay bulunan ve en popüler olan 74 78 camaro.. ama bence amerikancılığŸın tadını çıkartan kişŸi mor renkteki 69 roadrunner ın sahibi.

   istersen sana (yada diğŸer arkadaşŸlara) moparla ilgili bir katalog gönderebilirm pdf formatında..

  • #6091
   Anonim
   Ziyaretçi

   Bravooo 69 road runner da güzeldirde ben 71 daha güzel bulurum
   Zaten 69 yılının modelleri güzel oluyor bak benim mustang’e 😆

  • #6092
   piyu
   Anahtar yönetici

   olds farklılık istersen mustang camaro’dan uzak durman dogal…

   bundan 4-5 yıl once bir tane beyaz tek kapı olds vardı ornek mahallesi arkaları filan tesaduf gormustum…500ytl’ye alınıyordu plaka filan olmadıgındna kactım o civardan… zaten tanıdıklara da soyledigimde kacmıslardı….

   69 roadrunner’ın sahibi olabilmek icin en azından 50k usd lazım… ondan farklı olması dogal :)))

   besiktas civarında 1 tane bronz renk olds442 yada plymouşŸ gtx tarzı bisi vardı ama artık yok…

   umarım istedigin gibi bisi bulursun…

  • #6093
   Chevy_Killer_89
   Katılımcı

   1973 PlymouşŸ Duster 2 kapı 9.500 ytl :?:
   http://www.sahibinden.com/pls/sahibinden/AdDetail.DoIt?AdId=1664518

   Bizim burda 74 Dodge Dart 4 kapı hurdaya cıkarılmıstı…
   Amerikalılarda da boyle zibil gibi var: http://www.moparts.org/moparts/picture/yards/
   __________________________
   ROCK CHEVY

  • #6094
   Pontiac301
   Katılımcı

   paşŸa galeride sürünen duster dır…. 3 sene evvel bi tanede yeşŸil vardı…göztepede sürünüyordu…çöp oldu zannediyordum ilanlarda kokusu ankaradan çıktı…..monoblok araba işŸte duster….her eve lazım….

  • #6095
   Anonim
   Ziyaretçi

   olds eğŸer gerçekten istiyorsan kader ağŸlarını örer bak buna emin ol tesadüfler üsüste gelir inanmıyorsan destiny hikayesini oku amerikanınız ve hikayeniz bölümünde evet chargerlar nadir olduğŸu için pahalıdır ammaa bazı yaşŸlı amcalar var etrafta hemde arabanın ilk sahibi artık uğŸraşŸamadığŸı kullanamadığŸı için satıyor ve düşŸünce aynen şŸu yaw 30-35 yaşŸında araba ne kadar ederki hımmm 10-15 milyar 😯 seninde karşŸına çıkar araba gerçekten istersen :D

  • #6096
   Anonim
   Ziyaretçi

   Vay be adamların hurdaları bile ağŸzımın sulanmasına yeterli oluyor. Hele convertible Challenger. Bir elden geçircen araba yeniden doğŸacak. 😈

  • #6097
   DeSerT
   Katılımcı

   Türkiye’de 72-73 charger bulmak mümkün fakat 68 -69 un tadını asla vermez. Ayrıca mopar parçalarının gm lerden pahalı olduğuda bir gerçek. Türkiyede bildiğim 2 en iyi mopar 1 tanesi 69 Charger r/t 440 motorlu copper renkli, 2. si de 528 hemi motorlu plum crazy renkli road runner. Böyle araçları görüpte 72-73 charger a bineceğime gider sexy bi gm yaparım daha iyi..

  • #6098
   charger
   Katılımcı

   ya charger tos tosla takas yapılırmı yaaa:(

17 yanıt dizini görüntüleniyor
 • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.