Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Arabanız ve mesle?iniz

• Bu konu 107 yanıt içerir, 47 izleyen vardır ve en son 15 yıl 1 ay önce Anonim tarafından güncellenmiştir.
107 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      aliosmanates
      Katılımcı

ArkadaşŸlar araba(ları)nız ve mesleğiniz nedir.Ben kendimden başŸlayım.Bizim arabamız 1955 Oldsmobile super 88.Babam inşŸaat mühendisi,bende inşŸaat mühendisliği okuyorum.

Angelus
      Katılımcı

1984 Camaro, Ne işŸ olsa yaparım abi varmı bir işŸ?

ozz
      Katılımcı

arabam 79 nova coupe, turizmciyim ama diplomalı meyhaneci sayılırım zaten turizmci demek angelusun dediği gibi ne işŸ olsa yaparım abi cilik sayılır

Angelus
      Katılımcı
      ozz wrote:
      arabam 79 nova coupe, turizmciyim ama diplomalı meyhaneci sayılırım zaten turizmci demek angelusun dediği gibi ne işŸ olsa yaparım abi cilik sayılır

Hacım bende meyhane tüketimi üzerine master ve doktora yapıyorum hatta tur bile bindirdim.

illetyus
      Katılımcı

Meyhanemi….alkol tuketimi mi….Hick…..Nerde….. 😯
      Mezeler hazirmi ?

Tamam soz opmiiijjeemm 😈

KNIGHT
      Katılımcı

amerikan yoq yakında umarım alacağım

muhasebeciyim

uraz
      Katılımcı

Grafik Tasarımcı bir amerikan arabasızım:(

Pontiac301
      Katılımcı

72 ventura,2 nova, 57 3100 stepside, otelciyim…

illetyus
      Katılımcı

75 Camaro…..

Elektonik teknisyeni,
      Insaat sektoru satinalma yonetimi,
      Muzmin bilgisayarci (mouse’ una tikladiimin isi),

Son yillarda canim ne isterse onu yapiyorum…..
      ( kafama gore isler operatoru….Oh be ! )

Tümer ARCAN
      Katılımcı

otomotiv öğretmenliği öğrencisiyim.amerikan yohh 😥 😥 su an ve okul bitene kadar sadece gördüğüm yerde durup izliyorum :? sıkı bir izleyiciyim 😉

72camaro
      Katılımcı

72 camaro

ahanıda bu arabaların parçalarını işŸal edip modifiyelerini yapıyorum.parçacıyım yani

1967mustangfastback
      Katılımcı

1994 camaroz28 ve 1967 ford mustang fastback kimyagerim ama bilgisayar satıyom

ozz
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      Mezeler hazirmi ?

Tamam soz opmiiijjeemm 😈

kusadasına yolu düşŸenleri beklerim, RAKI&MEZE diye sora sora bulursunuz :P yada ozgur diyin tekerlekli sandalyede diye..
      herkes bilir 😈

illetyus
      Katılımcı

Ahh Ah…… 😥
      Guya bu sezon gelecektim o tarafa….yine olmadi. :?

Hatta sana depodan cikardigim parcalari yollicaktim degilmi….. 😮
      Kusura bakma, ister inan ister inanma ama oyle bir karman cormanimki, sana verdigim soz 10 gun once aklima geldi….. 😥

Angelus
      Katılımcı
      ozz wrote:
      illetyus wrote:
      Mezeler hazirmi ?

Tamam soz opmiiijjeemm 😈

kusadasına yolu düşŸenleri beklerim, RAKI&MEZE diye sora sora bulursunuz :P yada ozgur diyin tekerlekli sandalyede diye..
      herkes bilir 😈

:) Arabayıda benim gibi alkolle çalışŸır hale getirebilirsem yazın uğrarım o tarafa gitcem :) Hatta bir sahil turu yapcemm.

ozz
      Katılımcı

merak etmeyin bende buraları pek sevmedim zaten…belki bi ihtimal izmit istanbul taraflarına dönüp orda bi yer acabilirim…

illetyus
      Katılımcı

:) Arabayıda benim gibi alkolle çalışŸır hale getirebilirsem yazın uğrarım o tarafa gitcem :) Hatta bir sahil turu yapcemm.[/quote]

Benim oglanda dedigin kivama cok yaklasti…..
      Ortalikdaki abidik gubidik benzinlerden o da sasiriyordu ilk basta ama
      simdi artik “ne olsa icerim aabi” gibi bisey oldu neredeyse…. 😆 😆

Bu sezon benimde planim aynen oyleydi ama uyduramadik bir turlu…. :? 😥 :?

illetyus
      Katılımcı
      ozz wrote:
      merak etmeyin bende buraları pek sevmedim zaten…belki bi ihtimal izmit istanbul taraflarına dönüp orda bi yer acabilirim…

Bir ara mekanda model, dekor degistiricem filan diyordun…..
      Yaptinmi, nasil oldu ?

Memo
      Katılımcı

Bende ılletyus gibi Şantiye Satın alma kökenliyim şŸu anda aile işŸi sigortacılık ile uğraşŸıyorum.
      Malesef AA yok

ılletyus hangi şŸirket/şŸantiye? :)

faceless
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      Mezeler hazirmi ?

Tamam soz opmiiijjeemm 😈

serbest meslek :) çok serbest hemdee…. alkol mü hani nerede nasıl yani:)?

illetyus
      Katılımcı
      Memo wrote:
      Bende ılletyus gibi Şantiye Satın alma kökenliyim şŸu anda aile işŸi sigortacılık ile uğraşŸıyorum.
      Malesef AA yok

ılletyus hangi şŸirket/şŸantiye? :)

90 – 93 arasi Atakoy Marina
      94 – 95 arasi Doluca A.S.
      96 – 97 arasi Batur A.S. ( THY Airbus bakim hangari ve Simulator binasi )

Ulan….. CV gibi oldu be…. 😆 😆

ozz
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      ozz wrote:

Yaptinmi, nasil oldu ?

yapamadık gurcan belediye tek tip pergole düzenlemesi yapıcak, standart tabelalar falan bi dünya abukluk yani.. o yüzden yapmamaya karar verdim. sonradan kendi elimle yıkmak istemem

illetyus
      Katılımcı
      faceless wrote:
      illetyus wrote:
      Mezeler hazirmi ?

Tamam soz opmiiijjeemm 😈

Babalar anladigim kadari ile bu sitede bazi “gizli cevherler” 😈 var ve bunlar konu acildikca yavas yavas cikiyor….. 😉

Avrupa ve Anadolu yakasi sakinleri olarak soyle havalarin isindigi ve herkeze musait olabilecek bir zamanda katki maddesi bol ve oktani yuksek bir toplanti yapsak, bir yerde toplansak…….
      Gerci gecmistede buna benzer teklifler, dusunceler oldu ve gerceklesemedi bir turlu ama, canim fena cekti su anda 😈 …..Hani olurmu olur 🙄

Organizasyon tertip etmek gibi olup olup Admin’ e saygisizlik olmasin ama, yapabilirsek hos olur gibime geliyor.

Of yaa dellendim yine…dur ben bi duble Jack aliyimda geliyorum hemen….

illetyus
      Katılımcı
      ozz wrote:
      illetyus wrote:
      ozz wrote:

Yaptinmi, nasil oldu ?

yapamadık gurcan belediye tek tip pergole düzenlemesi yapıcak, standart tabelalar falan bi dünya abukluk yani.. o yüzden yapmamaya karar verdim. sonradan kendi elimle yıkmak istemem

Evet hatirladim simdi…..
      catiya kesilmis araba filan planlarin vardi galiba…
      Neyse hayirlisi, bu memlekette guzel ve kafana gore bisey yapmak mucize gibi bir sey zaten…..
      Her konunun bir bok yedi basisi var mutlaka elini ayagini baglar…..

Burcak
      Katılımcı

70 Camaro… Daha önce de yazdığım gibi Ford’da işŸe başŸladım.. yeni diyorum ama 1 sene olcak bikaç aya :) Mühendisim, motor tasarlıyorz.

Tümer ARCAN
      Katılımcı

Burcak ford otosan mı? adapazarında?

bide toplantı konusuna katılıyorum.drag lara da gelemedik. sizleri tanımak isterim gerçekten.çevremde v8 homurtusundan anlayan kimse yok. AA konusunda soru sorabileceğim kimse yok.sadece bana soran var. çok iyi olur valla. sen ne dersin piyu?

Angelus
      Katılımcı

Ozz meslek aynı sayılır senle bende makina getiriyom tabela.matbaa sektorune

ocakbasi yapalim damıtılmıs uzum suyu devirelim derim ben yanında mayalanmıs salgam suyu ile kisa sure icinde…..az once otoparka gittim camaronun uzeri yaninda 78 abisiyle birlkte 70 cm kar bir cep konyagi 2 de arpa suyu bitirdim geldim

ozz
      Katılımcı

ya angelus ben o taraflarda istanbul yada izmit taraflarında chevy cafe tarzı bişŸi istiyorum aslında ama bi ara gelip kendim bakmam lazım, sonucta ucuk kiralar olmasında işŸ yapmasakta oturup keyif alalım.. para kazanmasakta amerikanla ugrasalım amerikan muhabbeti yapalım kapının önüne arabalarımızı cekip seyredelim falan.. ona göre dekor yapalım içersini.. hoşŸ gönül güzel bi diner yapmak ister ama herseyi yapmaya kalksak, mc donalds acmaktan pahalıya gelir hehheheh

illetyus
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      az once otoparka gittim camaronun uzeri yaninda 78 abisiyle birlkte 70 cm kar bir cep konyagi 2 de arpa suyu bitirdim geldim

Ohh yarasin……..Efesdemi ezmisler arpayi….. 😆

Angelus
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      Angelus wrote:
      az once otoparka gittim camaronun uzeri yaninda 78 abisiyle birlkte 70 cm kar bir cep konyagi 2 de arpa suyu bitirdim geldim

Ohh yarasin……..Efesdemi ezmisler arpayi….. 😆

Yok abi arpayı tuborgda ezip içine oktan arttırıcı koymuşŸlar sonrada kırmızı teneke kutuya koymuşŸlar. Bu soğukta kesmiyor Efes,Selçuk,Bodrum…. :) :)

illetyus
      Katılımcı

Oy aman aman…..
      Naaptin baba sen, canevimden furdun simdi… 😆

Gunluk bogaz islatmaya 8 derim o kirmizi sirin kutudan……
      Aksam icin iyi hazirliyor….hani on aperatif olarak yani… 😈

Ama o efesin klasik tadi da bi baska be !

Tümer ARCAN
      Katılımcı

op kırmızı favorimdir. votkalı! ilk çıktığında üzerinde de yazıyodu sonradan kaldırdılar votkalı bira yazısını. neden bilmiyorum. bu arada bende izmitte okuyorum. öle bi kafe acılacak ise ilk müşŸteriniz hazır. :P

transamumut
      Katılımcı

1974 transam-Adim umut gemi makinalari öğrencisiyim.

piyu
      Anahtar yönetici

umut gemi makinalarının pistonunun icine insan girermis dogru mu? :)

Burcak
      Katılımcı
      amerikandelisi wrote:
      Burcak ford otosan mı? adapazarında?

bide toplantı konusuna katılıyorum.drag lara da gelemedik. sizleri tanımak isterim gerçekten.çevremde v8 homurtusundan anlayan kimse yok. AA konusunda soru sorabileceğim kimse yok.sadece bana soran var. çok iyi olur valla. sen ne dersin piyu?

Evet, ama fabrika Adapazarında değil ızmit Gölcük’te :)

Tümer ARCAN
      Katılımcı

Tamam.Cihangir Serdar YAZAR var orda tanırmısın?

makina müh.ama artık başŸka bi kademede.üretim planlama mıydı? bişŸeydi.tam hatırlamıyorum mevkii sini.

illetyus
      Katılımcı
      piyu wrote:
      umut gemi makinalarının pistonunun icine insan girermis dogru mu? :)

Dogan sen insani birak……
      Ben bir keresinde bir sahinle (tofas) ayni ebatta piston godum……Krang ini ise hic sorma…….. 😯 😯

Sonra benim Camaro ya donup baktimda…..Cok komik oluyor 😆 😆

Palikaria
      Katılımcı

98 ford mustang gt convertible
      mak. müh…

acmecamaro
      Katılımcı

1974 Camaro Z28 TypeLT
      1995 Jeep Grand Cherokee
      2005 Opel Corsa 1.3 cdti

Meslek : amele :)

piyu
      Anahtar yönetici

yaw herkes yazdı ben yazmadım…

meslek:iktisat mezunu, her işŸi yaptım… webmaster’lık filan falan hersey var…

amerikan yok…(eskiden vardı…77 camaro)

transamumut
      Katılımcı

insanda girer çok doğru ama bu dediğiniz ana makinalar için geçerlidir genelde zaten böle makinaları sulzer diye bi firma yapıyo anormal derecede büyük makinlar ama gemilerde uzun yol ve dayanıklılık baz alındığı için fazla devir sayısıda olmadığı için genelde parça büyüklü = güç kavramı ila yola çıkılıyor.kısacası boktan işŸler bunlar en iyisi bizim amerikanlar.

Anonim
      Ziyaretçi

Cihan
      1969 Ford Mustang
      2006 pug 206

Mesleğim üniversite öğrenciliğine başŸladım ilk senem. Bide diğer 2 kardeşŸ site’nin adminliğini yapıyorum

ozz
      Katılımcı

bi tanede super bir kimyagerimiz olsa, bizlere ucuz kursunsuz benzin üretse ne güzel olurdu?? 😆 😆 😆

burcak birde fordda benim arkadasım vardı hüsnü test pilotuydu hala duruyor mu atılmışŸ mı acaba?? cunku ondan crash test pilotu olur en iyi??
      ya ben acaba CV yollasammı oraya, haberin varmı insan kaynakları özürlü personel alıyormu? yav o taraflara dçnücem ama kararsızım, bi işŸ mi acsam yoksa bi işŸe girip oyle mi bi mekan acıcak yer kovalasam??buarada sesli düşŸünür gibi oldum ama…

HOTCAR
      Katılımcı

ǖzel şŸoför’üm.Kendime ait AA’m yok.Hayali çok.Kullandığım makine Audi A8 Quattro Long.Bu arada her türlü guruplaşŸmaya,etkinleşŸmeye,oturup konuşŸmaya,alkole ve muhabbete oldukça açık bir yapım olduğundan,her hangi bir toplantı tertiplenirde haberim olmazsa valla kırılırım.
      :)

Burcak
      Katılımcı
      ozz wrote:
      bi tanede super bir kimyagerimiz olsa, bizlere ucuz kursunsuz benzin üretse ne güzel olurdu?? 😆 😆 😆

burcak birde fordda benim arkadasım vardı hüsnü test pilotuydu hala duruyor mu atılmışŸ mı acaba?? cunku ondan crash test pilotu olur en iyi??
      ya ben acaba CV yollasammı oraya, haberin varmı insan kaynakları özürlü personel alıyormu? yav o taraflara dçnücem ama kararsızım, bi işŸ mi acsam yoksa bi işŸe girip oyle mi bi mekan acıcak yer kovalasam??buarada sesli düşŸünür gibi oldum ama…

Neden olmasın, yolla CVni derim ben.

ymn
      Katılımcı

61 direksiz chevy impala turist rehberligi mezunuyum ama bi özel havayolu şŸirketinde çalısıyorum ismim yaman…

50mercury
      Katılımcı

Malesef AA yok ama kardeşŸimle beraber kullandığım 1999 model 106 GTı ve 1996 model Ford Eskortum var. Eski konfeksiyon imalat ve satışŸcısı (çin devrimi nedeni ile) yeni mobilya satışŸ danışŸmanı kısaca satıcıyım arkadaşŸlar. Alkolü hiç sevmem 😆 ama arkadaşŸlar muhabetim güzel diye bensiz içmezler 😉

ata recai
      Katılımcı

ata recai ….kardeşŸimle birlikte kullandığımm
      1967 mustang fastback
      1994 camaro z28
      1998 306 gti
      1998 106 gti
      2000 ford k

bilgisayar şŸirketim var . kadıköy yazıcıoğlu işŸ hanında .CıA COMPUTER
      BEKLERıM.

ozz
      Katılımcı
      ozz wrote:

+ mercedes 190 D 2.5 amerikan harici yazmamıstım, ekleyeyim

+ rakı&meze restoran pub”ımın iki dukkan yanında gayrimenkul danışŸmanlığı yani, öz türkçesi emlakçı açtım, kusadası ve civarlarını satıyorum, haberiniz olsun 😆
      ilgilenen olursa cenk_ozgur@hotmail.com danışŸmak ücretsizdir :P :P
      hatta isteyenlerin arabalarınıda takasa sokmaya calışŸırım 😉 😉

firrebird
      Katılımcı

yahu ben biras geriden takip ediyorum galiba :D

alper şŸimşŸek
      yok araba anasını satiim, halen amerikansısım :( 👿 :( her amerikansız amerikan hastası gibi olmasına kasıyorum ama
      başŸka bi anasını satiim konusu; 6 yıl önce girdik bi finans sektörüne daha da çıkamadık, bankacıyım arkadaşŸlar..

firrebird
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      faceless wrote:
      illetyus wrote:
      Mezeler hazirmi ?

Tamam soz opmiiijjeemm 😈

Babalar anladigim kadari ile bu sitede bazi “gizli cevherler” 😈 var ve bunlar konu acildikca yavas yavas cikiyor….. 😉

Avrupa ve Anadolu yakasi sakinleri olarak soyle havalarin isindigi ve herkeze musait olabilecek bir zamanda katki maddesi bol ve oktani yuksek bir toplanti yapsak, bir yerde toplansak…….
      Gerci gecmistede buna benzer teklifler, dusunceler oldu ve gerceklesemedi bir turlu ama, canim fena cekti su anda 😈 …..Hani olurmu olur 🙄

Organizasyon tertip etmek gibi olup olup Admin’ e saygisizlik olmasin ama, yapabilirsek hos olur gibime geliyor.

Of yaa dellendim yine…dur ben bi duble Jack aliyimda geliyorum hemen….

Yahu bir içkidir,mezedir, rakı balıkdır, biradır, viskidir gidiyo 🙄
      Hadi dedim bari bu konuyla ilgili bişŸi yazmiyim, alkolle alakalı bari sanal ortamda rahat duriyim dedim ama yok yapamadım 😈
      AnlaşŸılan o ki, kısıtlı katılımlı da olsa bi rakı meze+AA muhabbetini kaçırmışŸız..

Amerikan dostları, güzel insanlar derim ki devirelimm tekirdağları, yeşŸil efeleri, yeni rakıları uleennn.. olmadı ha böle soğukk datlu datlu yudumlarız arpa sularımızı.. her türlü alkolik org.a varım dostlar, hehe.. 8)

Bluesman
      Katılımcı

merhaba
      mücevherat işŸlerindeyim ben :)
      75 camarom var
      2000 MGF
      2005 Grand Vitara
      2004 Ford C-max
      camarom ve mgf araba garajda yatıyo, kullanmaya uğraşŸmaya mecal zaman yok, ben işŸimde tükeniyom vay anam vay

ebrar36
      Katılımcı

1955 chevrolet belair *** (ilk gözağrım)
      1961 chevrolet apache
      1971 chevrole nova coupe
      1974 nova concours
      1975 pontiac ventura
      1996 buick roadmaster limited collectors edition
      1999 chrysler 300m (aslında bu amerikan sayılmaz ama)
      2001 grand cherokee crd (bence buda sayılmaz)(hem zaten hanım kullanıyor)

haktan nuri başŸbörekçi / eskişŸehir

M.S. ve M.B.A bilgisayar bilimleri mühendisi

burAAk
      Katılımcı

AA’m yok ama şŸu aralar 72 monte arıom ki bulamayacağımıda biliorum…
      ǜniversitede basın ve yayın bölümünü okuyorum artık bi dergide yazarım…

rx-7
      Katılımcı

henüz amerikanım yok :(
      ama alıcam inşŸallah..
      marmarisde sanayide yağcıyım

alper
      Katılımcı

bende elk teknikeriyim mersin 55 belair var blok’u uçurduğumuz 7-8 aydır yatıyor hurda halde parasızlık adamı öldürüyor hemde benim amerikan hastasını garibim öyle yatıyor parayı icat edenin var ya neyse

acmecamaro
      Katılımcı

55 belair tek kapi mi?

Anonim
      Ziyaretçi

Benim ilk arabam (USA’da) 88′ model Dodge Aries ‘ti. Benzin deposu delikti 5 ay akıta akıta kullandım :D Amerikada benzin ucuz ya hiç takmıyordum bile sonra tabii arızalandı Junk’a gitti. Daha sonra 89 model Hyndai Excel aldım. Onu sattım 88′ Pontiac fiero satın aldım bu arabayı çok sevdim bir gün motoru yıkıyayım dedim (çok amatörce 😉 hehe) sonra arabayı çalışŸtırdım araba öksürdü bir tur atayım dedim belki açılır, çitankkkkssss diye bir ses geldi :? , tahmin edeceğiniz gibi krank kestimi derler öyle oldu. Ama bu arabayı çöpe atmak istemedim Junk yard dan bir fiero motoru alıp taktırdım. daha sonra Türkiyeye dönmem gerekti sattım bir Türk arkadaşŸa Usa ‘ya geri döndüğümde araba bahçede duruyordu ancak 4 tekeride yoktu yere saplanmışŸ bir vaziyette duruyordu. Arabanın canına okumuşŸlar. Bir araba lazımdı yakınlarda bir yerde 91′ model Chevrolette Cavalier Coupe vardı onu satın aldım. Oda gayet güzel bir arabaydı. Bu arada bütün bu arabalarla pizza dağıtımı yapıyordum O yüzden arabalar çabuk iflas ediyorlardı günde en aşŸağı 100 mil yapıyordum. Daha sonra Türkiye’ye geri döndüm 98’ model bir Tipo aldım şŸu anda onu kullanıyorum. Turizm ışŸletmecilik mezunuyum. Alkolü severim ancak rakı içemiyorum maalesef bira içerim sünger gibiyimdir :D özellikle BUDWEISER varsa hehehe.

Angelus
      Katılımcı

Mesaj alınmışŸtır Blaccamaro :)

Anonim
      Ziyaretçi
      Angelus wrote:
      Mesaj alınmışŸtır Blaccamaro :)

Eyvallah Angelus 😉

alper
      Katılımcı

4 kapı dostum

ebrar36
      Katılımcı

motorsuz 55 belair .her zaman alıcıyım…..

haktan nuri….

0 535 459 15 69

0 222 233 25 28

hcetin
      Katılımcı

Selam burAAk

Bende 1971 Monte Carlo var , 1998 türkiye girişŸli ve sanırım türkiyedeki tek 71 Monte. Cebimden irtibat kurabilirsin.

Hakan LJetin
      0 532 385 10 04

Anonim
      Ziyaretçi

meraba arkadaşŸım Monte Carlo nun resimlerini gösterebilirmisin çok merak ettim, TR de hiç monte carlo görmedimde.

hcetin
      Katılımcı

selamlar blaccamaro ;

e-maille adresine gönderdim.bilgilerine…

hcetin
      Katılımcı

Ama geri geldi , sanırım siteye verdiğin adreste bir problem var .

hakan.cetin@arcelik.com adresime e-mail atarsan resimleri gönderebilirim.

Kolay gele herkese…

Anonim
      Ziyaretçi

Hakan senin adrese mesaj gönderdim ama gitmedi acaba hotmailden senin adrese mesajmı göndermiyor onuda bilemiyorum. Benim adresim blaccamaro@hotmail.com yada blaccamaro72@yahoo.com’a gönderebilirsin teşŸekkürler.

haldic
      Katılımcı

Hakan üstad ben göndereyim istersen, tabi daha taze resimler yoksa. geçen gün aradım telin kapalıydı,

kago90
      Katılımcı

65 Fastback Mustang.. Muhendis..

Anonim
      Ziyaretçi

Monte Carlonun resimlerini aldım teşŸekkürler; Gerçekten çok güzel bir araba, hayalimdeki arabalardan bir tanesi. Yanındaki Ponti de seninmi?

hcetin
      Katılımcı

Beğendiğine sevindim , aslında üstünden boya geçtim , rengi bir ton daha açık ve daha şŸık şŸimdi.Bu arada Pontide benim. 1975 Pontiac Grandem.

burAAk
      Katılımcı

hçetin şŸu aralar para sıkıntısı çekiorum (kim çekmior) üniversiteyi bitirince AA almayı planlıorum hem para birikmişŸ olur :)

alper
      Katılımcı

satamam satmam yaptıracağım Allah izin verirse olacak ölene kadar benim olacak belkide ikimizi beraber gömerler mezara

redcj576
      Katılımcı

1979 Jeep CJ7 ,ziraat fakültesi öğrencisiyim.

AYBARS
      Katılımcı

1974 Chevrolet Malibu Classic 4 doors sedan(502 cid V8,Th 400)
      Süt ve süt ürünleri imalatı ile uğraşŸan bir firmada bok yedi başŸı. 8) 8)
      Aybars Turna

berkozler
      Katılımcı

amerikan almak üzereyim..camaro istiyorum ama silveradya patlıycam gibi geliyor..su ürünleri mühendisiyim ama aile mesleği tekstilcilik yapıyordum piyasa sitilince onuda bıraktık şŸimd kiraları toplayıp yan gelip yatıyoruz:)okuldu işŸti derken yapamadığım askerliğimi yapıcam inşŸallah yaşŸ oldu 29 çünkü:(

drummer
      Katılımcı

Asıl meslepim peyzaj mimarı ama şŸu anda Autocar dergidinde haber editörüyüm.
      gerçek bi amerikanım olmasa da 67 adet 1/18 ölçekli model otomobil koleksiyonum var işŸallah en yakın zamanda bi tanesi gerçek olur…

v8ciyiz
      Katılımcı

arabam 76 pontıac grand lemans meslek dekorasyon

hajabee
      Katılımcı

89 chevrolet cheyenne pickup ve 77 cj5 sahibiyim mütercim-tercumanım

piyu
      Anahtar yönetici

mütercim-tercumanım 😯

peki siteye arada destek vermek istermisin??? 😈

hajabee
      Katılımcı
      piyu wrote:
      mütercim-tercumanım 😯

peki siteye arada destek vermek istermisin??? 😈

ne gibi destek çeviri falan mı

piyu
      Anahtar yönetici

e mütercim-tercüman’a da başŸka birşŸey sorulmaz :)

bu arada çince mütercim tercüman demessin umarım :)

ıngilizce ben dahil bilen birçok üyemiz var, çeviri de yapabiliyoruz fakat kendi adıma konusayım cok tatminkar olmuyor, tabi cok daha dile hakim biri(hatta birde amerikan ile ilgili) okuyup sonucta anladıklarını yazabilir…

hajabee
      Katılımcı

valla çok yardım etmek isterdim ama zaman kısıtlı ve yakında askere gideceğim ve de ancak haftasonları çeviri yaparım. bu arada almanca mutercim tercumanlık mezunuyum ama ingilizce de de yeterliyim. 12 aralıga kadar bos zamanımda ceviri yapabilirim sonra da askerim :)

elimden geleni yaparım saygılar

1967mustangfastback
      Katılımcı

ben atilla kimyagerim. Araçlarım ise

1967 mustang fastback
      1994 camaroz28
      1998 306 gti
      1998 106 gti
      2000 ford ka
      2006 opel tigra twintop

piyu
      Anahtar yönetici

maasalah :)

auyilmaz
      Katılımcı

Ben ǜmit,

KOǜ ışŸletme Bölümü öğrencisiyim, aynı zamanda Pirelli’de boşŸ işŸler müdürüyüm. :) Hem okuyup, hem çalışŸanlar tayfasındanım.

Otomobillerimin hepsini sattım, sadece 1 tane kaldı (VW), aldığımız gün modifiyeye gönderildi, dün yine modifiyeye postaladık, açmadı beni… :) Şu an para biriktiriyorum, malum evlenmek lazım… Düğün gününe yakın yine amerikan alacağım, düğün arabam olacak ve elbette emektarım olacak…

ıçici değilim, hatta içki hiç kullanmadım, ama sabah okula ve işŸe ayıltıp yetişŸtirmede üstüme yoktur. Rahatlıkla ortamanıza alabilirsiniz, itinayla sizi kendinize getiririm. :)

Esenlikler Dilerim…

BORLA
      Katılımcı

Aracım 1995 model Mustang Coupe.Asıl mesleğim Uluslararsı ilişŸkiler ve Siyaset Bilimi uzmanıyım.Su an Borla Egzozları Tǜrkiye Distribütörlğü yapıyorum…yarışŸmacı arkadaşŸlara başŸarılar:)))

Memo
      Katılımcı

MehmetAli Dölen (Memo)
      Insurance Broker
      1977 Camaro Kırmızı
      2003 Z4 3.0i Siyah

the_judge
      Katılımcı

Ahmet Onur Yurtsal şŸe judge veya gto
      hala örenci
      hafta içi ve haftasonu:magirus minibüs ve mercedes vitaro :D
      alışŸtırma için:’96polo ve ’06corolla…
      ilk kullanmayı ’97 doğan s te örendim :D

68CmR
      Katılımcı

ızmirliyim adım Emir öğrenciyim ve sonunda ilk AA mı aldım 1968 Chevy Camaro Z/28

sschevyss
      Katılımcı

oğuz şŸener EskişŸehir
      halkla ilişŸkiler vebasın yayın
      1969 chevrolet blair

Anonim
      Ziyaretçi

1976 Anadol var bende Endüstri mühendisliği okuyorum

Anonim
      Ziyaretçi

turımcıyım mersınde kullandım arac tabıkı aa :) 2000 300m

tsport
      Katılımcı

94 trans am bir firmanın Türkiye satışŸ müdürüyüm

piyu
      Anahtar yönetici

tsport aramıza hoşŸgeldin…

hartoka
      Katılımcı

1965 ford mustang fastback im var.
      tekstil tasarımcısıyım

BigBlockBird
      Katılımcı

1974 Pontiac Firebird Formula 400
      1996 BMW 3.18
      1987 Mercedes 500sec
      Almanya disisleri bakaniyim 😆 😆 😆

piyu
      Anahtar yönetici
      hartoka wrote:
      1965 ford mustang fastback im var.
      tekstil tasarımcısıyım

hartoka aramıza hosgeldin…

fotoları varsa gonderirmisin?

piyu
      Anahtar yönetici
      BigBlockBird wrote:
      1974 Pontiac Firebird Formula 400
      1996 BMW 3.18
      1987 Mercedes 500sec
      Almanya disisleri bakaniyim 😆 😆 😆

1974 Pontiac Firebird Formula 400 (zaten guzeldir)
      1987 Mercedes 500sec (hahaa almanların amerikan gibi olanı diyebiliriz… birde benzeri 635csi var sanırım 1978 model filan oluyor… benzer keyfi alıyorsundur sanırım)

BigBlockBird
      Katılımcı

Mercedes ile firebird ün yerleri cok baska bence. Ses bakimindan egsoz sistemi degistirilirse güzel bir V8 sesi aliniyor 500 den. Fakat sürüs yol tutus durma kalkma emniyet vb. konulari arasinda birbirleri arasinda hissedilir bir fark var. ǖzetle ikiside birbirinin yerini tutmuyor ;)

Emre Þan
      Katılımcı

Emre Şan
      1964 Dodge PlymouşŸ Valiant signet 200 tek kapı kırmızı AA var.
      3Boyutlu animasyon ve özel efekt tasarımcısıyım. Pragda ve istanbulda ofisim var. 6 senedir amerikan sahibiyim. otomobilimin sanırım 4. sahibiyim. biraz hor kullandım ama bu sene içerisinde tekrar toplatmayı düşŸünüyorum. düzgün ve güvenilir usta bulduğum an tabi.

riko
      Katılımcı

“1964 Dodge PlymouşŸ Valiant signet 200 tek kapı kırmızı ….”

Hocam,ben anlamadım yav, iki ayrı arabadanmı bahsediyosun.

Emre Þan
      Katılımcı

PlymouşŸ bir dodge markası. Valiant bir plamouşŸ modeli. valiantların sedan,station ve hart-top dedikleri modelleri var. signet 200 olanı aynı zamanda tek kapı (coupe) ve yatık v6 motorlu modeli. Detaylı yazınca 2 ayrı araba gibi durmuşŸ.Birde sonuna rengini yazcınca caf caflı durmuşŸ.

tsport
      Katılımcı

94 trans am özel bir şŸirketin türkiye satışŸ müdürüyüm

riko
      Katılımcı
      emresan wrote:
      PlymouşŸ bir dodge markası. Valiant bir plamouşŸ modeli..

Emresan, hocam PlymouşŸ bir Dodge markası değildir.
      PlymouşŸ ve Dodge,iki ayrı Chrysler markasıdır. 😉

Emre Þan
      Katılımcı

öğrendiğim iyi oldu. teşŸekkürler. Neden dodge plymouşŸ diye geçiyor peki bazı forumlarda? Onuda merak ettim şŸimdi.

oðulcan sýkýk
      Katılımcı

öğrenciyim ve henüz amerikanım yok

Anonim
      Ziyaretçi

olcan,

bence 2-3 güne alma.

Acele etme, eğer para cebinde ise biraz daha ara. Diger konuda sordugundan kararsız oldugun gozukuyor, aldıktan sonra pisman olacagını dusunuyorum.

Belki bunun biraz ustune cıkar daha yeni hem daha guclu birsey alabilirsin.

amerikanda (arazi aracı olması farketmez bence) önemli olan gozune guzel gelmesidir, aracı gordugunda heyecanlanman lazım, diger turlu lada niva bile daha iyi secenek :woohoo:

fotolara bakınca bronco bence cok cok daha guzel ama konu zevkler renkler oldugundan tam zevkine gore olanı bulman cok onemli…

107 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.