Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) kaçırılmaması gereken fırsata kredi çekilirmi????

• Bu konu 51 yanıt içerir, 13 izleyen vardır ve en son 18 yıl 2 ay önce ozz tarafından güncellenmiştir.
51 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

67 impala 4 kapı direksiz kaporta bosa tavan derisi iç döşŸemeler mükemmel..

305 cu in motor 2 barrel karl. dereceli egzantrik. 280hp
      350 şŸanzuman
      kilitli dif
      lpg km de 20krşŸ

mükemmel bir araç 10 000lira

kredi çeksemmi ???????

çekersem nasıl kredi tercih sebebidir

not: şŸu an işŸsizim

korsankaptan
      Katılımcı

bence süper bu araba için kredi kesilir. bu impala ları alınırken dikkat edilmesi en önmeli şŸey iç döşŸemeleridir. motorları zaten zımba gibidir.. bide iç tasarımı ii se bence kaçırmaaa…

ozz
      Katılımcı

tempest, 10milyara 36 vadede ayda 400 küsür veriyorsun, tamam çok bişŸey degil ama ödemeleri aksattıgın zaman elini ver kolunu kaptır vaziyeti olabilir, birde araba aldın mı, alım satım, sigorta, mtv vb. vergiler ve tabiikide benzin masraflarını dikkate al derim ben, çünkü allah göstermesin, sıkışŸıp satmaya kalktıgın zaman piyasa ölü gömmek isteyecektir… :( :( :(

Lowrider
      Katılımcı

305 motor ve 2 boğaz karburatör ile 280 beygir biraz imkansız gibi geldi bana.

kilitli diff olması güzel bir özellik.

dediğin kadar kaportada ve döşŸemelerde dediğin gibi mükemmelse o paraya değer.

fakat kaporta için dışŸardan değilde, camların köşŸelerine camurluk içlerine kapı aralıklarına ve bagajına bakarak kaporta durumunu daha iyi anlarsın.
      genelde bi parmak macun cekip üstüne parlak bi boya atarlar süper kaporta var bu arabada dersin iki ay sonra butun boyalar çatlar dökülür.

Angelus
      Katılımcı

Kredi çekip araba almanı tavsiye etmem..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ya aslında araba babamın arkadaşŸının. toplanırken bende vardım o yüzden arabayı çok iyi tanıyorum. tek eksiği vitesin konumunu gösteren camın olmaması başŸka kusuru bile yok.

400 400 de kasar biraz aslında. bu faiz oranlarından uzun vade de ne tarz kredi uygundur bunlar hakkında bilginiz varmı??

ozz
      Katılımcı

zaten benim soylediğim 36 ay vade için gecerli ödeme, birde bizim arabalar için araba kredisi alamıyorsun, normal ihtiyac-tüketici kredisi alıyorsun..benim soylediğim oyakbanktan alınmışŸ kredi için gecerli, baska bankalarda nedir bilmiyorum arastırmak gerekir.. ama bencede kredi ile araba almak, bide amerikan almak düşŸünmek gerektirir bence..inşŸallah hayırlısı neyse o olur senin için..

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

özgür abi valla kafam çok karışŸık sıyıracam .. bi de bu arabanım biscaynesi vardı bizde aşŸıktım, parasızlıktan satmışŸtık.

olay iki açıdanda duygusal :)

piyu
      Anahtar yönetici

işŸ yoksa sakın alma… fırsatlar hayatta az gelir sonra pismanda olabilirsin ama cok buyuk risk… once isi hallet… hayatta illaki baska fırsatlar gelecektir…

XLR-V
      Katılımcı

Bence de aceleci olmamakta fayda var bende mesela 68 Chevy Impala gordum ve fiyati 4500 YTL gibi bir sey eger dogru hatirliyorsam ama fiyati cok ucuz deyip hemen atlamam cunku ne olacagini bilemezsin .

illetyus
      Katılımcı

Bu ulkede kredi ile alinmayacak iki sey var…….

Biri konut digeri araba…!

Kiymayin kendinize…..Aman derim

Yinede herkezin hesabi kendine goredir tabii….

transamumut
      Katılımcı

arkadaşŸım ona ne yaparsa yapsın o makina 280 hp vermez.neden dersen .
      1- o arabada muhtemelen 76 cc kapak vardır
      hadi biraz dağa i olsun 72 olsun genede sıkışŸtırma 9 u bulmaz sıkışŸtırma olmayınca isterse içine en paşŸa egzantiriği koysun en kral karbürötörü koysun genede işŸ yapamaz.Kıııııııı biz 2 bareli 305 makiinadan bahsediyoruz.280 hp alıyosa o makina laf yok bana helal olsun demek düşŸer.Ya bu memlekette ne çabuk beygir alınıyor her kez uçuyor be kardeşŸim beygirler tarlada sanki.Kasaya gelince bence o fiyata dağa i bi araba alınır.aceleci olma.

Pontiac301
      Katılımcı

Canlı paran varsa 10 milyar bile verilmez bahsettiğin arabaya!!! Kredi ise tam gereksiz bir olay!!!olmayan parayla alışŸverişŸ yaparsan seni üzer o yaptığın ticaret!!! yinede sen bilirsin!!!

ozz
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      Bu ulkede kredi ile alinmayacak iki sey var…….

Biri konut digeri araba…!

Kiymayin kendinize…..Aman derim

Yinede herkezin hesabi kendine goredir tabii….

+1 :?

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

bir iki bankaya sordum işŸbankası 6 yaşŸın üzeri arabalara 1.7 uyguluyo 10 çekersen 14 falan ödüyosun

sanırım ben daha arabasız kalicam :(

ozz
      Katılımcı

dostum stres olmaktansa, arabayı alıp zevkle binememektense, allah korusun alıpda satmak zorunda kalmaktansa boylesi daha iyidir…

firrebird
      Katılımcı

tempest kardeşŸim gözüne kestirdiğin bu aracın teknik boyutuna hiç değinmeden(zira bu konuda bana söz düşŸmez, benden çok daha bilgili arkadaşŸlar üstatlar var) sadece finans konusunda yorum yapmak isterim.
      bi bankacı olarak nacizane tavsiyem şŸudur ki; şŸu anda çalışŸmıyosan kredi olayına hiç girme derim. kredi ile arabaya girilir mi, evet bence girilir.. ( yoksa bankalar nasıl para kazncak arkadaşŸlar :D ) ama şŸu anda çalışŸmıyosan ve bu ödemeleri yapcak +başŸka bi gelirin yoksa hiç bulaşŸma hocam..
      evet çok doğru, hayatta insanın karşŸısına fırsat 1 kere çıkabiliyo ama öte yandan sabırlı olmak da lasım. aslında bu noktada ben de aynı durumdayım senle :) bende karşŸıma bi fırsat çıktını düşŸünüyorum ama acele edip yanlışŸ bi karar vermek de istemiyorum.
      yine de kafaya çok taktım diosan büyük bankaların internet sitelerinden kredi faizi ve geri ödeme planı bilgilerine ulaşŸabilirsin.. kredilerin teknik boyutuyla ilgili herhangi bi noktada takılırsan da çekinmeden dönebilirsin,yardımcı olabilirim

Bluesman
      Katılımcı

faiz oranlarının en düşŸük olduğu dönemde olmamıza rağmen,durum göz önünde bulundurularak , kredi alarak bir amerikan almanın mantıksız olduğunu düşŸünüyorum, ben benim camaro için her ay 500 ytl ödeyen bir insanım, tecrübe konuşŸuyor, araba garajımda yatıyor, garaj kirası 150 ytl (kardeşŸim ve burçak) 3 kişŸi ortağız toplamda 450 ytl.. bide oraya para veriyorum, ne parça parası biriktiricek durumum var ne bişŸey, daha böyle devam eder… ben yaptım sen yapma diyorum :) ama olsun camarom var niıhhııhohaoha

piyu
      Anahtar yönetici

olm senin bu yazdıgın adama kredi aldırtır…bu arada bende arada acayip gaza gelip camaro’mu ozluyorum… ahhhhh ahhhh

Bluesman
      Katılımcı
      piyu wrote:
      olm senin bu yazdıgın adama kredi aldırtır…bu arada bende arada acayip gaza gelip camaro’mu ozluyorum… ahhhhh ahhhh

eşŸşŸeğim ben

XLR-V
      Katılımcı

Estagfrullah herkes hata yapar onemli olan ders almaktir . Almak bir sey degil onemli olan sonrasi

firrebird
      Katılımcı
      regnant22 wrote:
      Estagfrullah herkes hata yapar onemli olan ders almaktir . Almak bir sey degil onemli olan sonrasi

Ayynenn öle, krediyi bi şŸekilde alırsın.. önemli olan aldıktan sora geri ödemesi

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

arkadaşŸlar ben işŸe irdm 600 800 arası bişŸi olcak maaşŸ bu ay tam kestiremiyorum ne olucaanı, ailemle kalıyorum kredi hakkında yardıma ihtiyacım var

firrebird bana 1.1 le kredi verirmisin :D

model eski olunca kredi ödemesi olarak nikah felan istiyolar biraz daha bunalırsam askere kaçarım o kadar sıkıldım araba konusunda bana araba alın

olmadı kelepir al bin geberene kadar tarzında bi araba istiyom. ben para biriktircem önümüzdeki aylarda 3 milyarı tamamlayınca ucuz araba bulmaya çalışŸcam artık ne yapalım :(

firrebird
      Katılımcı

olsa tükkan senin be tempest :D şŸaka bi yana kredi satışŸında falan olmadığım için o kadar uzun boylu yardımcı olamıyorum maleseff

iyi olmuşŸ ya işŸe, girmen hayırlı olsun, umarım istediğin gibi bi işŸtir.. yine de kredilerle ilgili bildiğim bilgileri paylaşŸiyim. bu güzel makineler için bankalar otomobil kredisi ne yazık ki vermiyo, haklısın bence de çok salak bi uygulama :)) hal böle olunca mecbur ihtiyaç kredisi almak zorunda kalınıyo, ihtiyaç kredilerinin faiz oranı da şŸu aralar %1,70-%1,90 gibi oranlar arasında değişŸiyo. yani şŸöle oluyor ki örn 1,85 fiaz oranıyla 5000 ytl 24 ay vade ile kredi aldın. aylık ödemelerin 270,99 ytl oluyor. yok 24 ay çok uzun öde öde bitmez deyipde 18 aylık vade seçersen aylık ödemelerin 340 ytl. oluyo. örnekleri çoğaltabiliriz

Angelus
      Katılımcı
      TEMPEST wrote:
      arkadaşŸlar ben işŸe irdm 600 800 arası bişŸi olcak maaşŸ bu ay tam kestiremiyorum ne olucaanı, ailemle kalıyorum kredi hakkında yardıma ihtiyacım var

firrebird bana 1.1 le kredi verirmisin :D

model eski olunca kredi ödemesi olarak nikah felan istiyolar biraz daha bunalırsam askere kaçarım o kadar sıkıldım araba konusunda bana araba alın

olmadı kelepir al bin geberene kadar tarzında bi araba istiyom. ben para biriktircem önümüzdeki aylarda 3 milyarı tamamlayınca ucuz araba bulmaya çalışŸcam artık ne yapalım :(

Ankara’da isen 78 chevy caprice classic düşŸünürsen temiz bir araba var hemde ilk sahibinden. Şu virüsü draglarda kapmasaydim bende onu alacaktım.

haldic
      Katılımcı

Uzun süredir takip ediyorum bu konuyu,
      Bende geçen yıl almışŸtım, arabayı toparlayamadığım için sökülü vaziyette satmak zorunda kaldım, arabayı sattığımda hala banka ödemesi devam ediyordu, geçen ay bitti kambur gibi taşŸıdım bu yükü, keyif yaptınmı diye sorarsan ı ıh yapamadım, paran yoksa düşŸünme bile, Benzinemi verecen parayı bankayamı şŸaşŸırma, nihayetinde alacağın aletin sorun çıkarıp çıkarmyacağıda belli değil, Macera istersen gir ama benim gibi bir AA’sını harcama insan üzülüyor,

Bluesman
      Katılımcı

Evet bu arkadaşŸımız çok güzel söylemişŸ
      kendimi örnek veriim
      eylül ayında Camaro Aldım, bu sırada garajım vardı zaten, onu tamamlamaya uğraşŸıyodum
      Camaromu aldım iyi bir fiyata, her ay 500 ytl ödüyorum sırf arabaya, ayrıca 150 ytl garaja gidiyo, ve garajı tammalamak için her ay ortalama 200ytl harcıyorum, ettimi sana yuvarlak hesap 800ytl… ne kaportacıya ayıracak param kalıyo, nede parça getirtecek, bi süre daha böyle devam edecek bu
      garaj tamamlandığında, oraya harcadığım para Camaroya kanalize olucak…
      yani daha benim camaronun toplanmaya başŸlamasına var, makineyi trafiğe çıkarmıyorum, gerek görmüyorum benzin masrafı yapıcaama arabamla ilgilenebildiğim mekanımı toparlarım mantığıyla benzin parasını garaja harcıyorum
      Yani zorlanmıyorum ama sabır gerekiyo , hepsi birarada asla olmuyo
      burada Kredi dediğimiz hadise en çok yoran
      Alın size canlı kanıt THe BLuesman

piyu
      Anahtar yönetici

parası amerikan almaya yetmeyenler icin cok yakında bir projem hayata geciyor…. merak edin… hadi hayırlısı :)

Bluesman
      Katılımcı
      piyu wrote:
      parası amerikan almaya yetmeyenler icin cok yakında bir projem hayata geciyor…. merak edin… hadi hayırlısı :)

naapıcan kiralıcan mı :)

Angelus
      Katılımcı
      Bluesman wrote:
      piyu wrote:

Heralde imece 24 olcak bir araba 100 pay 1 pay 3.64 gün herkes verdiği para kadar pay sahip olduğu pay kadar gün ve arabanın sahibi olacak :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben piyu ben ben ben ben

bu arada arkadaşŸlar yardımlarınız için çok saolun iyiki varsınız..

haldic senin camaroya tanıdıktan borç alcaktım camaroya bindirmem seni dedi varmedi :(

Angelus
      Katılımcı
      Bluesman wrote:
      piyu wrote:

Heralde imece 24 olcak bir araba 100 pay 1 pay 3.64 gün herkes verdiği para kadar pay sahip olduğu pay kadar gün ve arabanın sahibi olacak :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

angelus bu arada teklifin için saol ama 69 u geçmeyi pek düşŸünmüyorum.. bu arada sen ankaradamısın ????

Angelus
      Katılımcı

ıstanbuldayım ama işŸler için sık sık gidiyorum Ankaraya.

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

annadım rastlarsan kelepir tek kapı yada 4 direksiz 67-68-69 impala felan haber verirsindimi :)

piyu
      Anahtar yönetici
      Angelus wrote:
      Bluesman wrote:
      piyu wrote:

arkadaslar cok akıllı olmayalım :) suprizleri bozmayalım…

evet birtur imece…

hatta bunun sorusunu baslatıyorum… cevapları rica ederim…

haldic
      Katılımcı

TEMPEST
      annadım rastlarsan kelepir tek kapı yada 4 direksiz 67-68-69 impala felan haber verirsindimi

Bende kendime sevebileceğim, Şevkatle bakacağım bir coupe arıyorum, çok araba baktım. bu mesajı görünce Dün 69 coupe impala duymuşŸtum Ankarada, 2 tane plymounşŸ duster ve bir adet 74 şŸunderbird olduğunu duydum, Garaj Amerikan’dan Gökhan fiyatları konusunda bilgi almadım ama 10.000 YTL’yi geçmez sanıyorum. 69 yüklü değil sadece power direksiyon ve 350 makina var koldan otomatik.
      TEl Nosunu isteyenler formlarda kaçırılmaması gereken fırsaya kredi çekilirmide numarası var, HerşŸey Gönlünüzce olsun,

haldic
      Katılımcı

Formu karışŸtırmışŸım ya, Gökhan tel no: 5386419203

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

haldic,, gökhan kim? garaj amerikanın sahibi mi,, bide 10 000 liram olsa gözümü kırpmam bahsettiğim arabayı alırım da :'( yokki

ben burdan haberlerinizi beklicem bi taraftanda para biriktircem

ozz
      Katılımcı

bi araba var sana 5 milyar civarı, yeni duydum ama ayrıntıları bekliyorum,inşŸallah dogru haber ve dogru malsa…yakında haber veririm…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

özgür abi ben para biriktirmeye başŸladım inşŸallah yazın sonuna kadar peşŸinatım olcak gerisinide borç harç bulur bi araba alırız :D

haldic
      Katılımcı

Safranbolu da bir 69 coupe impala vardı, satıldımı bilmiyorum. ama Araç pendikte idi. Ben baktım alete az masrafı var, satılmadıysa 8 gibi bir rakkam verebilir sanıyorum lacivert alet 327 motor otomatik koldan, döşŸeme işŸleri ve keyfe göre ufak tefek kaporta işŸleri vardı, ımpala seviyorsan alınacak bir arabadır, resim istersen çektiklerimi sana gönderirim, Satan arkadaşŸın adı aşŸağıda ama araç satılmadıysa ıst/pendikte duruyordur hala

Adı KORAY DǖNMEZ
      Tel (ev) +90-544-3531832
      Tel (işŸ) +90-370-7251212
      Tel (cep) +90-535-5021191

Pontiac301
      Katılımcı

bahsedilen araba ankaraya satıldı:)

Angelus
      Katılımcı
      TEMPEST wrote:
      özgür abi ben para biriktirmeye başŸladım inşŸallah yazın sonuna kadar peşŸinatım olcak gerisinide borç harç bulur bi araba alırız :D

Hoca parayı bulup arabayı almakla işŸ bitmiyor yaw bende hiç masrafsız bir araba aldım die sevinirken her gün summitte şŸunda bunda bir sürü modifiye ve görünüm parçası görüp alma tasasına düşŸüyorum.Kafayı yiycem gece uykularıma giriyor. Bu işŸin sonu yok şŸunu anladımki amerika bilgisayar donanım ve yazılım sektörünüde araba işŸine benzetti tek ürün al gelişŸtirmek veya güzelleşŸtirmek için binlerce ürün katalogta.

piyu
      Anahtar yönetici

hakan gene sende araba var bende suanda amerikan olmadıgı halde kataloglara surekli bakıyorum :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

valla bende bakıyorum kalbüratörler manifoltlar felan :D.. ben tüm gelirimi ona harcamaya hazırım .. seviyorum suçmu feda olsun herşŸeyim : )))

maaşŸımın son damlasına kadar onun olsun hatta yemeğimide evden ekmek arası götürürüm işŸe..

ben bu aralar pek gezemiyorm ama bulduğum arabaları yazarım arkadaşŸlar.

haldic
      Katılımcı

Valla bende epeydir kendime araç bakıyom biçok arkadaşŸ bilir, en çok Pontiac301 yardımcı oldu bana ama aklımda bir model olmayınca alması zor oluyor, beğeniyorsun ama ya daha iyisi varsa? her alete şŸüpheyle baktım, çevredeki arkadaşŸlat ti’ye alacaklar yakında o adam araba almaz diye, Neyse belki1-2 hafta içinde bir sürpriz yaparım. 😆

Pontiac301
      Katılımcı

Yok abi, sen gerçekten alamazsın, yahu camaro seni üzdü d,ye hiç birşŸey beğenemiyorsun:) ;) ama inşŸallah kafana göre bişŸeyler buluruz:) dipnot:(pontiacı marşŸladım bu hafta hehe al artık şŸu muhteşŸem muscle car ımı aaa:) iyi pazarlar

ozz
      Katılımcı
      haldic wrote:
      Valla bende epeydir kendime araç bakıyom biçok arkadaşŸ bilir, en çok Pontiac301 yardımcı oldu bana ama aklımda bir model olmayınca alması zor oluyor, beğeniyorsun ama ya daha iyisi varsa? her alete şŸüpheyle baktım, çevredeki arkadaşŸlat ti’ye alacaklar yakında o adam araba almaz diye, Neyse belki1-2 hafta içinde bir sürpriz yaparım. 😆

koptum bu işŸe!!!! 😈 😈 😈 😈
      hakan paranoya başŸlamışŸ sende!! ahh özcan abi sattı sana camaroyu, psikolojini bozdu!!! bu gidişŸle zor olacak ama herhalde beğenirde alırsan inşŸallah piyasadaki en orijinal makinalardan biride seninki olacak!!

piyu
      Anahtar yönetici

özcan hangi camaroyu sattı… ben bunları bilmiyorum…detay ltf…

Pontiac301
      Katılımcı

yok izmirden özcan!!! çöp bir arabaydı, çöp oldu zaten,

ozz
      Katılımcı

yok bu baska özcan, hani 3 10 muhabbeti yapan değil, ,izmirden bahsettiğimiz camaroda hani benim almadığım, sonrada istanbuldan hakanın aldığı ve toplamak için söküp, sökülü halde sattıgı sarı camaro”dur!!
      baska sorunuz dogan bey?? bu arada kınıyorum sizi, lütfen forumları takip edelimmmmm 😈 😈 😈 😈

51 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.