Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Yani TOFAS Atmaca

43 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

TofaşŸ uzun süredir kuşŸ serisi kalitesinde rekabet gücü yüksek bir araç üretmenin peşŸinde idi. Son dönemlerde özellikle FıAT tan sızan haberlere göre TOFAŞ özellikle taksici ve ticari amaçla kullanılacak bir araç üretimi tasarlamaya çalışŸıyordu. Doblo markasının FORD transite pazar paylarında geçilmesinden sonra TofaşŸ ATMACA modelini ALBEA şŸasesi üzerine dizel,benzinli ve LPG olarak gelişŸtirerek 2007 ilkbaharında sürmeye hazırlanıyor…..

Bu modelin özellikle kuşŸ sever ve papağan severler tarafından ilgi görmesi beklenirken. LPG ‘li modelinin yakıtı biterken Gazımm bitti gazımm bitti serzenişŸi veya hava yaptığında gazım varr gazımm varr serzenişŸi ile LPG severler tarafından ilgi görmesi bekleniyor…

ışŸte ATMACA compact

http://club.fiat500.free.fr/image/conceptcar.jpg

[img]http://http://club.fiat500.free.fr/image/conceptcar.jpg[/img]

XLR-V
      Katılımcı

Bu ne boyle , arabadan cok kibrit kutusuna benziyor , anlasilan o ki tofas yine kus isimleriyle milletin parasini emecek ….
      Bir sonraki model ismi ne olacak ??? Akbaba mi 😈

Pontiac301
      Katılımcı

ben kuşŸ serisi severim ama 87 ye kadar olanlardan,çünkü onun kendie has bir dizaynı vardır,eskiden caddede gazlayan tek tük abiler vardı,raconlu 131 yaparlar boruyu öttürürlerdi,şŸuan yürüyen tek tük kaldı,ah şŸimdi turbolu murbolu bişŸey olsada binsek,amerikandan sonraki tek hayalimdir;) bunu beğenmedim ben berbat olmuşŸ,

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

yav bu arabları ya kibrit kutusundan ya sabun kalıbından esinlenip yapıyolar dümdüz nihahahahaha

ama bu atmaca daha çok dere kurbasına benziyo nihahahahha

bu adamlardan bi bko olmaz bunlar yapamıyo abi..
      üretimde;
      amaç = kazık
      araç = otomobil olursa
      sonuç = hüsran olur!!!!!!!!

lakin ;
      amaç = kalite ile pazarda yer almak
      araç = malzeden çalmayan ustalar olursa
      sonuç = yıllar sonra kuzu kurdun yol fordun tarzında sözlerle hala ayakta duran otomobiller olur!!!!!!

örnekler çoğaltılabilir ::: gemi gibi araba, yayla gibi araba, o şŸavurle eskimez onlar tankdada aynı kaporta kullanılıyomuşŸ, öküz gibi motor var o gitmesinde ben mi gidiiim.

XLR-V
      Katılımcı

Dere kurbagasi mi ? LOL ,Ya bu caponcu lafindan sonra duydugum en komik benzetme sitede :D
      Bravo ya muşŸis bir espri anlayisi ;)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

teşŸekkür ederim :D

XLR-V
      Katılımcı

Bir sey degil az bile :D

Angelus
      Katılımcı

Beyler araç dediğim gibi ATMACA…. bu kadar tepki vermeyin..

XLR-V
      Katılımcı

Az daha ATDATMACA olacakmis pardon me

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

angelus attınmı yani aracı ??????

geyikmiydi yoksa :d

eheuehuehe ben yedim valla

Pontiac301
      Katılımcı

üreticiler artık birşŸey üretmiyor,al kullan at tipi arabalar,asıl bugün başŸıma komik bir olay geldi,şŸehirdeyken bir tane abi kızgın bir şŸekilde yol almaya kalktı yol benimdi ve vermedim,sonrada herif cart diye çıktı bende durmadım direk çamurluğundan içeri girdim novayla,araba şŸu en son sedan megane lardan,ve indiğimde herif şŸoklarda bende hiç bişŸey yok,adamın ǖN LJAMURLUÐU BıLDıÐıNıZ PLASTıK,LJATIRT DıYE KIRILDI,şŸok oldum,eve geldim ve tampondaki adamın boyasını sildim temizledim cillop oldu,herifi şŸuan sağ kulesi içeriye girik çamurluk filan yok bitti:)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

:D hahahahaha bu araba değil tornettir işŸte…

ben bu arabayla hız yapamam korkarım geberir gider adam maazallah

Angelus
      Katılımcı
      TEMPEST wrote:
      angelus attınmı yani aracı ??????

geyikmiydi yoksa :d

eheuehuehe ben yedim valla

Ya sen bunu boşŸverde popüler bir araç sitesinde yaptım bu olayı olmaz böyle bişŸi ne yorumlar geldi..Tam 146 tane cevap…. . 😯 :P 😆

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ben biliyodum saten :p

ama ftb serverinden diğer resimlere bakınca çaktım da geç oldu :d

XLR-V
      Katılımcı

Insaallah bir daha benzer seyle yasanmasin kaza kazadir netice de ama arabanin saglamligina ve digerinin curuklugune lafim yok

XLR-V
      Katılımcı

Vay be Angelus iyi yedirdin lokmayi helal :D
      Ok,dogru dursut resmi incelemedim ama yinede tebrikler :D

Pontiac301
      Katılımcı

sağol vallaha ama bende laşŸınıyorum,elimde bir takım sıfır tampon var onları bir türlü takmaya kıyamıyorum bu yüzdende bahane oluyor bu tür detaylar,zaten nova yani,gerekirse her ne kadar harcasam bile yakarım:)

Angelus
      Katılımcı

GeçmişŸ olsun diicemde sanamı desem renoyamı desem … bilemiyom

Angelus
      Katılımcı

Evet aldığımız son duyumlara göre Makina mühendisleri odası dünyada bir ilke imza atarak taksiciler için LPG ON ROAD For ATMACA sistemini tasarladılar

Nedir bu sistem kısaca tanıyalım…

Gazınız bitti arabanız bağırıyor gazım bitti gazım bitti diye işŸte o anda bu sistem George Cooleney görmüşŸ Julia Roberts gibi devreye giriyor ve her lastikten eveet yanlışŸ duymadınız her lastikten 1 er litre LPG alıp (istepne de dahil) toplam 5 lt. LPG yi ana tanka aktarıp sürücünün en yakın LPG istasyonuna saatte maksimum 60 km hızla gitmesine olanak sağlyor……..Bu sistem sadece Türkiye için üretilen araçlarda olup Avrupa için opsiyoneldir!!

XLR-V
      Katılımcı

Valla bu seye benzemis , hani benzin stasyonuna araba gider , sahibi 3 litre benzin , 0.5 litre su, 0.25 litre anti frriz ekle der .
      Oradaki adamda lastiklerine de ufleyim mi ? :D
      Ha ha super ya

Pontiac301
      Katılımcı

he he he:) valla benim novamda lpg teşŸkilatı var çokta memnunum,benzini 2900 den alıcağıma 1400 den alıyorum,yılda 45.000 km yaptığımda ciddi bir fark oluyor,cehennemin dibine bile onla gidiyorum gaz teşŸkilatı poroblemsiz,kullanmak isteyenlere öneririm,

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      he he he:) valla benim novamda lpg teşŸkilatı var çokta memnunum,benzini 2900 den alıcağıma 1400 den alıyorum,yılda 45.000 km yaptığımda ciddi bir fark oluyor,cehennemin dibine bile onla gidiyorum gaz teşŸkilatı poroblemsiz,kullanmak isteyenlere öneririm,

BoşŸ ver yaw gaz teşŸkilatı sonra bize gaz yapmasın… .Eski nesil motorlarda içine ediyomuşŸ motorun die duydum…

XLR-V
      Katılımcı

Iyi de LPG motora detonasyon yapmiyor mu uzun vadede ? Bir de piyasada Italyan mali kitler varmis ama bayagi bir pahali bilgisayarli araca zarar vermiyormus

Pontiac301
      Katılımcı

valla benim arabaya amerikadan normal kiti geldi,hiç bir yeri kesip biçmeden lap diye koyuldu,bu türkiyedeki sistemler hem çok pahalı hemde verimi kötü,birde motora zarar veriyor,ama açık konuşŸayım geçen gün genel bakım olsun diye üst kapağı söktük contaları sibopları lifterlerı filan yeniledik,pistonlarda filan hiç birşŸey yoktu,mal dipdiri yani,zaten olsa olsa silindir kapağına birşŸey olur, 250 cid chevrolet kapağıda her yerde zebil:) ciddi tasarruf yapıyorum ben,sonuç olarak noleff sistemi problemsiz şŸekilde mis gibi işŸliyor,

Angelus
      Katılımcı
      XLR-V wrote:
      Iyi de LPG motora detonasyon yapmiyor mu uzun vadede ? Bir de piyasada Italyan mali kitler varmis ama bayagi bir pahali bilgisayarli araca zarar vermiyormus

Onlar italyan değil ımes sanayiide şŸen kardeşŸler die bir firma yapıyor yada hür kardeşŸler…

XLR-V
      Katılımcı

Bravo ,anladigim kadar oldukca akilli bir insansin ve neyi nerde yapilacagini cok iyi olcmussun .
      Memnun olduktan sonra problem yok peki motorun sesinde degisme,rampada zorlanma falan oluyor mu ?

Angelus
      Katılımcı

Bu yeni atmaca modelinde 100 oktanlık ozel sıkışŸtırılmışŸ lpg sistemi varmışŸ, opsiyonelmişŸ. Sanırsam dip gaz yapıldıgında pedalın altındaki buton sayesinde yüksek basınçla püskürtülerek +30 hp civarı veriyormuşŸ.(sport modu) . Bu Atmaca serisi çok sağlam geliyor bence piyasayı silip süpürecek…

Atmaca Cup yarışŸlarıda 3 kategoride yapılacakmışŸ. Fiatın 1.3 dizel motoru bu işŸ için modifiye edilmişŸ 7 ileri vites ve 190 bg. veriyormuşŸ yere.LPG sistemde bir iki yama yapıp o +30 u +33 e çıkarma çabalarındaymışŸlar… Fakat Makina Müh odası LPG hortumları içeriden geçtiği için aracın trafiğe çıkmasına izin vermiyorlarmışŸ. TofaşŸ mühendisleri ise hortumlar dışŸarıdan geçtiği zaman hava sürtünme katsayısı düşŸüyor buda 3 bg. düşŸürüyor diye karşŸı çıkıyormuşŸ..Tam bir muamma yani Atmaca Cup yarışŸlarından önce bu olanlar

Pontiac301
      Katılımcı

şŸöyle söyliyim çok azıcık performans kaybı var ama anlaşŸılmıyor,aynı sistemi otelimizde kalan cadillac sts i bir beyde yapmışŸ,ankaradan,ama onunki direk enjeksiyonlara gazı işŸiyor,çok entresan olmuşŸ,ve gayetde ciddi yürüyordu araba,sonuç olarak,birçok kişŸi sevsede sevmesede dalgada geçse,hiç önemli değil yani,bu işŸ artık gayet mantıklı ve birçok arkadaşŸımızda yavaşŸ yavaşŸ uyguluyorlar,

XLR-V wrote:
      Bravo ,anladigim kadar oldukca akilli bir insansin ve neyi nerde yapilacagini cok iyi olcmussun .
      Memnun olduktan sonra problem yok peki motorun sesinde degisme,rampada zorlanma falan oluyor mu ?
      XLR-V
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      şŸöyle söyliyim çok azıcık performans kaybı var ama anlaşŸılmıyor,aynı sistemi otelimizde kalan cadillac sts i bir beyde yapmışŸ,ankaradan,ama onunki direk enjeksiyonlara gazı işŸiyor,çok entresan olmuşŸ,ve gayetde ciddi yürüyordu araba,sonuç olarak,birçok kişŸi sevsede sevmesede dalgada geçse,hiç önemli değil yani,bu işŸ artık gayet mantıklı ve birçok arkadaşŸımızda yavaşŸ yavaşŸ uyguluyorlar,

Herhalde benim dedigim ,Angelus unda acikladigi sistem olmali .Ama LPG ile calisan bir arabanin rolanti deki sesi cok farki oluyor yada bana mi oyle geliyor bilmem ama benzin devredeyken cikan ses cok daha farkli rolantide

Pontiac301
      Katılımcı

yok yok oda noleff di,ses konusunda hiç bir fark yok birgün novada birlikte test ederiz;) sadece arabanın ayarları lpg ye göre yapıldığı için benzine çevirdiğinde rölantisi biraz daha yüksek oluyor bu yüzden hafif farklı ses oluyor ama lpg ye aldığında klasik köpüklü ses aynen devam ediyor;)

XLR-V
      Katılımcı

O zaman muşŸis bir sey , hem V-8 homurtusu aynen devam ediyorsa kullanim zevki de var demektir senin adina cok sevindigimi belirtmeliyim bu arada

Pontiac301
      Katılımcı

ediyor valla,no problem,ama tabi şŸuda var,cadillac alırsam kimse kusura bakmasın lpg filan takmam sonuçta,ona binen adam vergisinide öder benzinide ama sonuç olarak 500 dolarlık novaya biniyorsamda kimse gene kusura bakmasın ama çatır çatır takarım:) sonuçta pompaya gittiğimde ben ödyorum konuşŸanlar değil yani;) ha bu arada birgün bende senin gibi ccadillac sahibi olmak istiyorum,bende alıcaktım ama sonradan korktum yeni kasa caprice aldım,neyse,

Angelus
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      ediyor valla,no problem,ama tabi şŸuda var,cadillac alırsam kimse kusura bakmasın lpg filan takmam sonuçta,ona binen adam vergisinide öder benzinide ama sonuç olarak 500 dolarlık novaya biniyorsamda kimse gene kusura bakmasın ama çatır çatır takarım:) sonuçta pompaya gittiğimde ben ödyorum konuşŸanlar değil yani;) ha bu arada birgün bende senin gibi ccadillac sahibi olmak istiyorum,bende alıcaktım ama sonradan korktum yeni kasa caprice aldım,neyse,

Senin yeni kasa caprice ne renk nasıl bişŸi .. Yummurta modelimiydi?

XLR-V
      Katılımcı

En kisa zamanda Cadillac almani dilerim benim icin idol bir marka ve cocuklugumdan beri gelen bir ne diyim bilmem ,bir spor klubune nasil baglisindir benimki ondan da fazla :)

Caprice de guzel araba ben cok seviyorum onlari da ama isin seklini uygulama yonetim harika yani Cadillac’a binince tup taktirmamak guzel bir davranis .
      Ben inaniyorum ki cok memnun kalirsin aldigin zaman

Pontiac301
      Katılımcı

benimki yumurta kasa amerikadaki taksilerden,rengi koyu gri,ama tek fark var benimki LTZ ;)

Angelus
      Katılımcı

Doğan sabah bizi bir gecede ne yaptınız siteye diye banlamazsa şŸanslıyız..

XLR-V
      Katılımcı

Ha ha :D
      Cok dogru bende zaten cikayim diyordum ama iyi chat yaptik dogrusu .Admin cok sasiracak siyete log on olunca :D
      Ben musadenizi istiyim tesekkurler ederim ,saat 3 olmus ya 😮 😈

Pontiac301
      Katılımcı

benim kuzenimde 68 fleetwood vardı 472,4 kapı,araba ankaradaydı,almaya niyetlendim,ama ankaradan 110 litre depoyu doldurup boluya geldiğimde 45 litre daha alınca ben dedim tövbe almam,zaten ben gündelik kullanıyorum benim kaprise cadillac gibi değil,çok ilkel bir araba,birde arıza yaptığında anında parçasını bulabilmeliyim bu yüzden cadillac ı tercih etmedim,umarım ileride kendime 73 eldroda convertible alabilirim ama şŸuan için malesef listemden çıkmışŸtır:) tek hedef yakın dönemde Lt4 makinalı Collector Edition Corvette

Angelus
      Katılımcı

Hadii ii geceler gençler bende kaçar.

piyu
      Anahtar yönetici

chat odası yapamıyorum diye uzuldum ilk kez…. :)

sorun yok yazın yazın….

XLR-V
      Katılımcı

Sagol piyu nerde senin gibi admin valla sansliyiz bu konuda :D :)

Angelus
      Katılımcı
      piyu wrote:
      chat odası yapamıyorum diye uzuldum ilk kez…. :)

sorun yok yazın yazın….

ışŸtee yönetimm işŸtee taraftaarr .. :D

piyu
      Anahtar yönetici

yaw yazın dedim de ben meraklı adamım… alakasız seyler yazılmasın diye neredeyse tumunu okudum…bayag bir vaktim gitti…

artık moderator’lere ihtiyac duymaya baslıyorum gibi gozukuyor… kisisel olarak tanıstıgım ve bilgisayar bilgisi iyi olan arkadaslara duyrulur…

XLR-V
      Katılımcı

Haklisin, forum buydukce ,uye sayisi arttikca moderatorlere ihtiyac artacaktir

43 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.