Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Antalya'da kaza…

37 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      DeSerT
      Katılımcı

Şimdi haberlerde izledim , Antalya da yapılan drag yarışŸında Levent Kesen’in in chevrolet camarosu kontrolü kaybederek seyircilerin içerisine dalmışŸve takla atmışŸ. 3 kişŸi ölmüşŸ ,Levent kesen ve 1 kişŸi hastanede tedavi altındaymışŸ. Buradanda anlaşŸılacağı gibi doğru düzggün yarışŸ pistlerine ihtiyaç var. Aksi taktirde ha caddede yarışŸmışŸız, ha bu pist niyetine kullanılan yerlerde , hiçbir farkı yok. Ankarada drag yarışŸları 20-25 bin seyirci çekiyor , fakat pist yok. Ayıptır vede yazıktır bu ölenlere yaralananlara…

Qurny
      Katılımcı

kesinlikle katılıyorum bende ızledım ve cok uzuldum umarım bu olaydan dogru dersı cıkarır yetkılıler

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Bir defa da hipodromda Tolga Savacı ı Lumina sıyla seyircilerin arasına dalmaktan son anda kurtulmustu…Ne diyelim cok uzucu bir haber…Allah rahmet eylesin, ailelerine sabır versin…Yaralılara da cok gecmişŸ olsun…

haldic
      Katılımcı

Bu felaketin sonuçlarından organizatör firmalar ve onları denetlemesi gereken dernek ve kuruluşŸlardır, hepsine lanet olsun, Opet akaryakıt ürünleri kullanmayacağım.

Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır versin.

piyu
      Anahtar yönetici

ne dusunuyorsunuz bilmiyorum ama ben farklı kanallarda en az 20 tekrar seyrettim… halen etkisindeyim… bundan 5 yıl önce Bursa’da Drag yarışŸına gitmişŸtim…yarısı seyrettikten sonra o zamanki internet sitemde 1 sayfalık bir yazı yazmıstım… bir kaza olacagını o gun bugundur, pist harici yapılan yarısları kastederek surekli soylerim…

gecen seneki duzenledigim yarıslarda ise guvenligi en on planda tutmustum…

bu durumla ilgili olarak ise gene soylenecek cok sey var… 1.tosfed boyle 0 guvenlik olan bir yarısa nasıl onay veriyor 2.bu organizasyonu yapan antalya otomobil klubu bu tip bir yarısa nasıl onay veriyor…. bu tip yarısların riskini aklı basında herkes bilebilir ve gorebilir
      3.yarısan kisiler bu riski goremiyorlar ve neden yarıstan cekilmiyorlar…
      Herkes Selahattin’in Camaro’sunu (Dragster) bilir… Bursa’da yarısılan oto sanayinin yerleri inanılmaz tozluydu… rakibi (kim oldugunu bilir herkes) arabası surekli yanlasa da gazlamaya devam ederken, takdir edilecek bir davranısla ayagını gazdan cekmisti… hersey kazanmak degildir… yarısta bir risk varsa yarısılmaz…yarıstırılmaz…

sırada cuvaldız var… bugune kadar seyrettigim ve katıldıgım yarıslarda kaza riskini dusunerek riskli bolgelerde bulunmadım… yarıs kurallarına sonuna kadar uydum ve insanları uymaları icin uyardım… o arabaların kalkıs anında aniden tam sag veya tam sola cıkmaları, gaz pedalının takılması, patlama olması, lastik patlaması, takla atması, kaza yapması olası… bunları dusunup ona gore yer secmek, o bolumlerden seyretmek lazım…
      gecen sene ralli’yi cekerken olen kameramanda guzel goruntu icin tam virajda takla atılacak, yoldan cıkılacak yerde yeralmıstı…

piyu
      Anahtar yönetici

ek olarak birde kendimi Levent Kesen yerine koydum… muhtemelen arabası kalkısta yanladıktan sonra yarısmaya devam ettigine cok cok cok pisman olmus ve hatta muhtemelen ruhen çökmüşŸtür… herkese cok yazık oldu… olayı goren kisilerde farklı tepkiler verecektir… bir babanın cocugunu alıp kactıgını gordum… :)

Szopen
      Katılımcı

Sonuçta ne olursa olsun güvenlik önlemleri almadıkları için bütün suç organizasyondadır.

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Yarısmacılardan tonla para almasını cok iyi biliyorlar….Cok yazık….

Angelus
      Katılımcı

Bu akşŸam fotoğrafları gördüm . Bu araba drag yarışŸlarına gelen 600 bg. mavi camaromu yoksa?

pic00970te.jpg

pic00984zd.jpg

pic01021tt.jpg

Szopen
      Katılımcı

Şöförün hiçbi suçu yok buyrun yolun durumu:
      http://www.dragturk.com/forum/index.php?act=Attach&type=post&id=93%5B

linki diğer forumda elanordan aldım .

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

az önce bende izledim büyük geçmişŸ olsun

herkes aynı fikirde pist lazım pist :(

mustangcinar
      Katılımcı

Hayır bırak milletin yolun ortasında durmasını, VTV habercisinin yorumu da salakça. Neden? Adam diyorki insanlar yolun çok kenarında. Ulan salak senin kameramanın yolun ortasında bir kere. Videoyu seyredin bakın kırmızı Camaro kameramanın nasıl dibinden geçiyor. Nasıl bir milet bu yahu? Milyarları götüren organizasyonlar neden bir portatif tribün kuramaz? Neden en azından 50. metreden sonra her iki tarafa da beton blok döşŸeyemez?
      BaşŸımız sağolsun, gerçekten çok üzgünüm…
      Bu konuda daha yazacağım.

DeSerT
      Katılımcı

ArkadaşŸlar bu işŸ portatif tribünle veya beton blokla çözülecek işŸ değil , pistlerde kullanılan beton bloklar özel malzemeden yapılan esnek betondur, çarpmanın şŸiddetini emer. ayrıca tribünle bu esnek duvar arasında güvenlik için bir boşŸluk olur. yoksa her halükarda bu ölümler yaşŸanır. Her köşŸe başŸına cami yapana kadar her şŸehre bir pist yapılsa hem spor yayılır hemde bir kültür haline glir yeni jenerasyon gençler bu kültürle büyüyüp ileride daha güzel işŸlere imza atabilir. ama türkiyenin sorunu bu zaten her konuda yüzeysel taklitçilik. Sadece görünen kısmını alıp taklit ediyoruz , ayrıntılar nedense es geçiliyor..

okangunluoglu
      Katılımcı

hayatını kaybedenlere allah rahmet eylesin.levent abiye sabır diliyorum umarım bir an evvel iyileşŸir saygılar.okan

piyu
      Anahtar yönetici

bu arada bazı gördüğüm şŸeyler var ama söylemekte istemiyorum… yanlıs anlasılmasın diye…

bu arada kac kisi bu konuyu farketti bilemiyorum ama ben kazayı gordugum an cok cok cok ucuz atladıldıgını dusunuyorum…. o camaro’nun yanladıktan sonra hangi acıyla seyircilerin arasına girdigine dikkat edin… tam dik acı… bu hızla eger takla atsaydı ya da daha kucuk bir acı ile seyircilere carpsaydı aman diyorum aman… cok daha fazla can yanabilirdi…

piyu
      Anahtar yönetici

Yukarıda anlattıgım konu ile ilgili inat ettim fotoları buldum… bakın…

fotolardaki arabaların gidis acısına, seyircilerin yola ne kadar girdiklerine… etraftaki kisilerin sayısına vs dikkat edin…

drag196.jpg

drag200.jpg

drag216.jpg

drag219.jpg

XLR-V
      Katılımcı

Kaza geliyorum demez derler ama goz gore gore geliyorum demis bunun son olmasini dilerim

Qurny
      Katılımcı

insallah abi :(

Qurny
      Katılımcı
      piyu wrote:
      bu arada bazı gördüğüm şŸeyler var ama söylemekte istemiyorum… yanlıs anlasılmasın diye…

bu arada kac kisi bu konuyu farketti bilemiyorum ama ben kazayı gordugum an cok cok cok ucuz atladıldıgını dusunuyorum…. o camaro’nun yanladıktan sonra hangi acıyla seyircilerin arasına girdigine dikkat edin… tam dik acı… bu hızla eger takla atsaydı ya da daha kucuk bir acı ile seyircilere carpsaydı aman diyorum aman… cok daha fazla can yanabilirdi…

kesınlıkle haklısın dogan abı ben boyle dusunmemıstım eger o arabanın o acıyla carpması bıraz rastlantı bıraz sans ıse bıraz da levent abının soforlugundendır dıyorum cunku hıc panıklemedı helal olsun yıne de kurtaramadı gercı ama hala levent abı ye b.k atıyorlar!!! 👿 umarım en kısa zamanda taburcu olur ve bu uzucu olayı da butun turkıye bı ders olarak hep aklında tutabılır 👿

57asaf
      Katılımcı

amacim sofore b…k atmak diil.kimse istemez bole biseyin olmasini.biraz once haberlerde seyrettim yavas cekimde arabanin arkasi saga dogru yanladiginda dogal olarak soforun toplamasi icin direksiyonu saga cevirmesi lazimdi ama tekerlerde ne sag ne sol hic bi hareket yok.arkanin yanlamasiyla direk arabanin seyircilere dalmasi bir oldu.bu konuya sipikerde degindi.banada mantiokli geldi acikcasi.kesinlikle sofore bisey demek istemiyorum ama bana pilotajdada bi hata varmis gibi geldi.

Mustsed
      Katılımcı

Selam Beyler,

Maalesef size Antalya’da oluşŸan böyle ucuz, lanet ve gereksiz bir olay ile ilgili yazmak zorundayım.

2001 yılında ACCA (Amerikan Clssic Cars of Antalya) çatısı altında bir oluşŸuma yöneldik ve Dernek çalışŸmalarına başŸladık tam 23 arkadaşŸ. Organizasyonlardan beni sorumlu tuttular ve birsürü gezi, etkinlik vs. düzenledik. VTV kanalında Klasik oto bölümüne araba gönderdik vs. O yıllarda ilk Drag yarışŸı yapıldı Antalyada ve biz tam 36 araba ile katıldık, Hatta pist üzerinde Rahmetli Uğur abi ile söyleşŸi filan yaptım. Neyse, yarışŸlar başŸladı Motorsikletler ile. Mtorsikletin biri kalkışŸta yalpaladı ve seyircileri silme geçti. Tamer (’68 Cougar) ve ben koşŸarak Organizasyonu yürüten ısmail ……. gittik ve ara verilip emniyet şŸeridi için direttik ama olmadı. YarışŸlar kazasız bitti ve ardından toplantı yapıldı. Herkes ” Harikaydı” ” muhteşŸem” oldu diye seslendi. Bizim grup ortamı bozdu ve ne kadar acemice ve tehlikeli olduğunu dile getirdik – sevilmeyen çok bilmişŸler olduk.
      Sonraki yıl yarışŸ zamanı havalimanı karşŸısında kart pistinde toplantı yapıldı ve benimle birlikte 3 arkadaşŸ katıldık. Nasıl oldu bilmiyorum ama dediklerimize kulak verip, yarışŸ pisti ile seyirci arasına 100m civarında emniyet şŸeridi uygulandı. Kazasız bir yarışŸ ve bizce çok güzeldi. Ancak seyircilerden gelen tepki çok kötüydü. Piste fazla uzak olmak ortak kanaattı. 2003 yılında yine toplanıldı ve konuşŸuldu. Geçen sene seyirciler çok uzak olduğundan istenilen etki sağlanamdığı üzerinde anlaşŸıldı ve biz kalktık, Hayırlı işŸler diledik ve çıktık – birdaha o organizasyona katılmamak üzere.

KeşŸke biz demişŸtik diyemeseydik ve bu manzaralar hiç oluşŸmasaydı ama oldu. Dün akşŸam Alman tv de bu konu çıktı ve duyduğum kadarıyla Amerikada’da yayınlandı – utanç verici.
      Haberlerde Levent Kesen arkadaşŸımızın tutuklanacağını söylendi ama NEDEN. Mekanik Spor yapan bir insanın başŸına %90 gelebelicek bir olay bu. Ha Lastik patlamışŸ, ha şŸeritten çıkmışŸ – ne yapabilir.

ArkadaşŸlar kabul edelim – Türkiye bu Spora daha hazır değil, belki 15-20 yıl sonra olur ama şŸu an tepede olanlarla olmaz. Ve Koskoca TOMSFED çıkıp bir yorum yapamıyor – YAZIK.

ǖlen gencecik insanlara allahtan rahmet, yakınlarına ve bu spora gönül verenlere Sabır, Yaralı arkadaşŸlara acil şŸifalar dilerim.

mustsed

Angelus
      Katılımcı
      Anonim
      Ziyaretçi

Bu olaya üzülmemek elde değil, Kesinlikle bir organizasyon hatası insanları resmen bariyer niyetine kullanmışŸlar. Açıkçası bu kazanın olmasına şŸaşŸmamak gerekir. Hipodromda at koşŸulurken bile seyircilerle kulvar arasında 10’larca metre mesafe var 👿 Bu nasıl işŸ ya.

Qurny
      Katılımcı
      Angelus wrote:

şŸerefsiz herifler ya! 👿 Levent abı yı dırek suclu durumuna dusurmuslar Allah tan asagıda yorumlar var onlar da olmasa kımbılır kac kısı haberı okuyup da ınanacak bu kopeklere!!!

piyu
      Anahtar yönetici

Bir yorum acayip agır… cok sasırdım…

Halil Kocaerkek 17.04.2006 12:45:54
      Kazada hayatını kaybedenlere tanrıdan rahmet, yakınlarına başŸsağlığı dilerim.

Opet’ e de bir sözüm var. Güzel reklam kampanyanız ile topladığınız notları, trafik ihlalcisi babanın, şŸımarık çocuğuna sponsor olarak harcamaya başŸlamışŸtınız zaten, şŸimdi de bir yönetim kurulu üyeniz drag mrag yapacak diye, millete hava atacak diye 3 gencecik insanin hayatını aldınız. Umarım bu başŸarılarınız devam etmez.

piyu
      Anahtar yönetici
      Mustsed wrote:
      Selam Beyler,

Maalesef size Antalya’da oluşŸan böyle ucuz, lanet ve gereksiz bir olay ile ilgili yazmak zorundayım.

2001 yılında ACCA (Amerikan Clssic Cars of Antalya) çatısı altında bir oluşŸuma yöneldik ve Dernek çalışŸmalarına başŸladık tam 23 arkadaşŸ. Organizasyonlardan beni sorumlu tuttular ve birsürü gezi, etkinlik vs. düzenledik. VTV kanalında Klasik oto bölümüne araba gönderdik vs. O yıllarda ilk Drag yarışŸı yapıldı Antalyada ve biz tam 36 araba ile katıldık, Hatta pist üzerinde Rahmetli Uğur abi ile söyleşŸi filan yaptım. Neyse, yarışŸlar başŸladı Motorsikletler ile. Mtorsikletin biri kalkışŸta yalpaladı ve seyircileri silme geçti. Tamer (’68 Cougar) ve ben koşŸarak Organizasyonu yürüten ısmail ……. gittik ve ara verilip emniyet şŸeridi için direttik ama olmadı. YarışŸlar kazasız bitti ve ardından toplantı yapıldı. Herkes ” Harikaydı” ” muhteşŸem” oldu diye seslendi. Bizim grup ortamı bozdu ve ne kadar acemice ve tehlikeli olduğunu dile getirdik – sevilmeyen çok bilmişŸler olduk.
      Sonraki yıl yarışŸ zamanı havalimanı karşŸısında kart pistinde toplantı yapıldı ve benimle birlikte 3 arkadaşŸ katıldık. Nasıl oldu bilmiyorum ama dediklerimize kulak verip, yarışŸ pisti ile seyirci arasına 100m civarında emniyet şŸeridi uygulandı. Kazasız bir yarışŸ ve bizce çok güzeldi. Ancak seyircilerden gelen tepki çok kötüydü. Piste fazla uzak olmak ortak kanaattı. 2003 yılında yine toplanıldı ve konuşŸuldu. Geçen sene seyirciler çok uzak olduğundan istenilen etki sağlanamdığı üzerinde anlaşŸıldı ve biz kalktık, Hayırlı işŸler diledik ve çıktık – birdaha o organizasyona katılmamak üzere.

KeşŸke biz demişŸtik diyemeseydik ve bu manzaralar hiç oluşŸmasaydı ama oldu. Dün akşŸam Alman tv de bu konu çıktı ve duyduğum kadarıyla Amerikada’da yayınlandı – utanç verici.
      Haberlerde Levent Kesen arkadaşŸımızın tutuklanacağını söylendi ama NEDEN. Mekanik Spor yapan bir insanın başŸına %90 gelebelicek bir olay bu. Ha Lastik patlamışŸ, ha şŸeritten çıkmışŸ – ne yapabilir.

ArkadaşŸlar kabul edelim – Türkiye bu Spora daha hazır değil, belki 15-20 yıl sonra olur ama şŸu an tepede olanlarla olmaz. Ve Koskoca TOMSFED çıkıp bir yorum yapamıyor – YAZIK.

ǖlen gencecik insanlara allahtan rahmet, yakınlarına ve bu spora gönül verenlere Sabır, Yaralı arkadaşŸlara acil şŸifalar dilerim.

mustsed

yazdıklarından neler hissettigin cok belli… bu kazanın olmasında 1.sorumluluk tosfed’in oldugu halde halen pilot’a suc atılarak toplum tarafından linc edilmesi hedefleniyor… bu ülkemizde hep yapılan bir olay, büyük bir olaya bir gunah kecisi bulunup olay ortbas ediliyor. Valilik Tosfed Antalya sorumlusunu görevden almışŸ… eeee sonuç??? burada olması gereken şŸey, Tosfed’in bir basın açıklaması yaparak hatayı üstlenmesi, hatanın nereden kaynaklandığını açıklaması olmalıdır ama nerdeeeee?

Bu tip konularda Japonları hep duyar takdir ederim… adamlar hangi gorevde olursa olsun, hep gururludurlar, bir olay olursa bunun sorumlusu en tepedekidir denir ve ilk is istifasıdır.

Levent Kesen ile 1 kez karsılastım, biraz konusmustuk, sakin sessiz iyi bir kisi diye izlenimim var, ne durumda oldugunu sanırım konuya biraz objektif bakan herkes anlayabilir…

yanlıs bilmiyorsam opet yarıs takımında da bulunuyor… onun ben yarısmıyorum deyip organizasyondan cekilmesi bana gore mumkun degil…

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

geyik gibi gelebilir de abi bizim köyün girişŸinde 2 km düm düz bi yol var bundan çok daha düz ve 2.3km falan net olarak bu adamlar da göz nizam hiç mi yokmuşŸ yav…

ozz
      Katılımcı

kazaya karısanlar adına cok üzgünüm…hayatını kaybedenleri allah rahmet eylesin, yakınlarına bassaglıgı ve digerlerine gecöişŸ olsun…
      levent abiyi tanımam, adını bilirim, cok uzgunum onun adına, adı üstünde kaza bu kimse isteyerek yapmaz.. ama asıl güvenliği organizasyon sorumluları almalıydı, yarısmacının suçu yok, sonucta yarısmacı yarısacak, ama gazetedeki haberlerde levent abi ve camarosu infaz edilmek isteniyor :( :( :(
      http://www.amerikancilar.com da da konuşŸtuk-konusuyoruz… bişŸiler yapmak lazım, sonucta caddelerde degil pistlerde yarısmaktan bahsederken, pistte olan sonucu cok üzücüde olsa adı üstünde kaza için diil bir amerikancının kimsenin tek basına infaz edilmesini istemem!!!
      ben cok uzaktayım ama, gereken birsey varsa genel anlamda hepimizin yada istanbulda sizlerin yapmasını rica ediyorum….

firrebird
      Katılımcı

kesinlikle istenmeyen, arzu edilmeyen bir sonuç 😥

Nasıl bir şŸoktur kim bilir; sen oraya yarışŸmak için gidiyosun, ne idüğü belirsiz 3-5 saçma insanın işŸini doğru yapmaması nedeni ile, kendi halinde bir drag sürücüsü iken birden bire bikaç insanın ölümüne sebebiyet veren bir adam oluyosun.. bununla kalmayıp toplumun gözünde bir de günah keçisi ilan ediliyorsun..

Yine başŸka bir şŸok; sen oraya yarışŸ seyretmeye gidiyosun, ne idüğü belirsiz 3-5 saçma insanın işŸini doğru yapmaması nedeni ile -tabi bi de kendi aklını kullanamaman nedeni ile, ne işŸin var pistin o kadar yakınında??-, kendi halinde bir izleyici iken birden bire bir arabanın altında kalıyorsun..

Bu nasıl bir sorumsuzluk örneğidir, nasıl bir organizasyondur??
      adamlar direk yüzsüz; yetkili birileri çıkıp pistin durumu böyleydi dolayısı ile tüm sorumluluk bizdedir diyeceklerine, hala “Levent Kesen’e nasıl b.k atabiliriz?”in hesaplarını yapıyolar.
      Millet koyun nasıl olsa, ne dersen ne gösterirsen ona inanır, iteleyelim olayı böyle kapanır gider 1 sene sonra da kimse hatırlamaz. Adamlar direk bu mantıktalar yaa..Allahtan memlekette sizin benim gibi kafası çalışŸan bikaç adam var da her söyleneni yemiyoruz 👿

Yurdum insanın işŸini sallamasyon yapma alışŸkanlığı devam ettikçe bu olaylar maalesef böyle devam edicektir. Bu ve bunun gibi olaylar da “aman canım böyle uğraşŸ, meslek mi olur; ben oğlumu ya topçu yaparım ya popcu” mantığına da katkıda bulunacaktır.

Haa, ne mi yapabilirz?? ben derim ki, internette Levent Kesen’i bu şŸekilde günah keçisi ilan etmeye çalışŸan ne kadar haber varsa, bütün o haberlere girip üşŸenmeden yorumlarımızı yazalım. En azından o yorumları okuyan internet kullanıcıları ve tabi ki bazı şŸeyleri millete itelemeye çalışŸan zeki! adamlar, kazın ayağının öyle olmadığını görsünler.

Yaralılara ve kazayı yapan abimize tekrar tekrar büyük geçmişŸ olsun, ölenlere allah rahmet eylesin

Qurny
      Katılımcı

@firrebird
      ben o yorum olayını denedım.yukarda angelus bı mesaj yazmıs ıcınde hurrıyet ın haberı var gormussunuzdur,dun aksam 7bucuk – 8 gibi,oraya,yaklasık 15 maddelik bi yorum yazdım 500 karakter sınırı vardı ayrı ayrı yolladım 4-5 yorum halınde ama hala yayınlanmamıs yanı demek ıstedıgım dıger sıtelerde de boyle olu burası turkıye duzen ı ıstedıklerı gıbı calıstırıyorlar bızım yorumlar da dogruları ıcerdıgı ıcın yayınlanmıyor malesef 👿

hurriyete yazdıgım yorum da soyleydı..

1.Her arabayı onune gelen yarısa sokmuyor Levent Kesen bu ısı yıllardır yapıyor ve lısanslı bır yarıscıdır
      2.LISANSLI her yarıscı bır sporcudur dıyebılırız!
      3.Insanların kendı zevki icin kimse ölmüyor sorumsuz yoneticilerin ihmali yüzünden insanlar ölüyor!
      4.Ikısene once bu tıp bısey yasandı bıdaha nası yarısabılıor dıye sacma bı dusunce olamaz bu bı spordur ınsan bı kaza oldu dıye bırakmaz!Sız hayatınızda hıc bısıkletten dusmedınızmı,kalkıp gerı bınmedınızmı?Burda suc organızatorlerındır!!
      5.Surucunun sucu ne?O araba 600 beygır kontrol etmesı kolaymı sanıyorsunuz hangı bırınız hayatında 600 beygır araba surdu de car car konusuyorsunuz anlamıyorum!Deneyımlı bı surucu boyle bı kaza yapmazdı demıssınız deneyım demek tecrube demek bu yarıs Levent Kesenın kacıncı yarısı bılıyormusunuz?Belkı yasınız 3 katı belkı 5 katı bılerek konusun azıcık Osmanıyede hıpodrom da bıle atlarla ınsanların arasında onlarca metre bosluk var ınsanlar koyun gıbı pıste ındıyse onlem alınmadıysa suclu Leventmı
      6.uzuntu mesajı ne kelıme adamlar bırde sofore ve seyırcılere suc bulmuslar kardesım!Bız onlem aldık seyırcıler tgelı yıktı dmeısler ben o telı ayagımla yıkarım kı seyırcıler de oyle yaptı kaldı kı o araba 600 beygır benım ayagımla yıktıgım telı 600 beygır 2 ton araba yıkamazmı sanıyorlar?!
      7.cok bılıyorsunuz bey efendı sertıfıkası varmı demıssınız de bu adam lısanslı bır yarıscıdır yıllardır bu ısı yapar kı Levent abıyı cogumuz tanırız bu ıse omrunu adamıs bırıdır!LISANSLIDIR!!!
      8.Duzyolda araba yoldan cıkamaz demıssınız vay vatandasım benım!Kacınız bılıyor o kazadan once o pıstın durumunu?!Pıst son derece tozlu ve pıstı aracın lastıklerı slıck lastıklerdı yanı dişŸşŸiz düz drag lastikleri!Ayrıca arac 600 beygır gucunde olunca kontrolu ıster ıstemez kaybettı ınıp pıstı mı supurseydı adam!Adım adım her yerıne baksa mıydı nasıl gorebılır oturdugu yerden pıstın 200.metresındekı tozlulugu!!Burda suclu organızatorlerdır kesınlıkle bır de Levent Kesen ı suclu gostermesınler!
      9.Evet bu bey efendı de cok dogru soylemıs levent bey bu kazayı arkadaslarına hava atabılmek ıcın yapmıstır kı bu camıada ne cok adam öldürürseniz o kadar saygınsınızdır bu tespıtı yaptıgı ıcın kendılerını kutluyorum!
      10.az once de yazdıgım gıbı yarıscı oturdugu yerden 200.metredekı toz kıtlesını goremez pıstı karıs karıs ınceleyemez de!O pıstın o durumda olması levent kesen ın sucu degıldır!
      11.levent Kesen profesyonel bır yarıscıdır.Ne yazıkkı sızın gıbı gelecegı kestıremez..Buyuk eksıklık..
      12.Bunun nesı cınayettır?!Bu kazadır kazanın suclusu da yetkılılerdır fakat onlar yetkılıler oldugu ıcın basını ıstedıklerı gıbı kullanabılmekte caanım yurdum ınsanı da bu oyuna duserek levent kesen ı suclu sanmaktadır..
      13.Orada kontrolu kaybeden yarıscıysa kontrolun kaybedılmesıne neden olan da pıstın durumudur(bkz:toz) bu durumda yetkılıler sucludur!
      14.Bu organizasyon için valilikten izin kimin veya hangi kuruluşŸ adına alındıysa her türlü güvenlik önlemini almak yükümlülüğü tamamen ona aittir.(bu lafa kesınlıkle katılıyorum)
      yazdıgım seyler tek bır kutuya sıgmadıgı ıcın arka arkaya atmak zorunda kaldım eger kırlılık yarattıysam affola ancak burada sucsuz bırını tamamen suclu gostermeye calısanların olması cok uzucu.

Sımdı pıstlerı kapatıyorlar auto-drom da kapatılmıstır.ne yapmaya calıstıklarını anlamıyorum genclerı sokaklara tesvık edıyorlar 3 pıstte basaramadıklarını 5000 tane caddede basaracaklarsa buyrun dıyorum ve sonucu beklıyorum burası turkıye hataya karsılık hata yapıyoruz!
      Levent kesen ın bu yarısı kabul etmesı konusunda haklı olabılırsınız belkı dusunmesı gerekırdı ama o opet takımının yarıscısıdır ben bu yarısı yapmam deyıp gıdemezdı..O gelecegı tahmın edemedı ve kabul ettı ancak dırek olarak onu suclu gosteremezsınız suclular yetkılılerdır

Anonim
      Ziyaretçi

Bu kaza bana başŸka bir kazayı hatırlattı, Amerika BirleşŸik Devletlerinde yapılan bir Monster Truck gösterisinde kamyonlardan biri kontrolü kaybedip seyircilerin üstüne çıkmışŸtı, böyle kazalar USA da bile olabiliyor demekki.

AYBARS
      Katılımcı
      Qurny wrote:
      @firrebird
      ben o yorum olayını denedım.yukarda angelus bı mesaj yazmıs ıcınde hurrıyet ın haberı var gormussunuzdur,dun aksam 7bucuk – 8 gibi,oraya,yaklasık 15 maddelik bi yorum yazdım 500 karakter sınırı vardı ayrı ayrı yolladım 4-5 yorum halınde ama hala yayınlanmamıs yanı demek ıstedıgım dıger sıtelerde de boyle olu burası turkıye duzen ı ıstedıklerı gıbı calıstırıyorlar bızım yorumlar da dogruları ıcerdıgı ıcın yayınlanmıyor malesef 👿

hurriyete yazdıgım yorum da soyleydı..

1.Her arabayı onune gelen yarısa sokmuyor Levent Kesen bu ısı yıllardır yapıyor ve lısanslı bır yarıscıdır
      2.LISANSLI her yarıscı bır sporcudur dıyebılırız!
      3.Insanların kendı zevki icin kimse ölmüyor sorumsuz yoneticilerin ihmali yüzünden insanlar ölüyor!
      4.Ikısene once bu tıp bısey yasandı bıdaha nası yarısabılıor dıye sacma bı dusunce olamaz bu bı spordur ınsan bı kaza oldu dıye bırakmaz!Sız hayatınızda hıc bısıkletten dusmedınızmı,kalkıp gerı bınmedınızmı?Burda suc organızatorlerındır!!
      5.Surucunun sucu ne?O araba 600 beygır kontrol etmesı kolaymı sanıyorsunuz hangı bırınız hayatında 600 beygır araba surdu de car car konusuyorsunuz anlamıyorum!Deneyımlı bı surucu boyle bı kaza yapmazdı demıssınız deneyım demek tecrube demek bu yarıs Levent Kesenın kacıncı yarısı bılıyormusunuz?Belkı yasınız 3 katı belkı 5 katı bılerek konusun azıcık Osmanıyede hıpodrom da bıle atlarla ınsanların arasında onlarca metre bosluk var ınsanlar koyun gıbı pıste ındıyse onlem alınmadıysa suclu Leventmı
      6.uzuntu mesajı ne kelıme adamlar bırde sofore ve seyırcılere suc bulmuslar kardesım!Bız onlem aldık seyırcıler tgelı yıktı dmeısler ben o telı ayagımla yıkarım kı seyırcıler de oyle yaptı kaldı kı o araba 600 beygır benım ayagımla yıktıgım telı 600 beygır 2 ton araba yıkamazmı sanıyorlar?!
      7.cok bılıyorsunuz bey efendı sertıfıkası varmı demıssınız de bu adam lısanslı bır yarıscıdır yıllardır bu ısı yapar kı Levent abıyı cogumuz tanırız bu ıse omrunu adamıs bırıdır!LISANSLIDIR!!!
      8.Duzyolda araba yoldan cıkamaz demıssınız vay vatandasım benım!Kacınız bılıyor o kazadan once o pıstın durumunu?!Pıst son derece tozlu ve pıstı aracın lastıklerı slıck lastıklerdı yanı dişŸşŸiz düz drag lastikleri!Ayrıca arac 600 beygır gucunde olunca kontrolu ıster ıstemez kaybettı ınıp pıstı mı supurseydı adam!Adım adım her yerıne baksa mıydı nasıl gorebılır oturdugu yerden pıstın 200.metresındekı tozlulugu!!Burda suclu organızatorlerdır kesınlıkle bır de Levent Kesen ı suclu gostermesınler!
      9.Evet bu bey efendı de cok dogru soylemıs levent bey bu kazayı arkadaslarına hava atabılmek ıcın yapmıstır kı bu camıada ne cok adam öldürürseniz o kadar saygınsınızdır bu tespıtı yaptıgı ıcın kendılerını kutluyorum!
      10.az once de yazdıgım gıbı yarıscı oturdugu yerden 200.metredekı toz kıtlesını goremez pıstı karıs karıs ınceleyemez de!O pıstın o durumda olması levent kesen ın sucu degıldır!
      11.levent Kesen profesyonel bır yarıscıdır.Ne yazıkkı sızın gıbı gelecegı kestıremez..Buyuk eksıklık..
      12.Bunun nesı cınayettır?!Bu kazadır kazanın suclusu da yetkılılerdır fakat onlar yetkılıler oldugu ıcın basını ıstedıklerı gıbı kullanabılmekte caanım yurdum ınsanı da bu oyuna duserek levent kesen ı suclu sanmaktadır..
      13.Orada kontrolu kaybeden yarıscıysa kontrolun kaybedılmesıne neden olan da pıstın durumudur(bkz:toz) bu durumda yetkılıler sucludur!
      14.Bu organizasyon için valilikten izin kimin veya hangi kuruluşŸ adına alındıysa her türlü güvenlik önlemini almak yükümlülüğü tamamen ona aittir.(bu lafa kesınlıkle katılıyorum)
      yazdıgım seyler tek bır kutuya sıgmadıgı ıcın arka arkaya atmak zorunda kaldım eger kırlılık yarattıysam affola ancak burada sucsuz bırını tamamen suclu gostermeye calısanların olması cok uzucu.

Sımdı pıstlerı kapatıyorlar auto-drom da kapatılmıstır.ne yapmaya calıstıklarını anlamıyorum genclerı sokaklara tesvık edıyorlar 3 pıstte basaramadıklarını 5000 tane caddede basaracaklarsa buyrun dıyorum ve sonucu beklıyorum burası turkıye hataya karsılık hata yapıyoruz!
      Levent kesen ın bu yarısı kabul etmesı konusunda haklı olabılırsınız belkı dusunmesı gerekırdı ama o opet takımının yarıscısıdır ben bu yarısı yapmam deyıp gıdemezdı..O gelecegı tahmın edemedı ve kabul ettı ancak dırek olarak onu suclu gosteremezsınız suclular yetkılılerdır

LJok güzel bir yazı olmuşŸ ama yayınlanamaması bir okadar kötü.Birde bizim elimizde bu adamlar ile uğraşŸacak bir sürü döküman var.Bende Doğanın göndermişŸ olduğu Bursa yarışŸı resimlerinin videoları mevcut.Bunun duşŸında Ankara yarışŸı ki en önemliside orası,büyük firmalara karşŸı ne kadar ne kadar şŸansımız olabilir bilmiyorum.LJünki bir Opet dediğimiz zaman Koç Holding ten bahsetmişŸ oluruz ki hangimiz bu firmalara karşŸı adaletten bahseder bilmiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😡 😡 😡 😡 😡 😡 😡 😡
      Aybars

DeSerT
      Katılımcı

ArkadaşŸlar şŸunu unutmayın ki Opet bu güne kadar drag yarışŸlarının yapılmasında en büyük destekçi olmuşŸtur. Ayrıca yaşŸanan bu kötü olaylarda opetin bir suçu yoktur. O yarışŸ için izin valilikten kimin adına alındıysa tüm sorumluluk ona aittir, başŸka kimseyi bağlamaz. Ama illa ki hata bulacaksak bunu yapmak çok kolay. En başŸta da yarışŸ esnasında pistten karşŸıdan karşŸıya geçecek kadar aptal seyircilerden başŸlayabiliriz. Bundan sonra yapılması gereken bir suçlu bulup onu meydanda sallandırmak değil , görevini yapmayan sorumluların görevini yapar hale getirilmesidir.

DeSerT
      Katılımcı

Ayrıca en başŸta Türkiye’nin en büyük gazetelerinden Hürriyet’in , daha sonra da diğer yazılı ve görsel basın kuruluşŸlarının kazanın olduğu günden beri verdiği haberlerin hemen hemen hepsi saçma sapan , cahilce , yanlışŸ , gerçeklik payı olmayan şŸeylerle dolu. Bu insanlar hiç araşŸtırma yapmadan kulaktan dolma yalan yanlışŸ bilgilerle haber yapmaya utanmıyorlar anlaşŸılan. Lütfen bu konuda tepkilerinizide gazete ve tv lerin internet sayfalarına yazın arkadaşŸlar. Yoksa bu gidişŸle bu insanlar hepimizi katil ilan edecek benden söylemesi…

Chevy_Killer_89
      Katılımcı

Diger sitede de soyledim burda da soyluyorum:Bu olayı kesinlikle protesto etmemiz lazım, hem Levent agabey için, hem de camiamız için…
      En uygun ortam Klasik oto toplantısı…

piyu
      Anahtar yönetici

Aybars Bursa’nın video’su bende de var, hemde tam tepeden ve tum yarıs tum detayları ile…

Cekim yaparken sürekli irkildiğim ve seyircilere çıkacakmışŸ gibi giden araçları çektikten sonra ıst-bursa arası teptiğim yola lanet ettiğim bir yarışŸtı… Sanayi sitesinde drag yapan zihniyetten de bu beklenir zaten :(

illetyus
      Katılımcı

Arkadaslar tum Amerikancilar olarak hepimize gecmis olsun diyorum..!

Zira boyle bir olay ister pist ortaminda ister trafikte bir gun hepimizin basina gelebilir.
      Ancak basta Dogan’in da bildigi gibi, hayatimda hic suretle yarismamis ve yarisma kavramini
      sevmeyen biri olarak soylemek istedigim bir kac sey var….

Herseyden once boylesine teknolojiye, yuksek hiz ve riske sahip, olmazsa olmaz kurallar
      gerektiren ve asil onemlisi her asamasinda cok ciddi bir disiplin gerektiren bir yaris
      turu, maalesefki henuz! bizim insanimizin yiyecegi bir halt degil…? Kimse kusura bakmasin.
      Bunun cok fazla detaylarina girmek istemiyorum, onceki yillardan beri bu tur yarislarla
      ilgisi ve deneyimi olan kisiler, her organizasyonda kucuklu buyuklu sacmaliklar ve
      eksikliklerle karsilasmis yada sahit olmustur.

Tabiiki bir ulkede, hersey bir anda profesyonelce baslayamaz ve zaman icinde gelisim
      gosterir ama, bu tur aktiviteler ve yarislar, ozellikle bizim milletimizde cokca gorulen,
      adam sendeciligi, yapilan isi kolaymis gorup “hallederiz aabi kolay” mantigini, eksik alt
      yapiyi, disiplinsizligi hic bir suretle kaldirmaz…..

Acikcasi bu gune kadar profesyonel anlamda bir organizasyona katilmadim ama surekli
      olarak bu isi yapan ve katilanlardan sikayet ve mevcut “aptalliklardan” baska birseyde dinlemedim.

Biz Amerikan otomobili tutkunlari ve icimizdeki yaris sevenler olarak su an icin !
      ne tepki koyarsak koyalim bu tip seylerin kararlarinin verildigi noktalarda ve yetki
      sahibi olan kisilerde bu ciddiyet olmadigi surece, bu isin mantiginin gercek anlamda
      olusmadigi surece hele hele tekellestirildigi muddetce, maalesef cok fazla seyin
      degiseceginide sanmiyorum.

Yarissak da yarismasak da, organize eden kisileri tanisak da tanimasak da, gozle gorulen ve
      ayan beyan ortada olan hatalari ve eksikleri ciddi anlamda sert ve kesin bir tavirla
      ortaya koymadigimiz surece, hatasi olan kisiler yada kurum tarafindan maksatli sekilde
      yanlis yonlendirilmis medya vasitasi ile yalan bilgi ile doldurulmus halk gozunde her bir
      Amerikan otosu sahibi patlamayi bekleyen mayin gozu ile gorulecek.

Medyaya bu gun icin ne kadar tepki koyup bagirip cagirsakda yine bisey degismez zira
      Medyada mesleki ahlak 80Ǣ€™ lerin ortalarinda bittiǢ€¦
      Tv yada gazeteler, herhangi bir haberi Ǣ€ş“satabilecekleriǢ€ sekle sokmadan yayinlamazlar, bunu unutmayalim.
      Bu ulkede de maalesef Ǣ€ş“yukaridakiǢ€ birinden gelen telefon yada rica veya baski ile is bitiyorsa,
      deneyin bakin onlari yonlendiren kisilerden daha agir bir aabi telefon acsin,
      olayin seyri ve yorumlari nasil degisecek.

Bence bu bir kaza degildi !
      Hatta suprizde degildi…..

Haberlerde verilen goruntu, sadece tek bir plandan cekilmis olmasina ragmen, oradaki tum
      ortam itibari ile kaza, basindan beri “geldim, buradayim” diye bas bas bagiriyor.
      Ve bu olay gerceklestikten sonra, isin ince detaylarina inerek arastirma yapmanin bir tek
      anlami var o da, hatalilar toplulugunun icinden sadece bir tek “gunah kecisi” secme
      cabasidir.
      Detayli tetkikler tabii ki yapilacak ama acaba degisen ne olacak ?.
      Kisacasi, bu olayin tum yuku bir yada birkac kisinin uzerine yuklenip, bu sefer gercek suclu bulunsa bile,
      bu isleri mantiken hazmedememis kisilerle devam edildigi surece
      bu aci olaylar tekrarlanacak.
      Ve inanin, bu islere resmi yetkili olan kisilerin, kac yildir bunlarla ugrastigi, ne kadar deneyimi oldugu,
      ne kadar bilgili oldugu belli bir noktadan sonra hic bir anlam ifade etmiyor….Onemli olan bu isin disiplinini kavramaktir !

Ben bu tip organizasyonlarda sadece seyirci olarak kalan biriyken bile haberdeki goruntulere ilk baktigim anda
      yirmiden fazla yanlis ve eksik gorebiliyorsam….
      Demekki “balik taa bastan beri kokuyor” ve acilen ciddi ! bir seylerin yapilmasi gerekiyor diyorum.
      Sizcede oyle degilmi ?

Peki nasil tepki koyucaz ve ne yaparsak etkili olurǢ€¦..?

Bu noktada soyleyeceklerim sadece sahsi fikrimdir :
      Bu ise yetkili olan kurumun duzenleyecegi hic bir seye kesin olarak katilmamakǢ€¦
      Ve sadece Amerikancilar olarak degil, ne Japoncusu, ne Almancisi, nede baska bir kategoride.
      O zaman belki birileri birseyleri anlamaya basliyacak.
      Bu tarz tepki koyma yontemi gecmis yillarda ulkenin genelini ilgilendiren daha onemli konularda yasanmistir.
      Ve gercekten bazen birilerine biseyleri anlatmanin baska yoluda yok gibiǢ€¦..

Olayda hayatini kaybedenlerin ailelerine bas sagligi ve Levent KESEN’ e acil sifalar diliyorum.

berkozler
      Katılımcı

arkadaşŸlar çok konuşŸmak istemiyorum bende ama 12 ayın 8-9 ayı antalyada yaşŸayan biri olarak şŸunu söylemeliyim bende dragları izlemeye gittim ama ortamı görünce aynen döndüm geldim,hem güvensiz,hem karmaşŸık tam bir amele pazarıydı..ben seyirci olarak gittim izlemedim,pilot olarak gitseydim yarışŸmazdım..bilmemem anlatabildim mi?

37 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.