34 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      firrebird
      Katılımcı

SONUNDA.. ❗

ArkadaşŸlarım, değerli site üyeleri;

Amerikanım’a kavuşŸtuğumu sizlerle paylaşŸmaktan mutluluk duyarım ;) :D
      Arabayı aldığım 1 hafta ancak oldu, ama işŸlerimin yoğunluğundan forumlara yazmaya ancak fırsat bulabildim. 1 hafta oldu ama ağzım kulaklarımda :D
      Son 6 aydır Amerikan’ların peşŸinde koşŸturuyorum, bir Amerikan sahibi olmak için uğraşŸıyorum, Amerikan’lar için Ankara’ya bile gittim ama sonunda başŸardım.

Biraz bahsediyim benim çocuktan, ’76 model Nova..
      Orjinal 54 bin km.de.. ıyi korunmuşŸ bir garaj arabası, kaportasında ufak tefek yaraları bereleri var ama genel anlamda çizgileri düzgün.. 250cu motor, 3 ileri otomatik şŸanzıman.. Klima, merkezi kilit, kırma direksiyon vs vs.. Arabanın üstündeki birçok parçası orjinal; taban halısı, jantları, paspasları orjinal. En kısa zamanda resimlerini de ekliycem..

Bu arada arabayı alma aşŸamasında benimle birlikte ordan oraya koşŸturup yardımlarını eksik etmeyen Hakan ve Can’a çok teşŸekkür ederim. Onlar olmasaydı benim bu işŸi bitirmem çok zor olurdu. ınce Mehmet sana da çok teşŸekkür, Nova’lar hakkında senden öğrendiklerim bana çok yardımcı oldu ;)

ArkadaşŸlar, ben Amerikanım’a kavuşŸtum, darısı AA’sı olmayan diğer Amerikan severlerin başŸına.. BaşŸta da senin TemPest.. :D

Angelus
      Katılımcı

Hacı her şŸey iyi güzelde sol ön jant egik arabanın ne zaman düzelteceğiz ?

firrebird
      Katılımcı

Hacı bütün yapılcak işŸleri sıraya koydum, yavaşŸ yavaşŸ yaptırıcam ;)
      Pazartesi sanayide olcam muhtemelen..

Angelus
      Katılımcı
      firrebird wrote:
      Hacı bütün yapılcak işŸleri sıraya koydum, yavaşŸ yavaşŸ yaptırıcam ;)
      Pazartesi sanayide olcam muhtemelen..

Desene senide Cevizlibag paket posta’da görecegiz bol bol :) Pzt.si günü bende sanayideyim görüşŸür plan projelerine bakarık…

firrebird
      Katılımcı

Valla Cevizlibağ paket posta için vakit var biraz daha :)
      E tamam o zaman süper, konuşŸuruk pzt. için.. ben sabahtan girip akşŸama çıkıcam muhtemelen :) ıvır zıvır işŸleri var, yaptıriyim bitsin diyorum

Pontiac301
      Katılımcı

hayırlı uğurlu olsun, yahu UR 847 güzeldir ortalama bir novadır soldan bir darbesi var,daha evvelki sahibi iyi niyetli bir amcaydı,ve araba hakiki concoursdur,ama bir iki eksiği var, kazasız belasız kullanman dileğiyle, kıl tüy detaylar halledilir,kapı kolçağı filan iki seneden beri kırıktı, onu değişŸtir, taksimde veya oto altayda vs vardır, kaşŸ göz stop vs en basit bulunan araba, ayrıca sakın jantlarını değişŸtirme, bowtie jantları muhteşŸemdir,gayet makul parayada aldın, o yüzden şŸansına şŸükret;) birde lpg taktınmı ohh tadından yeme ;) ha birde sakın unutma, mutlaka bir tane şŸanzıman soğutucusu koyalım!!!

firrebird
      Katılımcı

Eyvallah, çok sağol teşŸekkür ederim ;)
      Arabanın satışŸı sırasında, arabanın ilk sahibi ile tanışŸma şŸansım olmadı, ama tanışŸmak istiyorum en kısa zamanda..
      Oto Altay (Can) aynı renk kapı kolçağından şŸu anda elinde olmadığını söyledi, ben de kapı kolçağını geçici olarak panzota tutturdum :)
      Jantlarını değişŸtirmeyi hiç düşŸünmüyorum, ben de çok severim zaten bu göbekli bowtie jant modelini :)

Bütün yapılacakları sıraya koydum, önem ve aciliyet sırasına göre hepsini yavaşŸ yavaşŸ yaptırcam inşŸallah.. ;)

Angelus
      Katılımcı

Şu sanzıman sogutma radyator olayını ilk sıraya al bence. Sana soyledimmi hatırlamıyorum ama şŸart bişŸi. Pzt. günü detaylandırırız.

Pontiac301
      Katılımcı

dur yarın bende geliyim maslağa,

auyilmaz
      Katılımcı

Hayirli olsun ustad Nova…

haldic
      Katılımcı

Keyifle kullanmak nasip olur inşŸallah, Hayırlı olsun

XLR-V
      Katılımcı

Iyi gunlerde kazasiz belasiz kullanman dilegiyle hayirli olsun :)

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hayırlı olsun kardeşŸ kazasız belasız kullanman dileğiyle

darısı başŸıma :d

firrebird
      Katılımcı

LJok saol, teşŸekkür ederim ;)

auyilmaz wrote:
      Hayirli olsun ustad Nova…
      firrebird
      Katılımcı

LJok teşŸekkür ederim Haldic, amin valla inşŸallah ;)

haldic wrote:
      Keyifle kullanmak nasip olur inşŸallah, Hayırlı olsun
      firrebird
      Katılımcı

Saolasın üstadım teşŸekkür ederim :)

XLR-V wrote:
      Iyi gunlerde kazasiz belasiz kullanman dilegiyle hayirli olsun :)
      firrebird
      Katılımcı

teşŸekkür ederim tempest kardeşŸ, senin de amerikanım’ı aldım msjlarını bekliyoruz 4 gözle ;)

TemPest wrote:
      hayırlı olsun kardeşŸ kazasız belasız kullanman dileğiyle

darısı başŸıma :d

firrebird
      Katılımcı

Geldin de görüşŸemedik mi yoksa..?

Pontiac301 wrote:
      dur yarın bende geliyim maslağa,
      ozz
      Katılımcı

hayırlısı olsun, kazasız belasız guzel gunlerde kullan.. plakayı hatırlıyorumda lacivert miydi araba?

Tümer ARCAN
      Katılımcı

allabicim hayırlı olsun. şŸu an ki heyecanını allah herkese yaşŸatsın inşŸallah.

firrebird
      Katılımcı
      ozz wrote:
      hayırlısı olsun, kazasız belasız guzel gunlerde kullan.. plakayı hatırlıyorumda lacivert miydi araba?

çok sağol özgür abi..
      araba vişŸne çürüğü renginde, böyle koyu kıvamlı bi bordo, şŸarap gibi araba canımmm :)
      tavan vinili de sütlü kahve renginde..

senin ilanı da gördüm abi nette, çok hoşŸ duruyo makina ;) gönlüne göre olur umarım

firrebird
      Katılımcı
      amerikandelisi wrote:
      allabicim hayırlı olsun. şŸu an ki heyecanını allah herkese yaşŸatsın inşŸallah.

çok teşŸekkür ederim amerikandelisi :)
      amin abicim aminn, umarım tüm amerikan severler yaşŸar bu heyecanı 😉

firrebird
      Katılımcı

Benim çocuğun fotoları;

nova14mi.jpg

firrebird
      Katılımcı

nova44kl.jpg

piyu
      Anahtar yönetici

diri gözüküyor… güle güle kullan… amerikan’a giris icin dogru secim… parca sıkıntısı yok, keyifli, kolay alınıp satılan usta bulunan… tam muscle car zevki vermese de giris icin dogru secim… bununla pratik yaptıktan sonra daha güzel bisi almak lazım 😉

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

firrebird
      Katılımcı

kesinlikle, ben de öyle düşŸünüyorum bu benim için amerikan’a başŸlangıç arabası.. hele bununla öğrenelim amerikancılığın nasıl yürüdüğünü, gerisi de gelicek umarım ;)
      doğru, muscle car zevki yok ama yine de çok keyifli :)

bu arada; sanırım daha önce söylemeyi atladım, sen ve bu site olmasaydı, ben bu arabayı alamazdım, girişŸemezdim bu işŸe doğan.. bu yüzden yaptıkların ve siten için çok teşŸekkür ederim ;) :)

piyu wrote:
      diri gözüküyor… güle güle kullan… amerikan’a giris icin dogru secim… parca sıkıntısı yok, keyifli, kolay alınıp satılan usta bulunan… tam muscle car zevki vermese de giris icin dogru secim… bununla pratik yaptıktan sonra daha güzel bisi almak lazım 😉
      firrebird
      Katılımcı

çok saol tempest kardeşŸ, daha iyileri senin olur inşŸallah ;)

TemPest wrote:
      hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
      XLR-V
      Katılımcı

Sanki bugun trafige cikmis gibi saglam ve iyi bakimli duruyor .Senin adina cok sevindigimi belirtmek isterim :)

auyilmaz
      Katılımcı

Hakikaten cok diri duruyor yahu. :) Gule gule kullan…

Bende arayislardayim bakalim bulabilecek miyim?! 74 veya 75-76 TransAm bakiniyorum, bulduklarimda icime sinmiyor acikcasi… Millet resmen dagitmis arabalari yapacagim derken… Ustad kiskandim aracini vallahi, bende bunun formunda bir TransAm bulabilsem. :)

Pontiac301
      Katılımcı

ümit aradığın gibi transam var ama geçmişŸleri düzgün değil!! rakamlarda 20 milyar ve üzeri,

piyu
      Anahtar yönetici
      firrebird wrote:
      kesinlikle, ben de öyle düşŸünüyorum bu benim için amerikan’a başŸlangıç arabası.. hele bununla öğrenelim amerikancılığın nasıl yürüdüğünü, gerisi de gelicek umarım ;)
      doğru, muscle car zevki yok ama yine de çok keyifli :)

bu arada; sanırım daha önce söylemeyi atladım, sen ve bu site olmasaydı, ben bu arabayı alamazdım, girişŸemezdim bu işŸe doğan.. bu yüzden yaptıkların ve siten için çok teşŸekkür ederim ;) :)

piyu wrote:

valla amac tek zehiri yaymak……. amerikan sahibi olma ve kullanma zevkini ne kadar yayabilirsek o kadar guzel olur…

DEVAMMMMMM :)

auyilmaz
      Katılımcı
      Pontiac301 wrote:
      ümit aradığın gibi transam var ama geçmişŸleri düzgün değil!! rakamlarda 20 milyar ve üzeri,

Acikcasi sende farkindasindir, o otomobiller o kadar para asla etmez. Zaten harcanmis bir otomobilin benim icin degeri kalmamistir, cunku ne yapsan iflah olmaz. Mesela senin Camaro’nun fiyatina bakiyorum, otomobilini de az-cok biliyorum, fiyatinin hakkini cidden verecek bir otomobil, ama acikcasi gordugum TransAm’ler seninkinin yanina bile yaklasamaz. Parayi verip ustune, birde dunya masraf yapmak istemiyorum.

Acelem yok, ne zaman duzgun bir tane bulurum hemen dusunmeden alirim. UR 847 gibi bir tane diri TransAm cikar belki… :)

firrebird
      Katılımcı

LJok teşŸekkür ederim iyi dileklerin için ;)
      Arabam diye söylemiyorum gerçekten de 30 yıl boyunca iyi korunmuşŸ bi araba.. bundan sonra da ben aynı şŸekilde korumaya devam edicem, becerebilirim umarım :)

XLR-V wrote:
      Sanki bugun trafige cikmis gibi saglam ve iyi bakimli duruyor .Senin adina cok sevindigimi belirtmek isterim :)
      firrebird
      Katılımcı

çok teşŸekkür ederim, daha iyileri senin olur umarım ;)

valla ben 6 ay araba aradım ve bu 6 ay boyunca çok istedim bi amerikanım olmasını.. en sonunda 6 ay aramama da değdi sanırım.. :)

sıkıcı ve yorucu bir süreç kesinlikle; tam buldum diyosun fiyatta anlaşŸamıyosun.. yada adamlar çöp arabalara sanki satabilceklermişŸ gibi garip garip fiyatlar çekiyolar yaw diyosun bu arabaya bunu istiyolarsa -ki içine sinmiyo zaten araba- içime sinen düzgün arabalar kaç paradır acaba, alıyo seni bi ümütsizlik..
      ama şŸu var, sakın yılma derim araba aramaktan her ne kadar bezdirici bi süreç olsa da her arabayı gördüğünde yeni bişŸiler öğreniyosun bu bile çok değerli..

Ben de çok beğenirim TransAm’leri.. düzgün bi F body bulmak da gerçekten zor, hele ki makul fiyatlara.. ama şŸans bu, nerden gelip seni bulacağı hiç belli olmuyo, onu için hiç ümidini kaybetmeden aramaya devaammm, bakarsın çat diye karşŸına çıkıverir bigün :)

auyilmaz wrote:
      Hakikaten cok diri duruyor yahu. :) Gule gule kullan…

Bende arayislardayim bakalim bulabilecek miyim?! 74 veya 75-76 TransAm bakiniyorum, bulduklarimda icime sinmiyor acikcasi… Millet resmen dagitmis arabalari yapacagim derken… Ustad kiskandim aracini vallahi, bende bunun formunda bir TransAm bulabilsem. :)

34 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.