Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) BU ARABADAN ARIYORUM

61 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      fehmi
      Katılımcı

BANA BU MıNǜBǜSTEN BULAN OLURSA YERıNı KENDı BELıRLESıN BEN O ARKADAŞTAN ALAYIM BEN MERSıNDE YAŞIYORUM BU MıNǜBǜSTEN TǜRKıYEDE OLDUKLJA FAZLAYDI AMA OTOMOBıL OLMADIÐI ıLJıN KLASıK SINIFINA GıRMEYECEÐı DǜŞÇœNǜLǜP HEP HURDAYA LJIKARTILMIŞ AMA TEK TǜK BǜYǜK ŞEHıRLERDE VAR ıMıŞ HURDACILARDA FıLAN VEYA RUHSAT PROBLEMı OLUPTA HURDAYA LJIKARILAMAYANLAR OLABıLıR YERıNı BELıRLEYıP BANA ULAŞAN KıŞıYE 1500 YTL NAKıT OLARAK VERECEÐıM BURADA PARA TEKLıF ETMEMıN SEBEBı KıMSE YANLIŞ ANLAMSIN O ARKADAŞIMIZDA BELKı ıŞıNDEN GǜCǜNDEN KALACAK EMEK EDECEK BULMAK ıLJıN BEN ıNTERNETTEN LJOK ARAŞTIRDIM TǜRKıYEDE ıNTTEN HıLJ BıR SONULJ ALAMADIM ARABANIN ORJıNAL ADI FORD FALCON ECONOLıNE 1961 DEN 1967 YE KADAR OLAN BENıM ARADIÐIM KASA 0535 666 7412

http://www.ford-econoline.com/vans/vans.html

fehmi
      Katılımcı

konuyu yanlışŸ yere koyduğum için özür dilerim ARANAN ARABALAR KISMINA KOYMAM GEREKıYORMUŞ

riko
      Katılımcı

Verdiğin link çalışŸmıyor, dur bir iki resim attırayım sana

Pick up
      econoline.jpg

Minibüs
      Ford_Camper1.jpg

Panel van
      econoline_405-217_c50.jpg

fehmi
      Katılımcı

riko çok teşŸekür ederim kardeşŸ ayrıca foruma foto koymayı becerememişŸtim sen benim yerime foto koymuşŸ oldun onun içinde ayrıca tşŸkrler ardığım araba budur arkadaşŸlar

illetyus
      Katılımcı

Bunlardan bizim burda 2-3 tane vardi bi aralar….
      Biraz arastiralim bakalim hala duruyormu ? 🙄

fehmi
      Katılımcı

illetyus kardeşŸ heycanlandırdın beni hadi bakalım inşŸallah olur ben adana konya ve gaziantepteki tüm hurdacı trafik takipçisi eski yaşŸlı ustalara filan haber bırakabildiğim kadar bıraktım o bölgelere biraz fazla gidiyorum yayınevim var işŸ icabı seyahate çıkıyorum mümkün olduğunca her gittiğim yerlere haber bırakıyorum ilginiz için teşŸekürler BU MıNǜBǜS BANA O KADAR LAZIMKı MANEVı OLARAK ANLATAMAM HER RESMıNı GǖRDǜÐǜMDE LJOK DUYGULANIYORUM

Szopen
      Katılımcı

LJok sevimli görünüyor, özellikle kırmızı pick up :)

fehmi
      Katılımcı

evet dostum gerçektende öyle yaaaaa

illetyus
      Katılımcı

Tamam bakicam gercekten, bende merak ettim hala duruyorsa haber veririm.
      Eskiden beri bende gorurdum hep banada cok sempatik gelir bu model

firrebird
      Katılımcı

linke ilk başŸta ben de girmedim de
      http://www.ford-econoline.com şŸeklinde girince açıyor..
      çok tatlı, çok güzel resimler var sitede..

riko wrote:
      Verdiğin link çalışŸmıyor, dur bir iki resim attırayım sana
      fehmi
      Katılımcı

firrebird ellerine sağlık kardeşŸ linki düzeltmişŸssin şŸimdi dört gözle illetyus tan gelecek haberleri bekliyorum tamam duruyormuşŸ dediğinde anında ordayım

fehmi
      Katılımcı

oldu olacak bide motor’un resmini koyayım barii V8

firrebird
      Katılımcı

rica ederim abicim, ne demekk 😉

pendik sanayiinde daha eski yıllarda hakikaten hiç beklemediğiniz arabalar çıkabiliyordu karşŸınıza, şŸimdi artık eskisi gibi değil malesef.. :(
      sanayide uzun zamandan beri hurda halde duran bi minübüs vardı, verdiğin linkdeki resimleri ilk gördüğümde yahu dedim olabilir mi acaba!? dün baktım ama malesef, alakasız bi arabaymışŸ :(

yine pendik sanayinde aklımda 1,2 yer daha var.. bu minibüsün senin için ne kadar önemli olduğu yazdıklarından çok açık anlaşŸılıyor, umarım güzel bi haber çıkar bişŸekilde bi yerlerden :)

bu resimdeki de çok façaymışŸ beeahh..bayaa potansiyelli bi arabaymışŸ valla her şŸekle girebiliyo, süper.. :)

fehmi wrote:
      firrebird ellerine sağlık kardeşŸ linki düzeltmişŸssin şŸimdi
      dört gözle illetyus tan gelecek haberleri bekliyorum tamam duruyormuşŸ dediğinde anında ordayım
      fehmi
      Katılımcı

evet firrebird hak veriyorum tüm arkadaşŸlarım abii bulsan bulsan istanbulda bulursun diyorlar bende ara sıra istanbula gidiyorum cağaloğluna ama malum istanbul bir derya nerde neresini gezeceksin anca çıkarsa sizler gibi arkadaşŸların sayesinde bir elin nesi var misali internet aracılığıyla onlarca yüzlerce kişŸiye ulaşŸmak mümkün araba hakkında şŸekilden şŸekile girebiliyor sözünede hak veriyorum al sana ne şŸekle sokmuşŸlar bir foto daha bu amerikalılarda sınır yok valla ))))

firrebird
      Katılımcı

valla süper.. 8)

uğraşŸma isteğin, şŸevkin, azmin olacak, paran olacak, zamanın olacak..
      işŸte sonuç ortada..

55ford
      Katılımcı

arkadaşŸım satılık olup olmadığını bilmiyorum ama izmir bornovada suudi turizmin sahibinde ford falcon minibüs var açık garajında diğer amerikanlarıyla duruyor,bir tanede daha önce 2,sanayide duran plakasız daha sonra urla girişŸinde bir evin önünde gördüğüm hattan çıkma yakınen incelediğim için biliyorum eksiksiz tam parça arabası olacak bir araba vardı, urladakinin durup durmadığını bilmiyorum uzun zamandır o tarafa gitmedim,biraz araşŸtırma yapar sonuçları burdan bildiririm.

fehmi
      Katılımcı

firrebird kardeşŸ bizim buralarda bu kültür pek yok anca en fazla yapılan modifiye şŸahin leri doğan görünümlü yapmak varsa yoksa bu halkın çok küçük bir bölümünün ilgisini çekiyor bazan bakıyorum adamlar sıfır km araba alıyor modifiye etmek için heryerini kesip biçiyorlar geçenlerde benim bir arkadaşŸ araba alıyordu 94 model toros aldığı adama diyorki temiz değilmi boya filan varmı diye soruyordu adam başŸladı gülmeye abii dedi mercedesmi alıyon 94 model araba kaç yerinin boyandığını bir alah bilir bide arabanın kendi ))))) yani senin anlıcağın bizde bu işŸler çok amatörce yapılıyor bilmiyorum hak verirmisin

fehmi
      Katılımcı

55 fford kardeşŸ izmir karşŸıyakada çok samimi arkadaşŸım var senden ricam bana tam tarif etmen gerçi hemen söylersem gider oralara bakarda olursa msn den adresimi kaydedersen konuşŸlursak çok sevinirim fhmldg@hotmail.com sen bir bak kardeşŸ eğer duruyorsa izmire gelme imkanım var sen bul ben gelirim 1 veya 2 gün içinde

55ford
      Katılımcı

arkadaşŸınız, bornova merkeze giderse kime sorsa gösterir suudi turizmi zaten suudi aracın sahibinin ismi eski bornavalıdır

illetyus
      Katılımcı
      fehmi wrote:
      yani senin anlıcağın bizde bu işŸler çok amatörce yapılıyor bilmiyorum hak verirmisin

Hic merak etmeyin burada da bu isleri profesyonel seviyede yapanlarin sayisi iki elin parmaklarini gecmez ama buradada cesitlilik fazla ve amatorluk yaygin oldugu icin “dogru olanin” bu sekilde oldugu zannedilir.

Ayrica aradiginiz model ile ilgili olabilecek tanidigim tum cevreye haber biraktim……Bende beklemedeyim, haber ciktigi zaman bildirecegim.
      Umarim buluruz….

fehmi
      Katılımcı

ıLLETYUS kardeşŸ güzel söylemişŸssin gerçi şŸunuda göz önünde bulundurmak lazım diye düşŸünüyorum memleketimizin durumu malum ekonomik olarak bazı şŸeyleri aşŸamıyoruz bu işŸlerde bol para harcamayı gerektiriyor o yüzden amatörce olmasınada hak vermiyor değilim türkiyedede parası bol olanlarda amerika ve avrupadakiler kadar güzel yapıyorlar yinede sizin kadar bu işŸleren anlamıyorum sizler benden biraz daha iyi biliyor ve yakından takip ediyorsunuz inşŸallah hqber bıraktığınız yerlarden birinden netice alırız (((bu arda bir foto daha atimm)))

illetyus
      Katılımcı

Dogru ama bu konuda “detay” bir nokta varki oda bir cok seyin yanlis olmasina, bilinmesine yada gelecekteki meraklilarinda yanlis yonlendirilmesine yol aciyor.
      Tabii ekonomik sartlar bircok konuda kisitlayici hatta engelleyici olabiliyor ama isin aci tarafi, bir kaci disinda ekonomik yonu kuvvetli olanlarinda yaptigi o kadar sacma sapan ve yanlis uygulama varki….Arastirma ve ogrenme tembeli bir toplum oldugumuz bu konuda bariz bir sekilde ortaya cikiyor zaten.
      Finansal imkani zayif olan kisinin ne yapabilecegi az cok belli ama diger taraftakilerin basit bir hava filitresine 400 dolar bayilip ardindan 100 beygir net aldim aabi demeleri dahasi bunu “inanarak” soylemelerine ne demeli…Haa bide cufcuf duduk takanlar var, onlarda sogan cucugu kadar motordan 500 Hp. filan aliyordur herhalde……..

fehmi
      Katılımcı

Tabii ekonomik sartlar bircok konuda kisitlayici hatta engelleyici olabiliyor ama isin aci tarafi, bir kaci disinda ekonomik yonu kuvvetli olanlarinda yaptigi o kadar sacma sapan ve yanlis uygulama varki….Arastirma ve ogrenme tembeli bir toplum oldugumuz bu konuda bariz bir sekilde ortaya cikiyor zaten.

BU DEDıÐıNDE SǖYLıYECEK HıLJBıŞEYıM YOK HAKLISIN AYRICA CUFCUF DǜDǜK OLAYINA NE KADAR GǜLDǜM LJOK GǜZEL BıR TABıR OLMUŞ ))) BıZıM BURALARDA LJOK YAYGIN CUFCUF ıNEK BǖÐǜRTǜSǜ FıLAN )))

illetyus
      Katılımcı

Tesekkur ederim ama bu konudaki bilinc, sadece benim dogru tespitte bulunmamla yada uc bes kisinin daha iyi “bilmesi” ile kalmasaydi keske….Gonul gercekten bu bilincin genele yayilmasini istiyor.

fehmi
      Katılımcı

BU KADAR LAFIN ǜZERıNE BU AMERıKAN ARABA SıTESıNE BıR TEŞEKKǜR BORLJLUYUZ HEM BıLıNLJ MESELESı VE ıLGıLı ALAKALI ANSANLARIN TOPLANIP FıKıR VE GǖRǜŞLERıNı PAYLAŞACAÐI LJOK GǜZEL BıR SıTE OLUŞTURMUŞLAR EMEÐı GELJENLERıN ELLERıNE SAÐLIK

piyu
      Anahtar yönetici

hahahaha tesekkurler… enfes olmus… eline saglık…. :)

fehmi
      Katılımcı

RıCA EDERıM SıZLERıN ELLERıNE SAÐLIK

_sinan_
      Katılımcı

al abim sahibindende var bitane , fiyat birazx, tuzlu gibi ama tabi oda senin bileceğin işŸ :)

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3101706

fehmi
      Katılımcı

ooo sinan kardeşŸim çok ama çok saol hemen şŸimdi mesaj atıyorum bu şŸahasa telefonunu vermemeişŸ ben bu arabayı bi şŸekilde alırım inşŸallah allah izin verirse fiyatı biraz dediğin gibi fazla çekmişŸte pazarlıkla bayya bir düşŸer umarım arabada temizmişŸ yaaa sinan ben o kadar baktım sahibindene araba com fian hatta googleye türkçe sayfalardan arattırdım nasılda bulamamışŸım HELAL OLSUN SANA BU ARABAYI ALABıLıRSEM Kı ALLAHIN ıZNıYLE ALIRIM SǖZǜM SǖZ ıLK BAŞTA SǖYLEDıÐıM ŞEYı HEMEN YERıNE GETıRıRıM BENıM MAıLıMı EKLERMıSıN LǜTFEN fhmldg@hotmail.com

fehmi
      Katılımcı

arkadaşŸlar ne ilginçtirki burnumun dibinde bana 40 km uzaklıkta bi tane buldum biraz dökük bayaa bi dökük olmasına rağmen işŸ görür en azından benim işŸimi görür bu gün çektik getirdik arabayı yakında fotolarınıda siteye koyarım inşŸallah aldığım halin ve ne hale geldiğinin fotolarını herkese ilgi alakasından dolayı çok ama çok teşŸekürler verdiğim parayıda duysanız çok gülersiniz arabanın plakası yok sadece

illetyus
      Katılımcı

Haydi hayirlisi…….

Gozunuz aydin.

riko
      Katılımcı

fehmi, hayırlısı olsun, inşŸallah istediğin halede getirirsin kısa sürede.

55ford
      Katılımcı

resmi büyütürseniz iki otobüsün arasında falconu görebilirsiniz mavi metalik

piyu
      Anahtar yönetici
      fehmi wrote:
      arkadaşŸlar ne ilginçtirki burnumun dibinde bana 40 km uzaklıkta bi tane buldum biraz dökük bayaa bi dökük olmasına rağmen işŸ görür en azından benim işŸimi görür bu gün çektik getirdik arabayı yakında fotolarınıda siteye koyarım inşŸallah aldığım halin ve ne hale geldiğinin fotolarını herkese ilgi alakasından dolayı çok ama çok teşŸekürler verdiğim parayıda duysanız çok gülersiniz arabanın plakası yok sadece

fehmi yani yola çıkartamayacaksın ???

fehmi
      Katılımcı

sorma abii yaaaa çıkartacam çıkartacamda yaşŸım 34 heralde ömrümden ömür götürecek gibiye benziyor valla fotoları koyunca ne demek istediğimi anlarsın
      )))))

riko
      Katılımcı

Fehmi, dürümevimi yapıcan yoksa ford’u :) :)

Neyse, fotoları bekliyoruz.

fehmi
      Katılımcı

valla rikoo acaip güzel fikirde işŸim gücüm var allaha şŸükür yoksa amerikanaraba diye bir dürümcü nostalji yapardı yanii biliyorsun bizim buralarda acılı adana yenmezsse olmaz hergün )))) dijitall foto makinası var arkadaşŸta onu alimde çekecem fotoları

Angelus
      Katılımcı
      riko wrote:
      Fehmi, dürümevimi yapıcan yoksa ford’u :) :)

Neyse, fotoları bekliyoruz.

Komple WD 40 sık acentadan çıkmışŸ gibi olur… ılk günkü gibi…

piyu
      Anahtar yönetici
      fehmi wrote:
      sorma abii yaaaa çıkartacam çıkartacamda yaşŸım 34 heralde ömrümden ömür götürecek gibiye benziyor valla fotoları koyunca ne demek istediğimi anlarsın
      )))))

ben yurumez anlamında sormadım… plakası yok ise trafiğe çıkamayacaksın?

bildiğim kadarı ile hurdaya çıkmışŸ araçların geri dönüşŸü yok !!!

55ford
      Katılımcı

(img)http://img526.imageshack.us/img526/9748/fotoc49fraf00701mc5.jpg(img)

theunforguven
      Katılımcı

erdoğan ağabey küçük eklemişŸ. burada biraz daha belirgin. bornovadaki araç bu…
      fotoraf0070nw0.jpg

fehmi
      Katılımcı

öncelikle ilyetyus rico 55 for piyu firrebörd angelus hayırlı olsun dilekleriniz için teşŸekür ederim gerçi hayırlımı olacak yoksa başŸa bir belamı aldım orası birazx meçhul niye böyle diyorum derseniz aldığım arabaya vardiğim para çok komik dediğimden anlamışŸ olmanız lazımm hehehe arabanın içine son 8 yıldır hiç kimse binmemişŸ ama heryerinden ot çıkmışŸ inannın arkadaşŸlar hanımla papaz olduk ben bu aravbayı daha doğrusu bu teneke yığınını bahçeye koymam dedi gelen geçen bize güler bide arabayı koymakiçin bahçe kapısının üzerindeki demir parçayı ispralle kesmekte cabası piyunun dediklerine katılıyorum ama ben hurdaya çıkann arabalarında daha sonra tekrar plaka alınabileceğini sanıyordum yanlışŸ biliyormuşŸum o sadece çekme plakada oluyormuşŸ anlamadan bilmeden atladık bizde hemen heyecan yaptık arbanın nerdeyse sadece dışŸ kaporta ve motoru duruyor geriye kalan teferruatlardan eser yok vites kolundan tutunda km gösterge panelinden gaz pedalına kadar aklınıza ne geliyorsa mahallenin çocukları bundan yıllar önce sökmüşŸler yanii sizin anlıyacağınız BU ARABADAN ARIYORUM topici hala geçerli inşŸallah bulursan,m plakası olan eli ayağı düzgün bişŸey alırım sahibinden com da bulan sinan arkadaşŸımlada mail yoluyla konuşŸtuğumuz gibi bitane eli ayağı düzgün bir araba bulduk oda çok astoronomik rakam istiyor daha doğrusu adamı çok oynatmışŸlar adam benim ciddi olduğumdan şŸüpeli benide oynatıyor sandı ciddiye almadı fiyatını yükseltti üstüne üstlük sinanla bu kanıya vardık yanii biz neyse bu izmirdeki arabanın fotolarını hafiyee edasıyla yukardan biyerden fotolarını çeken şŸeunforguven gardaşŸımada sonsuz teşŸekürlerimi sunuyorum buraya arkadaşŸım gidecek şŸu an izmirde değil 1 hafta sonra izmirde olacak bi şŸansımızı deneyelim bakalım

piyu
      Anahtar yönetici

uzun zamandır dusundugum bir hurda projesi var ama cokta afise etmemek lazım diye kendime saklıyordum… aynı renk aynı aractan olur ise aynı plaka ile kullanılabilir belki, nasıl olsa kimse motor sase numarasını okumayı bilmiyor 😈

riko
      Katılımcı

piyu, taksicilerin kullandığı bir taktik bu, aynı plaka ile çalışŸan taksiler var.

Olur tabi, niye olmasın :)

fehmi
      Katılımcı

evet bencede olabilir haklısın

piyu
      Anahtar yönetici

aramızda kalır umarım 😉

fehmi
      Katılımcı

sadece forum üyelerinin arasında 😆

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı
      piyu wrote:
      uzun zamandır dusundugum bir hurda projesi var ama cokta afise etmemek lazım diye kendime saklıyordum… aynı renk aynı aractan olur ise aynı plaka ile kullanılabilir belki, nasıl olsa kimse motor sase numarasını okumayı bilmiyor 😈

hurda belgeli aracım bloğu ve perçinle tutturulmuşŸ şŸasi numarasıda aktarılırsa :) mis mis okusalarda bişŸi yapamazlar

Angelus
      Katılımcı
      TemPest wrote:
      piyu wrote:

hurda belgeli aracım bloğu ve perçinle tutturulmuşŸ şŸasi numarasıda aktarılırsa :) mis mis okusalarda bişŸi yapamazlar

Yurdumda bol bol Chevrolet markalı Buick geziyor :)

firrebird
      Katılımcı

valla abicim hak vermemek mümkün diil…
      güzel Türkiye’mde modifiye olayı maalesef şŸu iki ana grup altında toplanıyo;
      1. senin de dediğin gibi doğan görünümlü şŸahinler.. “abi sen bunun yayları bi bakla kescen, bi de 15 jant atıcan bak nasıl duruyo” mantığı.. :)
      2. bi de arabanın önüne, arkasına, sağına, soluna abuk sabuk bişŸeye benzemeyen fiber yığınları takıp ciks ciks takılma mantığı.. :)

tabiki bu 2 ana grup kendi içlerinde kollara ayrılabiliyolar.. :D

onun için biz bildiğimizden şŸaşŸmayalım..
      şŸahsen benim için önemli olan yapılan herhangi bi işŸin (bu araba/amerikan alıp satmak/toplamak da olabilir, prof işŸ hayatında günlük yaptığım herhangi bir işŸte olabilir, herhangi bir işŸ işŸte :) ) içime sinmesi.. bu sitede bu forumlara yazan her arkadaşŸın da böyle düşŸündüğüne inanıyorum, forumlarda yazılanlarda bunun bir göstergesi zaten… 😉

fehmi wrote:
      firrebird kardeşŸ bizim buralarda bu kültür pek yok anca en fazla yapılan modifiye şŸahin leri doğan görünümlü yapmak varsa yoksa bu halkın çok küçük bir bölümünün ilgisini çekiyor bazan bakıyorum adamlar sıfır km araba alıyor modifiye etmek için heryerini kesip biçiyorlar geçenlerde benim bir arkadaşŸ araba alıyordu 94 model toros aldığı adama diyorki temiz değilmi boya filan varmı diye soruyordu adam başŸladı gülmeye abii dedi mercedesmi alıyon 94 model araba kaç yerinin boyandığını bir alah bilir bide arabanın kendi ))))) yani senin anlıcağın bizde bu işŸler çok amatörce yapılıyor bilmiyorum hak verirmisin
      firrebird
      Katılımcı

birkaç günden beri siteye girememişŸtim..
      girmeyeli gene bayağı bir gelişŸmeler olmuşŸ :)

arabayı bulabildiğine çok sevindim.. şŸu plaka olayı da olmasaymışŸ.. ama ne demişŸler, minareyi çalan kılıfını hazırlar :)
      ee bi de neydi, demokrasilerde çareler tükenmezzz :) :D

bir şŸekilde uydurur, işŸleri yoluna sokabilirsin umarım.. bir de izmir tarafından zorla bakalım, gelişŸmeleri bekliyoruz ;)

fehmi wrote:
      .. piyunun dediklerine katılıyorum ama ben hurdaya çıkann arabalarında daha sonra tekrar plaka alınabileceğini sanıyordum yanlışŸ biliyormuşŸum o sadece çekme plakada oluyormuşŸ..
      fehmi
      Katılımcı

firrebirt teşŸekür ederim sevindiğine vallaben artık hergün giriyorum müdavim oldum foruma nerdeyse eskiden yazılanlara göz atıyorum bide işŸ güç yok şŸu an tatildeyiz malum kitapçılık yapıyorum okullar tatil bizde tatil ufak tefek işŸ oluyor onuda bizim kızlar hallediyor büroda gerçi yine gündüzleri pek boşŸ duramıyorum üzüm işŸide var biraz onla ilgileniyorum BU BıZıM ADMıN BENıM KAFAMDA IŞIK YAKMAMA SEBEB OLDU DǜŞÇœNDǜÐǜM BıŞEY VAR EÐER PROBLEM OLURDA MAHKEMELıK OLURSAMDA HEMEN ADMıNı OKURUM hehehe 😆 😆 😆

fehmi
      Katılımcı

PıYU yukarda söylediklerim şŸaka haa ciddiye alma aman! ama işŸin gerçeği düşŸündüğüm bişŸey var eğer şŸu izmir işŸi olmazssa

riko
      Katılımcı

ATV her öğlen hatırla sevgilim dizisinin tekrarını veriyor (dizi 60 lı yıllarda geçiyor)
      Bu günkü bölümde Bolu Kıbrıscık’ta geçiyordu, öyle boşŸ boşŸ bakarken bi baktım, yolcu minibüsü Ford Econoline, yani Boluda bir tane var demekki :)

fehmi
      Katılımcı

riko çok saolasın teşŸekkür ederim nasılda yakalamışŸssın dizinin içinde dediğin gibi demekki boluda bitane var benim olduğum yerde çok amerikancı var bayaa hastaları yanii inanın bahsediyorum siteden bugün bahsettiğim bir yaşŸlı usta var buralarda namı biraz fazladır çok sevindi hadiiiyaa demek internet denen şŸeyin içinde toplanıyor bu amerikancılar ha diyede bir offf çekti ben bilgisayar işŸinden anlasam neler yazarım o siteye ahh bir bilsen dedii ve bir kaç anısını anlattı çok keyifliydi hemde dertli bundan 10 15 yıl önceleri ne amerikanları kesip kesip hurdacılara demir fiyatına sattılar valla hepsinde gönlüm kaldı onlar kesiyordu ben eriyordum filan dedi neyseee benim minübüsten konuşŸtuk adamı ağzı açık dinledim valla falcon fordları gözümü bağlasınlar motorunu darmadağın edip geri toplarım dedii acaip zevkli bir sohbet oldu yaniii

riko
      Katılımcı

fehmi, işŸyeri komşŸumun babasının eskiden Topkapı da büyük arazi içinde evi varmışŸ, sonradan istimlak edilmişŸ oralar, komşŸu birgün resimlerini gösterdi evin, belki 50 senelik resimler,bahçede iki tane Studebaker. Biri commander, hani şŸu mermi burunlu olan,kırmızı renk tek kapı , öbürüde çok eski model bir kamyonet, ama resimde ikiside cillop gibi.

Gözlerim açıldı bir anda :) ya naaptı baban bu arabaları dedim, “valla arızalandılar, o zaman parça bulamadı yaptıramadı, arabalar uzun süre yattı, sonra trafikten kaydını sildirip baltayla falan parçalayıp hurdaya sattı”dedi… :(
      Babasını bulup kafa atmayı düşŸündüm bir an, ama adam rahmetli olmuşŸ, töbe töbe… :(

Mustafa YÜKSEL
      Katılımcı

ama öyle düşŸünmemek lazım insanlar bazen cidden bu gibi durumlarda sinirle çok kötü şŸeyler yapmışŸlar. sonuçda hepimiz insanız sinirlenince adam 20 30 yıl sonrasını düşŸünemiyo

fehmi
      Katılımcı

valla riko yazıyı okurken yemin ederim heycanla okudum ama ((arabalar uzun süre yattı,sonra trafikten kaydını sildirdp baltayla falan parçalayıp hurdaya sattı dedi)) kısmına kadar bide biliyor gibi ahkam kesmek istemiyorum bunları yeni duymuşŸtum Studebaker. Biri commander

riko
      Katılımcı

Yani biri Studebaker commander, öbürüde Studebakerin kamyoneti demek istemişŸtim

Bahsettiğim mermi burun Commander, şŸöyle bişŸey hocam

wrighton6.jpg

1951%20STUDEBAKER%20Commander.jpg

fehmi
      Katılımcı

aaa güzelmişŸ valla bayağı sempatik duruyor bu araba arkadaşŸının babası parçalamasaymışŸ şŸimdi altın değerindedir bunlar

kemalakel
      Katılımcı

Merhaba arkadaşŸ,
      Soruna ve arayışŸına belki biraz geç oldu kusura bakma.
      Bahsettiğin minibüsten plakalı olarak oldukça orijinal sayılır bir tane biliyorum, istersen cevabına göre sana yazarım. Selamlar

ozz
      Katılımcı
61 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.