Ana Sayfa Forumlar Forumlar Sohbet (Konu Sınırlamasız) Bir Amerikanın Kazandırdıkları

58 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Yazar
    Yazılar
      Angelus
      Katılımcı

dscn3035hs7.jpg

dscn3036pk6.jpg

Tez zamanda bir amerikanın kazandırdıkları bunlar 😆 😆

chevyman
      Katılımcı

😯 😯 😯 😯 😆 😆

XLR-V
      Katılımcı

LOL,baya guzel seyler kazandirmis :D

_sinan_
      Katılımcı

ahhahahahaha , benzincilerde amerikanları seviyo galiba :D

illetyus
      Katılımcı

Ustat…. 8)
      Simdi o masanin uzerinde toplam kac Litre benzin var sence 😈

riko
      Katılımcı

Benzinciler. com sitesindede bir benzinci arkadaşŸ, “bir Amerikanın kazandırdıkları” diye topik açmışŸ tesadüf, demin gördüm.
      Ama oradaki resim biraz farklı ,ağzında puro olan ve paraları havaya savuran bir adam resmi var. :):):)

zimazima
      Katılımcı

sol alt köşŸeye dikkat.benzinci vermedi ama :)

riko
      Katılımcı

zimazima, motosiklet merakıdamı var sende, alt rafta bir cruıser görüyorum.

zimazima
      Katılımcı

baba sorma ben çok seviyorum ama bu meretleri kendimizi pek sevdiremedik.ne zaman bindiysem düşŸtüm.en son honda silverwing aldım ondan da düşŸünce iki kez sattım.bazen scooter’a filan biniyorum yetiyo

Angelus
      Katılımcı

Valla bugün 1 büyük kaymon 1 tanede ufak daha katildı :)

riko
      Katılımcı

zimazima bu hastalık 20 senedir falan bendede var aga, sana bir resim yolluyim, ben ve Dragstar’ım :)

e7a0474b8e2148e390132d3070b35d70.jpg

zimazima
      Katılımcı

bazen genede gözüm kaymıyo değil ama bmw gibi set çekerim diye korkuyorum.gene bi kaza sonrası tövbe dedim bmw’ye.aynı akıbet motorların başŸına gelmesin.

zimazima
      Katılımcı

allah kaza bela vermesin kardeşŸim.sende en babasını almışŸsın valla tekerine taşŸ değmesin

Angelus
      Katılımcı

HASTASIYIMMM!!!!!

Rs77NaziSidecar.jpg

zimazima
      Katılımcı

ben şŸimdilik bununla idare edicem :)

riko
      Katılımcı

angelus, bu bir Rus yapımı Ural, 2 Dünya savaşŸından beri üretiliyor.
      Adamlar bunu bir BMW R 75 i başŸtan aşŸağı söküp ve tersten başŸa yeniden çoğaltarak “reserve engineering” yöntemiyle yapmışŸlar.

Angelus
      Katılımcı
      riko wrote:
      angelus, bu bir Rus yapımı Ural, 2 Dünya savaşŸından beri üretiliyor.
      Adamlar bunu bir BMW R 75 i başŸtan aşŸağı söküp ve tersten başŸa yeniden çoğaltarak “reserve engineering” yöntemiyle yapmışŸlar.

Acaip hoşŸuma gidiyor bu tarz motorsikletler .. :)

Angelus
      Katılımcı

Son durumumuz bu

zimazima
      Katılımcı

japon modeli “reserve engineering”.bu ruslarda casusmuşŸ demek. kopyacılar işŸte noolcek.bazen kopyalar asıllarından güzel oluyo

riko
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Acaip hoşŸuma gidiyor bu tarz motorsikletler .. :)

Hocam o zaman buyur sana bir iki ural daha.

image002.jpg

bike06.jpg

riko
      Katılımcı

Ya BP reklamlarında o Ferrariler için vitesli falan gibi bişŸeyler diyordu, nasıl vitesliymişŸ onlar ?

Angelus
      Katılımcı

Bunlarda benim arabalar.

Angelus
      Katılımcı
      riko wrote:
      Ya BP reklamlarında o Ferrariler için vitesli falan gibi bişŸeyler diyordu, nasıl vitesliymişŸ onlar ?

LJift zemberekli .. :) KalkışŸ ve hız .. kalktıktan sonra atıyo vites 2 ye geçiyor.

riko
      Katılımcı

Angelus, o arabalardan bende 1/18 ve 1/24 olmak üzere 32 tane var, eskiden çok ender buluyordum ve buluncada kapıyordum hemen.
      Şimdi her yerde envayi çeşŸidi satılmaya başŸladı, bulmak bakkaldan sigara almak kadar kolaylaşŸınca benimde zevkim kaçtı, almıyorum artık.

zimazima
      Katılımcı

yaa hakikaten yaw.ben memur çocuğuydum aga nerde öyle 3-5 milyona basket topu falan.kupa marka basket topu alacam diye bi ay elektrikçide çalışŸtıydım walla.matchbox vardı o zaman.majorette’yi beğenmezdik bile. şŸimdi envai çeşŸit valla haklısın

Angelus
      Katılımcı
      zimazima wrote:
      yaa hakikaten yaw.ben memur çocuğuydum aga nerde öyle 3-5 milyona basket topu falan.kupa marka basket topu alacam diye bi ay elektrikçide çalışŸtıydım walla.matchbox vardı o zaman.majorette’yi beğenmezdik bile. şŸimdi envai çeşŸit valla haklısın

Sormayın.. Hatırlıyorumda bir Nike Air Pump veya Adidas Torsion dünyanın parasıydı aldıramamışŸtım .. Futbol top alamaz lastik toplarla idare ederdik… Neredeenn Nereyee…. Şimdi 5 ytl ye meşŸin toplar satılıyor.

zimazima
      Katılımcı

135,000 ytl staj maaşŸı alırken adidas torsion 427,000 liraydı dün gibi hatırlarım ykm’de

zimazima
      Katılımcı

arkadaşŸlar çıkmak zorundayım.arkadaşŸın biri yolda kalmışŸ.zaten gel çilingir sofrası var kek var börek var diyen yok valla, silecem bu arkadaşŸları :) yeni arkadaşŸlar edinicem.byess

Angelus
      Katılımcı
      zimazima wrote:
      arkadaşŸlar çıkmak zorundayım.arkadaşŸın biri yolda kalmışŸ.zaten gel çilingir sofrası var kek var börek var diyen yok valla, silecem bu arkadaşŸları :) yeni arkadaşŸlar edinicem.byess

Bende King Diamond ve Tekila var 1. şŸişŸe bitti 2. yi açtım :) Bir huşŸuu içinde yuvarlıyom adanadan aldığım Limon ve Adana tuzla doğal Tuzu ilee berabeerr usuul usuulll… Gel beklerim… SAKE de var…

riko
      Katılımcı

Angelus, senin amerikanla tüketim konusunda yarışŸıyorsunuz galiba :)
      Tekila satan yer maket kamyon falan vermiyomu :)

Angelus
      Katılımcı
      riko wrote:
      Angelus, senin amerikanla tüketim konusunda yarışŸıyorsunuz galiba :)
      Tekila satan yer maket kamyon falan vermiyomu :)

😆 😆 Yok genelde tekilaları free shop tan aldığım için bir güzelliklerini görmedim henüz… 😆

zimazima
      Katılımcı
      riko wrote:
      zimazima bu hastalık 20 senedir falan bendede var aga, sana bir resim yolluyim, ben ve Dragstar’ım :)

e7a0474b8e2148e390132d3070b35d70.jpg

almayı çok isteyip alamamışŸtım.beraber gezerdik walla ne güzel olurdu

skyce
      Katılımcı

Bende bu motordan istiyorum.Acaba bulabilirmiyiz :D

Angelus
      Katılımcı

Buda Karadeniz yapımı Temel Davidson

kamaru
      Katılımcı
      Angelus wrote:
      Buda Karadeniz yapımı Temel Davidson

Puhaaaa ikinci de Karadeniz için yapılmışŸ heralde. Deniz versiyonu SeaBike 😉

riko
      Katılımcı

Bu siteye bu motorlar yakışŸır :)

NEC2005ChevyBike009_edited.jpg

bike.jpg

james_dean_bike.jpg

fehmi
      Katılımcı

güzel koleksiyon olmuşŸ valla angelus bu arada rico tam karizma olmuşŸssun

zimazima
      Katılımcı

kesinlikle, ben süper sport’u görünüşŸü çok hoşŸ diye istemişŸtim.bu motorların üzerinde yolculuk yapmak işŸkenceymişŸ.belim kopunca anladım.cruiser olcek motor kesinlikle.harley pahalı malum, dragstar classic ayrıca çoğu harley’den ve diğerlerinden güzel.en doğru seçimi yapmışŸsın riko tebrik ederim.gönderilen motor resimleride müşŸişŸ tabi :)

riko
      Katılımcı

fehmi,teşŸekkürler hocam.
      zimazima, Cruıserleri ve amerikan arabalarını hep özdeşŸleşŸtiririm zaten, bol krom,bol çelik,bol tork ve iri yarı klasik bir görüntü.
      A.A. dan başŸka araba ,Cruıserden başŸka motor tanımam yaani :)

(Seninde dediğin gibi bu güne kadar kullandığım cruıserlerin içinde en çok Drag starı sevdim) :)

fehmi
      Katılımcı

EVET ŞU SARI OLANLA KEMıK OLANA BıTTıM LJOK GǜZELLERMıŞ BENıM 18 YAŞIMDA MOBYLETTE LJıFT SıLıNDıR HASTALIÐIM VARDI KENDıMıZ TORNACIDA YAPTIRIRDIK 110 BASARDI VALLA ADANA MERSıN ARASI VAAAYYY BE NE GǜNLER DEPREŞTı GENE DUYGULARIM

Angelus
      Katılımcı
      fehmi wrote:
      EVET ŞU SARI OLANLA KEMıK OLANA BıTTıM LJOK GǜZELLERMıŞ BENıM 18 YAŞIMDA MOBYLETTE LJıFT SıLıNDıR HASTALIÐIM VARDI KENDıMıZ TORNACIDA YAPTIRIRDIK 110 BASARDI VALLA ADANA MERSıN ARASI VAAAYYY BE NE GǜNLER DEPREŞTı GENE DUYGULARIM

Bol modifiyeli şŸahin doğan yarışŸları ve mobilet yarışŸları devammı adana-mersin arası?

fehmi
      Katılımcı

angelus ne diyorsun baba yaa burda hastalık olmuşŸ o işŸler bitermi hiç bu arada sen nerden biliyon ağa buralarda yarışŸların olduğunu mobilet yarışŸları trafik çok üstüne gidiyor o yüzden modifiyeli doğanlarla yapıyorlar bu günlerde o ravaçta inan ben biliyorum bir tane doğan var modifiyeli 240 beygire çıkarmışŸlar nasıl yapmışŸlar orasını bilmiyom ama turbo cherger diye bişŸeyler takmışŸlar motora modifiye yappmışŸlar yuuuhh artık dedim bu adanalılardan korkulur valla hehehe

zimazima
      Katılımcı
      skyce wrote:
      Bende bu motordan istiyorum.Acaba bulabilirmiyiz :D

aa daha yeni dikkat ettim buna üzerindeki sen isen motor nerde :) yazıık ye bişŸeyler arasıra bidaa gelmiycen dünyaya

Angelus
      Katılımcı
      fehmi wrote:
      angelus ne diyorsun baba yaa burda hastalık olmuşŸ o işŸler bitermi hiç bu arada sen nerden biliyon ağa buralarda yarışŸların olduğunu mobilet yarışŸları trafik çok üstüne gidiyor o yüzden modifiyeli doğanlarla yapıyorlar bu günlerde o ravaçta inan ben biliyorum bir tane doğan var modifiyeli 240 beygire çıkarmışŸlar nasıl yapmışŸlar orasını bilmiyom ama turbo cherger diye bişŸeyler takmışŸlar motora modifiye yappmışŸlar yuuuhh artık dedim bu adanalılardan korkulur valla hehehe

HişŸsshhttt Bak Heleee bizde Adanalıyık…. 😆 😆

zimazima
      Katılımcı

aa allaan adamları sizi.angelus sen şŸimdi şŸırdan’ı bici’yi, dilberler sekisi’ni, sevgi adası’nı, hasan usta’nın dürümünü falanda özlemişŸindir (adana dışŸında olduğunu düşŸünerek yorum yaptım)

Angelus
      Katılımcı
      zimazima wrote:
      aa allaan adamları sizi.angelus sen şŸimdi şŸırdan’ı bici’yi, dilberler sekisi’ni, sevgi adası’nı, hasan usta’nın dürümünü falanda özlemişŸindir (adana dışŸında olduğunu düşŸünerek yorum yaptım)

Vallaa geçen hafta adana,antakya,antep,mersin yapıp o dediklerini şŸalgam rakı dahil yaptım :)

zimazima
      Katılımcı

ohh afiyet olsun.ben adana’lı değilim ama 2 sene falan bulundum.en son 3 sene önce gitmişŸtim ama özlemişŸim yaw.

Angelus
      Katılımcı
      zimazima wrote:
      ohh afiyet olsun.ben adana’lı değilim ama 2 sene falan bulundum.en son 3 sene önce gitmişŸtim ama özlemişŸim yaw.

Desene sen Bogma Rakı yı da bilirsin… Ev işŸi…

zimazima
      Katılımcı

valla onu arkadaşŸlar söylemedi.boğma rakıyı trakya diye biliyordum. en kısa zamanda hesabını sorarım ben :)

illetyus
      Katılımcı

Trakya ve Balkanlar da yapilanla, Adana Bogmasi karakter olarak aynidir. Ayni islemden gecer. Bir miktar tat ve koku farki vardir.
      Evlerde yapilir, gozu disarida olmayan namuslu, mazbut bir iyi aile ev rakisidir. Alkol orani, yapanin insafina kalmistir. Ben genelde insan tipi olan 55-60 derecelik olani tercih ederim. Balkan tipinde mevsimine gore degiskenlik gosterir, kis donemlerinde 73 dereceye kadar cikar. Iyide gider, isinma giderleri acisin buyuk tasarruf yaptirir. Yolda benzinci bulamadiginiz yerlerde, sizi kurda kusa yem etmez, delikanlidir.
      Akla gelebilecek her tur meyveden yapilir, Adana buyuk cogunlukla inciri tercih ediyor sanirim. Turkiyede cok bilinmesede, bir su bardagi miktarinda bogma kaynatip icildiginde 41 derece atesli agir zaturre geciren kisiyi, takribi 1 saat sonra kirkpinar pehlivani gibi ayaga diker.
      Hafif siddette agri hissedilen yerleri bu raki ile ovdugunuz zaman etkisini cok cabuk farkedersiniz. Kis icin hazirlanan yuksek dereceli olanlari, kucuk bir pamuga emdirilip, bastirarak bir kac surtme hareketi uygulandiginda kiyafetler ve kumas uzerindeki hafif lekeleri aninda cikarir. Cok acil ve tehlikeli durumlarda etkili bir sterilizasyon maddesi olarak kullanilabilir. Hafif sidette korozyona ugramis yuzeyler icin, WD-40 temin edilemedigi zaman onun yerine kullanilabilir. Mezesi, icecek olan kisinin tercihine kalmistir ancak genel olarak, kuru et, eski kasar, sucuk yada pastirma ile oldukca iyi gider. Su anda beni evde bekleyen 2.5 litrelik bogma rezervimi hasretle aniyor ve sise kapagindan opuyorum. Buradaki, kiraz, erik, kara uzum, armut, kayisi, ve bal’ dan imal edilmis olanlarin icabina bakip hemen donuyorum. 😈

kamaru
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      ….. Buradaki, kiraz, erik, kara uzum, armut, kayisi, ve bal’ dan imal edilmis olanlarin icabina bakip hemen donuyorum. 😈

illetyus, icabına bakamadıkların, gelirken cebine, çantana saklananlar olursa getir biz elimizden geldiğince yardımcı oluruz sana 😉 😈 😈

Sadece sana yardım olsun diye…. BaşŸka bir niyet yok yani :)

fehmi
      Katılımcı

ilyetyus boğmayı öle bir anlatmışŸki valla boğmanın ünü yakında WD-40 ı geçer al sana bir geyik daha
      ADANALIYIK
      ALLAH ADAMIYIK
      SONUNA KADAR AMERıKANCIYIK
      BOYANA,ŞALGAMA,BOÐMAYA,BAYILIRIK

illetyus
      Katılımcı

Helal sana be DEESSEMINOOLU……

Biraz sorunluda olsa buldun biliyorum ama soyle eli yuzu duzgununden ariyorum, haber bekliyorum hala, haberin olsun.

illetyus
      Katılımcı
      kamaru wrote:
      illetyus, icabına bakamadıkların, gelirken cebine, çantana saklananlar olursa getir biz elimizden geldiğince yardımcı oluruz sana 😉 😈 😈
      Sadece sana yardım olsun diye…. BaşŸka bir niyet yok yani :)

Ahh Ah desme yarami simdi…..
      Su kapidaki “killar” yuzunden freeshop’ tan (kapikule) aldigin bile basina dert aciyor.
      Bi firsatini bulsam tankerle getiricem..ki boyle bir imkanimda var aslinda.
      Keske getirebilsem millete parasiz zebil diye dagitmazsam namussuzum.

Bu yuzden simdilik burada firsat varken damlasina kadar vakumluyorum.

kamaru
      Katılımcı

walla getirmişŸ kadar oldun illetyus :) Eywallah

zimazima
      Katılımcı

I ja ne mislim tako

illetyus
      Katılımcı
      zimazima wrote:
      I ja ne mislim tako

ozbilno tesko da dojdam deka na vrata me virtat glava. 😈

Baba sen sirpski biliyon anlasilan 😉 ama ben daha makedon’ cada bile agu magu kem ve kum seviyesindeyim 😳 , yeni yeni cozuyom, dur hemen oole ustume gelme. Buradaki Turkce bilenler olmasa kim vurduya gitcem valla. 😥

firrebird
      Katılımcı

allah beeaa :D

evet, hakkaten çok nadide ve manidar bi dörtlük :)
      süper olmuşŸ, her ne kadar adanalı olmasam da al benden de o kadar diyorum fehmi kardeşŸ :)
      dörtlüğe ortak olma konusunda problem çıkmaz umarım? ;)

fehmi wrote:
      ilyetyus boğmayı öle bir anlatmışŸki valla boğmanın ünü yakında WD-40 ı geçer al sana bir geyik daha
      ADANALIYIK
      ALLAH ADAMIYIK
      SONUNA KADAR AMERıKANCIYIK
      BOYANA,ŞALGAMA,BOÐMAYA,BAYILIRIK
      zimazima
      Katılımcı
      illetyus wrote:
      zimazima wrote:
      I ja ne mislim tako

ozbilno tesko da dojdam deka na vrata me virtat glava. 😈

Baba sen sirpski biliyon anlasilan 😉 ama ben daha makedon’ cada bile agu magu kem ve kum seviyesindeyim 😳 , yeni yeni cozuyom, dur hemen oole ustume gelme. Buradaki Turkce bilenler olmasa kim vurduya gitcem valla. 😥

yok baba yes demekle ne kadar ingilizce biliniyosa o kadar işŸte :) sana ufak bi jest olsun diye netten bakıp yazmışŸtım, biliyorum ukalalığı ile değil.yanlışŸ anlaşŸıldıysam özür 😳

58 yanıt dizini görüntüleniyor
  • Bu konuyu yanıtlamak için giriş yapmış olmalısınız.